Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Griefer.pl [1.4.7] [24/7] [Non-Premium] [Cuboidy] [Miasta] [Survival] [STATKI/BALONY] - WSZYSTKO Z RUD!


Griefer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kilka słów o rozgrywce na serwerze:

Zaczynamy grę w podstawowym mieście imienia właściciela serwera, czyli miasto "Q".

Możemy powiększać to miasto, wybrać się do innych miast bądź też rozbudować się na odludziu.

Zakładamy własnego cuboida i urozmaicamy posiadłość!

 

Techniczny bełkot:

Sloty: 20 - nie potrzeba więcej.

Nether: TAK

PVP: Po za miastami.

Moby: TAK

 

Autorski plugin "Foundation" umożliwia graczom tworzenia własnych cuboidów, bez prośby do adminów. Dzięki temu każdy gracz ma możliwość zbudowania wielkiego imperium, domku... CO TYLKO SOBIE ZAŻYCZY. Cuboidy chronią dane miejsce przed griefem innych graczy.

 

Najważniejsze cechy fundamentu to:

- Każdy robi sobie go sam.

- Rozmiar jest uzależniony tylko od waszej pracowitości.

- Jest bardzo łatwy w zakładaniu.

- Chroni przed większością sztuczek grieferów.

Wszystkie informacjie dotyczące cuboidów (jak zakładać itp.)

Cały poradnik jest na stronie: http://griefer.pl/in...ul=strona&id=13

Instrukcja podstawowa:

 

Przykładowo chcemy cuboida 5x5 i by zastrzegał na wysokość 20 bloków.(nie musi być kwadratem, może być prostokątem) Ryjemy jamę 5x5 i głębokośći 2.

 

2012-08-23_19.06.37.png

 

Następnie robimy (wypełniamy) pole 5x2x5 z cobla.

 

2012-08-23_19.07.34.png

 

Bez ziemi wygląda to tak:

 

fsffsf.png

 

następnie wchodzimy na fundament i piszemy komende:

/nowy

Fundament powinien zmienić sie w stona:

 

nnn.jpg

 

I cuboid zostaje utworzony. Chroni on wszystko powyżej fundamentu na wysokość 20 bloków.

Prawda że prostę?

 

Instrukcja dla sprytnych:

Cuboid tworzymy robiac fundament, im głębszy tym na większą wysokość chroni. Jedna warstwa fundamentu chroni 10 pól powyżej.

a.png

Jeśli chcemy cuboida by chroni budynek o wysokości 20 pól musimy dać 2 warstwy.

fsffsf.png

Jeśli chcemy 30 to dajemy 3 itd.

QSs.png

Limitem jest 100 pól wysokości, powyżej tej granicy cuboid nie chroni.

 

 

Czerwonym kolorem zaznaczono strefę chronioną dla fundamentu 5x1x5.

 

ass.png

 

Cuboid chroni przed otwarciem skrzyń, drzwi a także przed stawianiem i niszczeniem bloków.

W ograniczonym stopniu chroni przed wybuchem.

Cuboid nie chroni przed ogniem. Do ochrony przed ogniem należy zapoznać się z pluginem Ships (dział Statki w menu).

 

Uwaga cuboid ma ograniczony czas działania. Po tygodniu nielogowania cuboid przestaje chronić. By zaczął znów chronić należy się zalogować. Po 2 tygodniach nielogowania fundament zostaje skasowany i może zostać zniszczony

 

By rozszerzyć cuboida w pionie trzeba zniszczyć stary. cuboid zawsze musi mieć za podstawę prostokąt.

 

Komendy cuboidów:

/nowy - Tworzy cuboida z fundamentu, trzeba stać bezposrednio na nim.

 

/kasuj - Kasuje cuboida. Trzeba stać bezposrednio na fundamencie.

/daj [gracz] - Przekazuje fundament innemu graczowi.

 

/info - Informacje o cuboidzie.

 

/dodaj1 [gracz] - dodaje pierwszego gracza do cuboida.

/dodaj2 [gracz] - dodaje drugiego gracza do cuboida.

/dodaj3 [gracz] - dodaje trzeciego gracza do cuboida.

/dodaj4 [gracz] - dodaje czwartego gracza do cuboida.

/dodaj5 [gracz]- dodaje piątego gracza do cuboida.

 

(można dodać tylko 5)

 

By kogoś skasować wystarczy ustawić losowy ciag znaków jako nik np:

 

/dodaj3 dihdwahdiwhhaidbaj

 

/sprzedaj [cena_w_szmaragdach] - Ustawia cenę na cuboida.

/kup - kupuje fundament (trzeba mieć odpowiednia ilość szmaragdów w ekwipunku)

 

 

Kilka słów o pluginach:

Foundations - Autorski plugin umożliwiający robienie cuboidów (autor: Q)

Kingdoms - umożliwia tworzenie własnych miast

Ships - umożliwia tworzenie statków/balonów

BadWater 2 - uniemożliwia pływanie bez łódki/statku na głębokiej wodzie

 

MIASTA (wszystkie informacje)

Chcesz mieć własne miasto? Oto warunki które musisz spełnić:

 

1. O tym gdzie jest miasto decyduje administracja (czytaj: Q)

 

2. O tym czy założyć nowe miasto decyduje administracja.

 

3. Jeśli chcecie założyć miasto to przede wszystkim musicie mieć mieszkańców. Minimum 5.

 

4. Wolę posiadania własnego miasta należy zgłosić do administracji, należy przedstawić listę mieszkańców.

 

Miasta posiadają następujące właściwość:

 

- PVP wyłączone (nie można zabijać)

- Nie spawnują się moby.

