Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Pomysły na niestandardowe questy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, mam pytanie do was. Macie jakieś pomysły na niestandardowe misje do mt2 ?

 

-Zabij moba

-Dropnij cos

-Gadaj z npc

 

Powiedzmy ze to jest standard, jakieś pomysły co można by zrobić inaczej ?

 

Do tej pory zrobiłem 2 takie questy

 

 

 

Więc... Raczej mogę zrobić wszystko, brakuje jedynie pomysłów ^^. Licze na was !

sygna.png
Opublikowano

Jak wiadomo mooby jak i npc mają 'czat nad głową" przykładowo strażnik wsi co pierdzieli o skillach itp:D

akrchk.jpg

 

Wiec quest może wyglądać tak, że musimy odgadnąć hasło 4literowe przykładowo z mistyka setao który raz na kilka min wypowiada jakaś literę hasła Lub podpowiedz do zagadki

kiedy zgadniemy hasło idziemy je wpisać w odpowiednie miejsce

 

+Nic nie trzeba zabijać

+trzeba troszkę pomyśleć

+Nie spotykany quest

 

-Nieco nudne czekanie

 

Lub zrobić długie hasło np 12literowe

I wybrane mobby typu

Dziki Pies,Dziki Sługa,Młody Pajak,Czarny Ork,Lodowy Golem,Złe drzewo itp

Mowią po jednej literze hasła a później trzeba je złożyć zgodnie z lv potwora

czyli pierwsza litere "wymawia" Dziki Pies druga Sługa i tak dalej

1354749589-U576612.jpg

By miko213

Opublikowano

Jak wiadomo mooby jak i npc mają 'czat nad głową" przykładowo strażnik wsi co pierdzieli o skillach itp:D

akrchk.jpg

 

Wiec quest może wyglądać tak, że musimy odgadnąć hasło 4literowe przykładowo z mistyka setao który raz na kilka min wypowiada jakaś literę hasła Lub podpowiedz do zagadki

kiedy zgadniemy hasło idziemy je wpisać w odpowiednie miejsce

 

+Nic nie trzeba zabijać

+trzeba troszkę pomyśleć

+Nie spotykany quest

 

-Nieco nudne czekanie

 

Lub zrobić długie hasło np 12literowe

I wybrane mobby typu

Dziki Pies,Dziki Sługa,Młody Pajak,Czarny Ork,Lodowy Golem,Złe drzewo itp

Mowią po jednej literze hasła a później trzeba je złożyć zgodnie z lv potwora

czyli pierwsza litere "wymawia" Dziki Pies druga Sługa i tak dalej

Problem w tym ze jezeli ktoś raz odgadnie takie haslo moze je podac dalej na forum czy coś.

sygna.png
Opublikowano

Problem w tym ze jezeli ktoś raz odgadnie takie haslo moze je podac dalej na forum czy coś.

Właśnie też o tym myślalem

Ale można zrobić jakieś zabezpieczenie jeśli się da przykladowo

codziennie inne hasło jednak to wymaga modyfikacji questa, co za tym idzie restart serwera;/ chyba że da sie bez restartu wtedy bez problemu

1354749589-U576612.jpg

By miko213

Opublikowano

Lepiej już dać NPC o nazwie np. Mędrzec ze Wschodu (Nazwa przypadkowa) i by mógł nam zadawać zagadki na które odpowiadalibyśmy. W nagrodę mógłby on podarować nam 1skill na P lub G. Zresztą nagroda do wyboru.

Opublikowano

Zrób coś w stylu, że o niektóre questy NPC pyta sam, gdy koło niego przechodzimy. Tzn, jeśli znajdziemy się obok NPC w odpowiedniej odległości, w odpowiednim czasie sam zacznie dialog i samoczynnie otworzy się z nim okno dialogu jako bonusowy quest.

Opublikowano

Problem w tym ze jezeli ktoś raz odgadnie takie haslo moze je podac dalej na forum czy coś.

 

Można zrobić to w jednym quescie robiąc pętle. mianowicie. Zapisanie 30-40 haseł ;x

i zrobić losowa pętle w której co jakiś określony czas pojawia się inne hasło do odgadnięcia.

Alistria.eu


Opublikowano

Np na 4fun'ie dostajesz :

Wezwanie do wojny.

 

Pisze tam aby wstapil do kapitana i przylaczyl sie do jego armii.

Wtedy masz przed nick. range np Szeregowy , Kapitan , Generał czy coś .

Tym zabijesz wiecej metinow i boss'ow masz wieksza range .

Gdy osiagniesz range General mozesz sam robic swoj pułk np z 10 osob + za bycie generalem co dzien dostajesz bilet do schowka .

Bilet to bd do wejscia na szkatułke i z niej dos + yang

Opublikowano

Ja bym zrobil boss runa latwy 10-30 lv wychodza niedzwiedzie potem przeklete i zaprzynieznione czy jakos tak potem boss run 31-60 orki potem czarne orki straszydla zaby i zawiadaki boss run 61-90 moby z v2 i av1 boss run 91-120 to juz sam wymysl zalezy na jaki serw chodzi :)



Ja bym zrobil boss runa latwy 10-30 lv wychodza niedzwiedzie potem przeklete i zaprzynieznione czy jakos tak potem boss run 31-60 orki potem czarne orki straszydla zaby i zawiadaki boss run 61-90 moby z v2 i av1 boss run 91-120 to juz sam wymysl zalezy na jaki serw chodzi :)

P.S Tenma szykuje sie nowy hard? a moze jak masz pliki to zrob reaktywacje Nevrasta by przyszlo z 4k ludu

Opublikowano

@ 2up

Ale pomysl, jesli robisz pvp czy cos a nagle wyskakuje ci taki quest i nie mozesz nic zrobic...

To zrobić blokadę, że podczas pvp nie wyskakuje?

 

 

 

P.S Tenma szykuje sie nowy hard? a moze jak masz pliki to zrob reaktywacje Nevrasta by przyszlo z 4k ludu

Lol :D

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza

Albert Einstein

Opublikowano

@ 2up

Ale pomysl, jesli robisz pvp czy cos a nagle wyskakuje ci taki quest i nie mozesz nic zrobic...

Wystarczy napisać funkcję na sprawdzanie, czy postać jest w trakcie PvP, tak jak mów UP. O ile takiej już nie ma.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...