Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT]Jak uratować zalany telefon!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema dziś naszło mnie takie coś żeby napisać takiego fajnego tutka w którym powiem w jaki sposób uratował zalany telefon od totalnego zniszczenia

 

Rzeczy które potrzebujemy :

 

Duża miska (głęboka)

1/2 torebki ryżu (normalnego ryżu)

Ewentualnie malutkie tortex w przypadku wbudowanej baterii

 

Kroki :

 

1.Wyjmij jak najszybciej baterie z telefonu (nie rozwalaj telefonu) (gdy bateria jest wbudowana szybko rozkreć telefon i odłącz tą baterie (i tak na gwarancji nie uznają zalania).

2.Przygotuj Dużą miskę (głęboką) i wsyp 1/torebka ryżu (normalnego ryżu z torebki) (NIE GOTOWANEGO,TAKI PROSTO Z SKLEPU!)

3.skręć telefon lekko (z wyjętą bateria)(jeżeli konieczne bylo rozkręcenie)

4.Połóż telefon w missce i pozostaw w pozycji ekranem do Góry

5.Poczekaj 3/4 dni (ja polecam 4dni) i wyjmij telefon rozkręć go (jeśli to konieczne) i wacikiem kosmetycznym wytrzyj procesor oraz inne podzespoły (uważaj na delikatne podzespoły!)

6.Włóż baterie skręć telefon i chwila prawdy,Najczęściej w smartphone jest tak ze jeżeli jest dotykowy panel taki jak jest w motorola razr a wiec home,back itd to nie Działa tak z 10min/1 dzień gdy panel taki nie bd działać przygotuj miskę z ryżem i wrzuć telefon na 1 dzień do miski

7.To wszystko !

 

Uwagi :

 

Nie zalewaj ryżu wodą !

Nie kłądz miski w jasne miejsce (najlepiej w szafki chowach)

W TEN SPOSOB URATOWAŁ MÓJ BRAT SWOJĄ MOTOROLE RAZR A JA IPHONE 4S

 

SRY ZA BŁĘDY ORT

PORADNIK BY ABSZORBUFKA NIE POZWALAM NA UDOSTĘPNIANIE NA INNYCH FORACH BEZ MOJEJ ZGODY !

abszorekzmniejszaczpl77.png

Opublikowano

nieprzydatny

 

części elektroniczne nie mogą wyschnąć w ten sposób, delikatne ścieżki telefonu ulegną zaśniedzeniu.

 

ten sposób wysuszenia telefonu powoduje często zwarcia na płycie i częściach SMD

 

zalany telefon po wyjęciu baterii, karty SIM i rozkręceniu ile potrafimy telefonu na części przemyć wodą destylowaną

następnie należy wszystko przemyć/zanurzyć z roztworze nafty technicznej albo spirytus, wyczyścić pędzelkiem

potem prze konserwować np WD40 i ponownie przemyć naftą techniczną

wysuszyć dokładnie

 

po 2-3 h telefon można sprawdzić czy jeszcze jest zdatny do użytku

 

sposób droższy ale i nawet lepszy, jak ktoś chce i ma dostęp do środków czyszczących płytki i obwody drukowane , zamiast spirytusu albo nafty można ich użyć

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

nieprzydatny

 

części elektroniczne nie mogą wyschnąć w ten sposób, delikatne ścieżki telefonu ulegną zaśniedzeniu.

 

ten sposób wysuszenia telefonu powoduje często zwarcia na płycie i częściach SMD

 

zalany telefon po wyjęciu baterii, karty SIM i rozkręceniu ile potrafimy telefonu na części przemyć wodą destylowaną

następnie należy wszystko przemyć/zanurzyć z roztworze nafty technicznej albo spirytus, wyczyścić pędzelkiem

potem prze konserwować np WD40 i ponownie przemyć naftą techniczną

wysuszyć dokładnie

 

po 2-3 h telefon można sprawdzić czy jeszcze jest zdatny do użytku

 

sposób droższy ale i nawet lepszy, jak ktoś chce i ma dostęp do środków czyszczących płytki i obwody drukowane , zamiast spirytusu albo nafty można ich użyć

 

Zapomialem dodać ze to jest domowy sposob na szybko :) ..

 

Albo oddaj do serwisu za 45zl.

Poradnik przydatny jak najbardziej .

 

Ta bo kazdy kto wżuci telefon do np wody albo coś odrzu biegnie do serwisu -.- to jest domowy sposob na szybko :)

abszorekzmniejszaczpl77.png

Opublikowano

Sposob nie jest taki straszny ale jak ktos ma troche oleju w glowie to wie ze ryz jest higroskopijny ;p Mysle ze lepiej by bylo rozkrecic fona na czesci dziesietne polozyc na grzejnik i suszyc jeszcze suszarka xD a pozniej go zanurzyc w ryzu

BUM

Opublikowano

Sposób przydatny za czasów telefonów z klawą, ale nie smartphonów.

Wątpię, aby taki iPhone po całkowitym zalaniu był w 100% sprawny.

8wjJf.jpg


by vPaN


 


      exMod Konsole •  exMMT Montażysta


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...