- Całkowity zakaz griefu.

 

Rozmiary miast

 

Promień 80 bloków - min 5 mieszkańców.

Promień 100 bloków - min 10 mieszkańców.

Promień 120 bloków - min 15 mieszkańców.

 

Granice miasta można zwiększać gdy wzrośnie liczba mieszkańców. Dodatkowo w szczególnych wypadkach istnieje możliwość zwiększenia rozmiarów gdy teren zabudowy przekroczy 80% (muszą to być jakieś normalne budynki).

 

STATKI/BALONY (wszystkie informacje)

Budowa statków/balonów

Pojazd może być zbudowany z kazdego elementu który wytwarzany jest przez gracza (czyli wszystko co nie jest naturalne, z wyjątkiem drzewa).

 

Każdy statek/balon/sterowiec musi posiadać główną tabliczkę.

Wykonujemy ją następująco:

 

1. W pierwszej linijce tabliczki piszemy [ships]

2. W drugiej ship/airship (w zależności czy ma pływać czy latać)

 

wymagania odnośnie budowy

 

By statek poleciał musi spełnić kilka warunków:

 

1. Musi być zbudowany w 60% z wełny

2. Musi mieć ogień na pokładzie.

3. Nie może mieć mniej niż 300 bloków i więcej niż 3000

4. Musi mieć zbiornik paliwa. Zbiornik robimy tak:

- Kładziemy kociołek

- Obok kociołka stawiamy tabliczkę na której piszemy: [fuel]

(Jak się przyklei to macie zbiornik paliwa)

- Bierzecie w łapkę węgiel i klikacie prawym na znak. Powinien się zmienić a w zbiorniku powinno pojawić się paliwo.

 

By statek popłynął musi spełnić następujące warunki:

 

1. Musi być zbudowany w 10% z wełny.

2. Nie może mieć mniej niż 300 bloków i więcej niż 3000

3. Musi być na wodzie.

Sterowanie

 

 

Silniki manewrowe, służą do poruszania statku o 2 bloki w poziomie.

 

By go wykonać, robimy tabliczkę. Piszemy w pierwszej lini: [engine]

Po kliknięciu prawym przyciskiem na znak statek przesunie się (o ile jest dobrze wykonany)

 

 

Koło sterowe służy do obracania statku. Na tabliczce w pierwszej linii piszemy: [wheel]

Prawy klik na tabliczkę obrót w prawo, lewym w lewo.

By nie spaść ze statku należy być blisko koła sterowego.

 

Palnik służy do poruszania się w pionie.

 

Wykonujemy go analogicznie jak poprzednie: [burner]

 

EOT (Engine order telegraph- z ang. Telegraf maszynowy [taka wajcha na statku do ustawiania prędkości])

Służy do włączania automatycznego lotu, ustawiacie na Ahead -z ang. "Naprzód" i lecicie.

Podczas tego lotu statek zużywa około 1/10 normalnej dawki paliwa.

Tabliczka musi być zwrócona czysta stroną w kierunku lotu.

Wykonujemy ja pisząc na niej [EOT]

Zabezpieczenie przed ogniem.

 

 

Ships zapobiega ogniu.

Działa to tak. Każdy materiał wykonany z drzewa dżunglowego (schodki, deski itp) + każdy rodzaj płotków są niepalne. Tzn można je zapalić ale nie palą się zbyt długo i w dodatku zapobiegaja zapaleniu się innych rzeczy w promieniu 1 bloku.

Od teraz macie z czego budowac niepalne rzeczy. Jeśli uważacie że to drewno jest mało estetyczne to pamietajcie że ochrona obejmuje 1 blok dalej a to znaczy że można gnieniegdzie poprzeplatac konstrukcje wyżej wymienionymi elementami a i tak zachowają niepalność.

 

 

REGULAMIN SERWERA (gracz jest z obowiązany do przestrzegania)

1. Nie gramy dla spin - zakaz wyzywania,poniżania i uprzykrzania gry innym.

2. Nie rób multikont.

3. Nie griefuj w miastach gdzie nie ma cuboida.

4. Nie kradnij statków i balonów.

5. Nie używaj lawy w miastach.

6. Nie żebraj - jeśli coś chcesz, zdobądź to!

7. Nie spamuj,nie reklamuj!

 

Dodatkowo:

1. Cuboidy muszą być starannie schowany, nie może być w żaden sposób eksponowany.

2. Nie buduj szałasów z drabinkami, budynki są wizytówką serwera!

 

Nasz serwer różni się od innych atmosferą i na prawdę wspaniałymi stałymi graczami. Piszę to jako gracz, wchodząc na serwer zostałem powitany przez wszystkich obecnych graczy, bywalcy dali mi kilka darów i pomogli mi się zagospodarować. Serwer jest na prawdę świetny, z strony graczy, z strony administracji, z każdej strony!

 

Serwer posiada profesjonalną stronę (w nazwie tematu) oraz forum.

Strona jest rozbudowana pod względem poradników na temat pluginów,zasad serwerowych oraz itemshop

Na forum możecie zgłaszać wszystkie uwagi i propozycje dotyczące serwera.

Kontakt z administracją również znajdziecie na stronie.

 

UWAGA!

Na serwerze nie istnieje rejestracja przez wpisanie komendy /register

Aby móc grać musisz zarejestrować się na stronie przez wpisanie loginu,hasła i swojego emaila.

 

IP SERWERA: griefer.pl

 

Info dla administracji:

 

 

hasło "griefer.pl" nie jest reklamą strony czy serwera, jest to oficjalna nazwa serwera oraz ip.

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...