Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Polski Świat Ciężarówek


MinecraftCzarO

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

PSC: Polski Świat Ciężarówek


1. Historia PSC

Serwer powstał 6 stycznia 2013 roku. Jest on bardzo rozwinięty, o czym możecie
się przekonać wchodząc na niego.


mtascreen20130214220147.png

Bramki powstrzymują piratów drogowych- opłata: 5$.

 

2. Co tu się robi?

To, co możemy robić w grze przypomina przeróżne symulatory ciężarówek. Naszym
głównym zadaniem jest rozwożenie towarów, za co dostajemy wypłatę. Teoretycznie
różnice między PSC a np. Euro Truck Simulator'em są dwie: na PSC można
wychodzić z pojazdu i chodzić po mapie tak samo, jak w zwykłym GTA.

 

Czasem żeby znaleźć pojazd trzeba się nabiegać.

 

Drugą różnicą jest brak
możliwości zakupu ciężarówki – zamiast kupować pojazd przed wejściem do gry i
go później wymieniać, po zalogowaniu możemy wziąć dowolny pojazd z mapy i nim
wykonywać swą pracę.


3. Pierwsza praca - Kierowcy

Zadanie nam powierzone wydaje się być proste, ale w rzeczywistości tak nie
jest. Po załadowaniu i wyjechaniu w trasę czekają na nas niespodzianki. Jako że
prowadzenie ciężarówki to wyczerpująca praca, co jakiś czas musimy zjechać do
restauracji na obiadek i zasłużony odpoczynek. W przeciwnym wypadku możemy
umrzeć z głodu. Można również sobie wypić!

 

 

mtascreen20130214221013.png

Jedzenie dla kierowcy!

 

Podczas jazdy trzeba
również stosować się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności do
ograniczeń prędkości, gdyż policja czuwa i za każde przewinienie da odpowiednią
nagrodę :) Aby omijać miejsca w których stacjonuje policja, można korzystać z CB
Radia. Raczej nie ma problemów z otrzymaniem informacji o drodze.

 

mtascreen20130214221802.png
Niezbędnik kierowcy.

 

Podczas jazdy należy też uważać na innych uczestników ruchu. Niestety nie ma
ich zbyt wiele (po drogach jeżdżą tylko żywi gracze, brak AI czy chociaż
botów). Jednak można się bez problemów umówić z innymi graczami na konwój i
wspólnie rozwozić towary. Ta wspólna zabawa rekompensuje standardowe pustki na
drogach. Za każde dostarczenie towaru dostajemy pieniądze i score (1 punkt
score za 1 ładunek). Więcej pieniędzy można dostać gdy załadujemy przemyt–
jednak wtedy szansa kontroli policyjnej jest większa.

 

mtascreen20130214223230.png

 

4. Druga praca – cokolwiek

A co, gdy zwykłe rozwożenie ładunków nam się znudzi lub będziemy potrzebować
więcej kasy? Wystarczy rozejrzeć się za ofertami pracy – na forum serwera można
znaleźć dane zarówno o firmach (to samo co zwykła truckerka, tylko dostajemy
dodatkowe wypłaty i dostęp do firmowych baz z ciężarówkami), jak i we frakcjach
(pogotowie, policja, taxi, pomoc drogowa czy też serwerowa gazetka San News).

 

 

mtascreen20130214224255.png

Policja



mtascreen20130214224805.png

Pogotowie


mtascreen20130214225238.png

 

Pomoc Drogowa


mtascreen20130214225547.png

Taxi

Aby załapać się na
stanowisko wystarczy napisać podanie (gdy spełniamy wszystkie wymagania) i
liczyć na przyjęcie. Każda firma/frakcja ma inną charakterystykę, jednak w
większości wystarczy dobre zachowanie i jako taki staż na serwie. Dostając się
do pracy zyskujemy nie tylko dodatkowe wypłaty, ale także możliwość rozmowy na
teamchacie z innymi pracownikami, co sprawia że gra jest przyjemniejsza.

5. Społeczność

Właściwie to jest najważniejszy element serwera – społeczność graczy. Możliwość
rozmowy z innymi, pożartowania, opowiedzenia i poczytania historii to na pewno
jedna z większych zalet nad grami singlowymi, gdzie jedynym zadaniem jest
dojechać do celu.

