Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] Zmienianie tekstu w Label'ach za pomocą button itp


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Trudnosc: Bardzo prosta ; )

Witam dzis pokaże wam jak zmienić tekst w Label'ach za pomocą buttona

TuTek jest robiony w visual basic 2008
A wiec tak

Tworzymy nowy projekt w visual basic

a nastepnie:


tworzymy nowego buttona i labela:
32564418705368272941.png
I wpisujemy kod:
03210091341521730403.png

Label1.Text = "Tutaj tekst do zmiany"  

 

zmienia sie to dlatego że po nacisnieciu przycisku odwołuje on sie do label1 z wartoscia text

czyli label1.text a jezeli jest komenta .text a nastepnie znak = visual

zmienia tekst w label1 na tekst w ""

I teraz po nacisnieciu przycisku tekst w label1 zmieni sie na tekst podany pomiedzy tymi znakami "".

Label1.text czyli nazwa labela + wartosc tekst

Dobra teraz zmiana Tekstu labela z textboxa.

Wiec dodajemy:

labela x1

textboxa x1

buttona x1

13198139276335916221.png

Cały kod będzie zawarty w buttonie

Wyglada on tak:

25418825431567568288.png

Label1.Text = TextBox1.Text

Label1 nazwa labela + wartosc text

Textbox1 nazwa tego okienka do wpisywania tekstu + wartosc text

Najpierw piszemy do czego ma byc importowany czyli label1

jak zauwazyliscie jest on 1 a potem dodajemy wartosc ze

jest on rowny (=) textbox1

w oby dowch (label1 i textbox) jest wartosc .text

i dlatego wystepuje zmiana

Tutka pisałem sam ; ) Nie zgapiałem ani kopiowałem z innego forum

1372687195-U932691.png

Created by

. Gentleman .

Opublikowano

Jedna linijka jako temat poradnika? Nawet nie opisałeś dlaczego się tak dzieje.

Opublikowano

@Ref

Dodałem spoilery gdzie wszystko jest wytłumaczone "Bardziej"

Chodziło o publiczne parametry {get;set;}, zdarzenia przy zmianie, a ty zrobiłeś to na odwal się.
Opublikowano

Nie wiem co tu w ogole robi ten "tut" - fajnie, ze sie uczysz vb, ale tutoriali nie robi sie do tak oczywistych podstaw - co tu duzo mowic osoba ktora w ogole nie zna VB po twoim "tucie" nadal nie bedzie za wiele widziec. A osoba która ma minimalne pojecie o danym jezyku - zrobila sobie jakis kurs w internecie czy cos, takie podstawy wie.

 

PS. Jak czytam inne Twoje "porady" w tym dziale to mam banan na twarzy (:

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...