Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Szybka instalacja javy 7 na vps, dedyku z systemem debian


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Potrzebujemy

1. Serwera dedykowanego bądz vps z systemem debian 32/64bit

2. Klienta ssh oraz sftp bądz all in one np. Bitvise Tunnelier http://www.bitvise.com/download-area

 

 

 

Pierwsze co robimy logujemy sie na nasz serwer poprzez konsole SSH i wydajemy podstawowe komendy

apt-get update
apt-get upgrade

Akceptujemy wszystkie akcje i przechodzimy do sprawdzenia naszgo systemu czy jest 32 bitowy czy też 64bitowy komenda

uname -a

Maszyna wypluje nam jaki mamy system :) nastepnie udajemy sie do wujka google i wpisujemy java oracle badz mozna uzyc tego linku http://www.oracle.co...oads/index.html

 

Klikamy w wersje JDK nastepnie wersje na jaki system potrzebujemy i jaki wypluła komenda na serwerze uname -a

 

Gdy nasza przegladarka zacznie pobierac plik wstrzymujemy pobieranie i kopiujemy link pliku

 

 

przechodzimy do konsoli ssh i wklepujemy

wget < link wklejamy>

Przechodzimy w kliencie SFTP do katalogu root i zmieniamy nazwe na bardziej cywilizowaną i z odpowiednim rozszerzeniem by mozna było wypakować bez problemu, to co ściągnelismy na np.

j.tar.gz

nastepnie udajemy sie do katalogu /Usr i tworzymy katalog java

 

Kolejny krok to powracamy do naszej konsoli by wypakowac pliki do odpowiedniego folderu

tar zxvf j.tar.gz -C /usr/java

po wypakowaniu kierujemy sie ponownie do klienta SFTP i zmieniamy nazwe naszej wypakowanej javy w folderze /usr/java/ten katalog na java,

Możemy ponownie powrócic do konsoli SSH i wskazac miejsce javy komendami

update-alternatives --install /usr/bin/java java /usr/java/java/bin/java 1065

 

update-alternatives --install /usr/bin/javac javac /usr/java/java/bin/javac 1065

 

Folderom zmieniam nazwy bo można sie pogubić gdyż jawa czesto wychodzi :) i matołek z googla bedzie przeklejał i krzyczał nie działa :)

Jest duzo smiecia w google jak zainstalowac, lecz zazwyczaj skrypty typu allien smieca i psuja lub sprawiaja w pózniejszym czasie problemy, ten sposób jest najprostszy jaki mogę przedstawic :)

 

Poglądowy filmik ;p

 

 

Edytowano: Zapraszam do dodawania innych sposobów być może lepszych i fajniejszych :)

Opublikowano

99,99 % osób nie ma Debiana. Tylko Windows,Mac,Linux

Pozdro

@cdminestudio - Moje konto na twitter. Zapraszam.

"Jedna wiara, jeden klub, Real Madrit, aż po grób"

"Nie żebram o like'y, to like'y żebrają do mnie"

Opublikowano

99,99 % osób nie ma Debiana. Tylko Windows,Mac,Linux

Pozdro

 

Debian to typ linuxa :D

Szukasz taniego i dobrego serwera? Click na sygnaturę:


whmcslogo.png


  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

debian to nie linux uważasz MisterCzaczyk? HAHA nie odpowiadaj lepiej

KONTAKT:
gg:33770533                                                                                Pomagam przy serwerach mc/ robię swoje.
skype:milten22pl

Opublikowano

xxx

ZAPRASZAM NA SERWER MINECRAFT 1.6.2 Gildie + Frakcje (cuboidy)

Niedługo bd autorskie pluginy ;D

Opublikowano

debian to nie linux uważasz MisterCzaczyk? HAHA nie odpowiadaj lepiej

zgodzę się... Debian to w 100000000% Linux!!!!!!!!! Dzieci nieuki -.-

 

3 św. zasady!

1. Nie odpisuj...

2. Wujek Google...

3. Odpisuj, jeżeli ku*** zrozumiales temat -...............-

694101439111178842252.png

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Hmmmm.... Gdybyście trochę pomyśleli to zoorientowalibyście się, że to nie jest bug, błąd javy :)

Napisz parametry dedyka może ? To też się przyda i macie jakieś bugi na consoli bo java nie ma nic do rzeczy może być i stara, nowa ...

Wieć niepotrzebnie to zmienialiście.... Jest kilka opcji dlaczego serv się crashuje, albo nie wyrabia lub źle są wgrane pluginy, mody.

Wzorowanie się filmikiem yt to bezsens, czekam na odp :)

Opublikowano

Hmmmm.... Gdybyście trochę pomyśleli to zoorientowalibyście się, że to nie jest bug, błąd javy :)

Napisz parametry dedyka może ? To też się przyda i macie jakieś bugi na consoli bo java nie ma nic do rzeczy może być i stara, nowa ...

Wieć niepotrzebnie to zmienialiście.... Jest kilka opcji dlaczego serv się crashuje, albo nie wyrabia lub źle są wgrane pluginy, mody.

Wzorowanie się filmikiem yt to bezsens, czekam na odp :)

 

 

Mam jedno Pytanie :)

 

O czym piszesz ?

Ni to z gruchy ni z pietruchy jak byś odpisywał na inny temat, to zwykly tut jak zainstalowac szybko jave ;)

Mozna szybciej pobrac i wypakowac i wskazac aplikacji gdzie jest java bez instalacji ;d tylko to juz dla bardziej kumatych potrafiacych zedytować notepad++ plik startowy ;d

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nie wiem jaki sens takiego poradnika .. to jest tak zakrencone ze jakis poczoatkujacy by sobie nie poradzil .. jave mozna zainstalowac 2 komendami.

 

Jak dla mnie to ten poradnik tylko by % zbic.

0bFkqdJ.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Na Ubuntu instalacja wygląda podobnie więc można się powzorować ;)

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

99,99 % osób nie ma Debiana. Tylko Windows,Mac,Linux

Pozdro

Debian to Linux -,-. Nie odzywaj sie jak czegos nie wiesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...