Zwłaszcza, że nie licząc wyjątków w postaci debili (na szczęście zwykle są
szybko banowani) czy cheaterów (ostatnio, dzięki wgraniu AntyCheata nie ma ich
wcale) spora część graczy jest na wysokim poziomie. Pomogą w podstawach,
pogadają, pożyczą kilka groszy na benzynę. Czegoś takiego nie znajdzie się na
każdym serwerze. Ostatnio niestety można wyczuć spadek chęci graczy do
rozmawiania, jednak nadal większość jest otwarta na innych. Nawet z adminami da
się pogadać – co prawda nie ze wszystkimi, ale spora część traktuje graczy na
równi ze sobą. No i często uruchamiają jakąś zabawę, co umila czas.

6. Po robocie

Wszelkiego rodzaju zabawy i imprezy to miły dodatek – można odpocząć od swojej
pracy i pobawić się. Aby nie przeszkadzać zwykłym graczom, takie zabawy są
organizowane po 22 i zwykle na jakimś odludziu. Rodzajów imprez jest wiele –
czasem konkursy, czasem wyścigi, była też obrona statku. Często są organizowane
spontanicznie, bez przygotowań.

 

Czy na serwerze jest coś
jeszcze oprócz pracy i nocnych zabaw? Niestety nie za wiele. Jedynym dodatkiem
są chyba domki (będą w nowym gamemodzie) i samochody osobowe – poza tym jedynie
praca. Co prawda zgadza się to z założeniem serwera: truckerski, a i w grach
poświęconych tej tematyce nie ma wiele więcej do roboty, jednak moim zdaniem
poszerzenie tematyki serwera byłoby dobrym pomysłem – zobaczymy, jak się serwer
rozwinie.

7. Kwestie techniczne

Nie było miejsca wcześniej, a gdzieś trzeba to wpisać. GTA nie jest symulatorem
ciężarówek, lecz grą akcji. Model jazdy może jest przyjemny, ale niezbyt pasuje
do ciężarówek. Bez różnicy: czy załadowana, czy bez naczepy i jaka jest waga
towaru. Zawsze prowadzi się tak samo. Ciężarówki rozpędzają się bardzo łatwo,
nietrudno też nimi sterować. Praktycznie tylko w jedno miejsce nie da się
wyjechać – prawie pionowa droga na górę Chiliad. W pozostałych miejscach nie ma
problemów z wyjazdem. Niewielka jest różnica między jazdą osobówką a ciężarówką.

 

Warto dodać, że interfejs
jest w 90% graficzny, a liczba komend jest ograniczona do minimum. W starcie
przydaje się też dobra pomoc, którą można wyświetlić w każdym momencie
wciskając F9. Dzięki temu serwer jest przyjazny dla nowych.

 

Jedną z poważniejszych
wad są lagi. Zależą one głównie od połączenia internetowego gracza (skaczące
naczepy czy same ciężarówki), ale czasami zdarzają się ogólno serwerowe
„Network trouble” czy wywalenia wszystkich graczy. Nie powtarza się to bardzo
często(i po jakimś czasie można się przyzwyczaić), ale jednak trochę
przeszkadza.

8. Na zakończenie

Podsumowując: Polski Świat Ciężarówek to bardzo dobry serwer o nietypowej
tematyce – zwłaszcza jak na grę akcji, jaką jest GTA. Pomimo wielu błędów gra
jest bardzo przyjemna i polecam to każdemu, kto interesuje się tematyką
transportu ciężarowego.


ZALETY:

+ Pierwszy symulator ciężarówek przez Internet

+ Duży wybór towarów (w tym przemyty)

+ Dobra pomoc i łatwość obsługi

+ Społeczność

+ Jest co robić poza rozwożeniem towarów



WADY:

- Model jazdy

- Pustki na drogach

- Sporadyczne lagi

- Może się znudzić po pewnym czasie



Recenzję napisał CzarO.

Pomysły wzięte z prezentacji qamil'a.

Serdecznie dziękuję:

- Xr;owi: za pomoc przy screenach i „dobre słowa” w czasie pisania

- Każdemu kto to przeczytał: za determinację do przeczytania :)



IP serwera: 31.6.70.100:22005

Opublikowano

Server naprawde jest jeden z lepszych.

 

Administracja codziennie jest na gg / forum. Server jest ogarniety, administracja jak i gracze sa przyjaznie nastawieni.

 

Juz na wielu serverach polskich ( truck mod ) gralem ale ten ma to cos w sobie.

 

Polecam, przyjemnie sie gra, gracze odpowiadaja na pytania i pomagaja :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wisienka, wchodzisz w Server Browser i na górze masz mta:sa//IP. Kopiujesz IP z forum i wklejasz je w wcześniej wymienionym polu i gotowe :) Pamiętaj by napisać to po "mtasa://" inaczej serwer może nie zadziałać.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...