Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte][Rozstrzygnięte][Nowydział/poddział]Tworzenie gier


lukasz:D

Czy chcesz by powstał taki dział?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz by powsta? taki dzia??


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Chciałbym zaproponować stworzenie nowego działu lub poddziału o tematyce tworzenie gier.

 

Wielu z was(nawet ja kiedyś) sądzi że zrobienie gry jest bardzo trudne,wymaga znajomości języków programowania oraz potrzeba czasu żeby stworzyć grę. A ja mówię inaczej jedyne co potrzeba to czas oraz znajomość języka angielskiego przynajmniej w minimalnym stopniu.

 

Dlaczego tak sądzę?

Dzisiejszy postęp techniki i programowania jest naprawdę przeogromny i powstały różne silniki(programy) do tworzenia gier.

Podam tylko przykłady takich silników ale jest ich naprawdę ogrom w internecie

 

Unity3D:

http://unity3d.com/

 

UDK:

http://www.unrealengine.com/udk/

 

 

I Coś 2D

 

XtremeWorlds

http://mmorpgmaker.org/

 

 

A dlaczego język angielski?

Odpowiedz prosta bo większość silników jest po angielsku:(

niestety

 

 

Zapraszam do dyskusji i Pozdrawiam

Lukasz:D

 

 

 

P.S Jeśli zobaczę że ktoś piszę że potrzeba lat nauki i 30 osobowego zespołu do stworzenia gry to go wyśmieje w twarz -_-

784091427630431250239.png
:D

Opublikowano

jestem za sam aktualnie pracuje nad gra a jak chciałem się czegoś spytać to nie wiedziałem gdzie ...

 

 

po za tym widzę sporo ludzi którzy na tym forum zajmują się tworzeniem gier

sygnafranc.png

Opublikowano

Jak masz problem z stworzeniem gry piszesz w dziale niezbędnik cheatera lub inne języki programowania.

 

Nie

 

@Edit

 

Po przemyśleniu jestem na Tak

Opublikowano

Jestem za.

 

dodam jeszcze że tworzenie gier to nie tylko robienie mapy w udk czy też unity3d.

 

To są już gotowe silniki do których i tak trzeba skrypty pisać.

 

 

A może ktoś będzię chciał napisał swój silnik :)

LAYOUT'Y POD SERWER MINECRAFT U MNIE. ZAPRASZAM PW

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja jestem na nie.

na youtube jest od zajebania poradników dla każdego. od całkowitego newbie do zaawansownaych spraw.
do tego są strony poświęcone danym silnikom, i tam dostaniecie już profesjonalną pomoc.

Tutaj będą pewnie tylko tłumaczone tuty z internetu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

1394725204-U719057.png

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...