Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

(pytanie) zasilacz czy płyta główna ?


Benqqqq

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema

 

Tak więc niedawno odpaliłem kompa starego dziadka jednym słowem :D

Ale normalnie się włącza i wgl wchodzi jestem na pulpicie moze z 10 sek i sam się gasi

Ram jest ok.

Płyta ma z 7 lat xD, zasilacz był wymieniany jakieś 1,5 roku temu

W czym może być problem ? I jak ewt. Sprawdzic co pada

 

A 2 pytanie takie lamerskie jak bym kupił płyte główną to mogę sobie zegar procka wrzucić z starej płyty?

 

Kompa wystarczy mi tylko aby cs i moze jakies mmo śmigało więc nie potrzeba mi dużo .

hehequb.png

 

..................................................................................................................

Opublikowano

Os power 230 v

 

Płyta ;

 

Podam wszystko co tam pisze ;p

 

FSB800 Prescott 800

Universal platform compatible with

Intel D4B and D4A processors

 

ASRock dual channel

Dual core cpu DDR400

hehequb.png

 

..................................................................................................................

Opublikowano

zasilacz 230V ok ale chodzi o jego moc w Watach i model.

 

Sprawdz czy chlodzenie procesora jest dobrze zalozone .

1377863814-U611928.png

Opublikowano

Właśnie gdy odczepiłem to chłodzenie to tam praktycznie nie było nic tej pasty

Może to być powodem wyłanczania się go ?

 

Model zasilacza

Os atx 250

 

250 watt

hehequb.png

 

..................................................................................................................

Opublikowano

Zmień pastę termo skoro taki dziadek.

 

Kurwa człowieku wypierdalaj z tą pastą co jakiś temat to pierdolisz o paście...

 

Zasilacz jakiś słabawy zmiana na jakiegoś fortona z allegro dobrze by mu zrobiła

 

@up nie musi być tym powodem brak pasty, ja na swoim procku nie mam ani odrobinki pasty, i tempy mi może wzrosły o 5stopni.

Pomagam w sprawach komputerowych

 

Opublikowano

Bo to nie jest nawet powód... powodem może byćnp brak chłodzenia, a nie brak pasty...

Pomagam w sprawach komputerowych

 

Opublikowano

Wyciągnij zasilacz z kompa podłącz go do gniazdka odpal i zobacz czy się wyłaczy jeśli tak to oznacza że zasilacz , jak nie może to być płyta główna ale niekoniecznie może być również problem z grafą albo procek się grzeje za bardzo

Opublikowano

Wyciągnij zasilacz z kompa podłącz go do gniazdka odpal i zobacz czy się wyłaczy jeśli tak to oznacza że zasilacz , jak nie może to być płyta główna ale niekoniecznie może być również problem z grafą albo procek się grzeje za bardzo

 

Jak odpali zasilacz jesli wyciagnie calkowicie go z komputera?

Watpie zeby umiał dobrze łaczyc piny :unsure:

1377863814-U611928.png

Opublikowano

Grafika jest ok bo kumpel pożyczył mi z swojego kompa i jest to samo

Musi być coś z tym chłodzeniem

 

 

Może ktoś odpowiedzieć na pytanie nr 2 :P ?

hehequb.png

 

..................................................................................................................

Opublikowano

Na starcie cpu ma 87 stopni potem cały czas rośnie w min do 100 stopni

 

I przy 104 się wyłancza..

 

Ale na pierwszym właczeniu pochodził z 7 min potem się tyko rozgrzewał

 

Jaka temperatura powinna być ?

hehequb.png

 

..................................................................................................................

Opublikowano

Teraz zrobiłem test

 

Włączyłem mu nadmuch zimnego powietrza z wentylatora i śmiga :P

 

Czyli jednak chłodzenie

 

Edit

 

Działa przy tym chłodzeniu wiatrakiem lecz powolutku się nagrzewa dlatego nie będę go męczył (chodził ok 15 min nie wyłączył sie sam. )

I wymienie pastę myślę ze to pomoże

Dzięki wam dostaliście po lajku ;>

 

Edit 2 : gdzie taką pastę można kupić ?

hehequb.png

 

..................................................................................................................

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...