Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Instalacja serwera Metin2 na VPS/Dedyku z FreeBSD


KaZiXuS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Krok 1

Instalacja Screen

Po co nam screen? A po to, że jak jakimś cudem przy 2 godzinnej instalacji MySQL się zerwie połączenie to dupa.. screen nas od tego ratuje

:)

/usr/ports/sysutils/screen/make install distclean

nie wiem czy działa.. ja to instalowałem tak:

cd /usr/ports/sysutils/screen

make install clean

Krok 2

Instalacja MYSQL

screen -S mysql

Dalej wg. poradnika

http://www.mpcforum.pl/topic/332103-tut-instalacja-mysql-55-na-freebsd/

Gdy połączenie nam się zdupi to łączymy się ponownie i wpisujemy

screen -R mysql

Gdy dojdziemy do polecenia shutdown -r now wpisujemy:

exit

(czywiście na Screenie :) )

(Dopiero potem shutdown -r now)

(Chociaż to nie ma większego znaczenia... i tak screen by się zamknął... reszty nie ma potrzeby instalować przez screen

:) )

A następnie po restarcie maszyny kończymy instalacje... już bez screena

:)

Krok 3

Wgrywanie plików serwerowych

W trakcie pisania

Opublikowano

Nic nie zmieniasz... strzałka w prawo potem w lewo i OK :)

ty nie rozumiesz.. wywali ci polaczenie z putty i instalacja trwa bo screen zostaje ale co jak na nim wyskoczy okienko do potwierdzenia? :)

 

Myślałem, że chodzi ci o okno wyboru pakietów...

Daj zrzut ekranu :)

 

Zrób drugą metodą tego screen i jak wyskoczy okno to prawo lewo i OK :) Mi podziałało... a jak instalujesz pierwszą to jej nie sprawdzałem :D

Dalej nie rozumiesz.. WPISUJESZ KOMENDE

screen potem cd /usr/[...]mysql55-server/

potem make install [..] i bu wywala ci polaczenie z netem a instalacja trwa nadal i na niej wyskoczy np:

qtrp.jpg

 

I co teraz? Nie masz tego w putty bo cie wyrzucilo i proces widnieje i czas instalacji w dupe :)

 

 

Myślałem, że chodzi ci o okno wyboru pakietów...

Daj zrzut ekranu :)

 

Zrób drugą metodą tego screen i jak wyskoczy okno to prawo lewo i OK :) Mi podziałało... a jak instalujesz pierwszą to jej nie sprawdzałem :D

 

 

A... ty już w MySQL jesteś.. myślałem, że na Screenie wisisz xD

 

Daj 5 minut zmienię topic bo zrobiłem FacePalma ;)

 

A w oknie nic nie zmieniasz :) Czyli strzałka w prawo potem strzałka w lewo i OK :) tak jak pisałem :)

 

Jak pomogłem to LIKE w pierwszym poście :)

ja znam odpowiedz ale chcialem zebys ja tu napisal:)

Opublikowano

 

Myślałem, że chodzi ci o okno wyboru pakietów...

Daj zrzut ekranu :)

 

Zrób drugą metodą tego screen i jak wyskoczy okno to prawo lewo i OK :) Mi podziałało... a jak instalujesz pierwszą to jej nie sprawdzałem :D

 

 

A... ty już w MySQL jesteś.. myślałem, że na Screenie wisisz xD

 

Daj 5 minut zmienię topic bo zrobiłem FacePalma ;)

 

A w oknie nic nie zmieniasz :) Czyli strzałka w prawo potem strzałka w lewo i OK :) tak jak pisałem :)

 

Jak pomogłem to LIKE w pierwszym poście :)

Opublikowano

ty nie rozumiesz.. wywali ci polaczenie z putty i instalacja trwa bo screen zostaje ale co jak na nim wyskoczy okienko do potwierdzenia? :)

 

 

Dalej nie rozumiesz.. WPISUJESZ KOMENDE

screen potem cd /usr/[...]mysql55-server/

potem make install [..] i bu wywala ci polaczenie z netem a instalacja trwa nadal i na niej wyskoczy np:

qtrp.jpg

 

I co teraz? Nie masz tego w putty bo cie wyrzucilo i proces widnieje i czas instalacji w dupe :)

 

 

ja znam odpowiedz ale chcialem zebys ja tu napisal:)

-DBATCH <3

Opublikowano

-DBATCH <3

Taa gdyby nie ja to bys tego nie znal ;d

@top

caly dzien ten poradnik konczysz i nie mozesz..

Opublikowano

Taa gdyby nie ja to bys tego nie znal ;d

@top

caly dzien ten poradnik konczysz i nie mozesz..

No coś w tym jest mimo wszystko ;p

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...