Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PYTANIE]Czy szkic strony jest zrobiono prawidłowo?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko mam pytanie czy szkic strony został zrobiono wprawidłowo? Nie zwracajcie uwagi na grafikę dopiero się uczę ;D

 

Plik index

 

 

<!DOCTYPE html
PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<meta name="Description" content="Tu wpisz opis zawartości strony" />
<meta name="Keywords" content="Tu wpisz wyrazy kluczowe rozdzielone przecinkami" />
<title>Tu wpisz tytuł strony</title>
</head>
<body>

<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="5">
<tr>
<td colspan="2" bgcolor="black">
<table width="100%" cellspacing="" cellpadding="">
<tr>
<td align="center" valign="middle" bgcolor="black" >
<img src="logo.png" alt="Tekst alternatywny" />
</td>
</tr>

</table>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="100" valign="top" bgcolor="black">
<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="5">

<tr>
<td bgcolor="black"><img src="menun.png" alt="Tekst alternatywny" />
</tr>
<tr>

<td background="tlomenu.png" <br />- Link 1<br />- Link 2<br />- Link 3 <br />- Link 4</td>


</tr>
</table>

<td valign="top" bgcolor="black">
<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="5">
<tr>
<td background="tlomenu.png" height="100%" valign="top" bgcolor="black"><b>TREŚĆ STRONY</b><br /><br />Jakis tekst...</td>
</tr>
</table>
</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2" align="center" bgcolor="black">
<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="3">
<tr>
<td align="center" valign="middle" bgcolor="white"><b>STOPKA</b></td>
</tr>
</table>
</td>
</tr>
</table>

</body>
</html>

 

 

 

A tutaj co mi wyszło w SSie

 

post-832867-0-38934300-1358534620_thumb.png

 

 

ps.: czytam ten kurs CSS ale dalej nie wiem jak ma wyglądać taki przykładowy dokument css i jak go użyć w dokumencie HTML mógłby ktoś pokazać ?

 

Dokładnie to mi chodzi o coś takiego że napisze coś w style.css i chce to zastosować w pliku index niewiem jak to zrobic ;( pomożecie?

Opublikowano

Totalna porażka.

Tabelek już się nie stosuje...

 

@Odpowiedz na pytanie:

tworzysz plik z rozszerzeniem .css i wpisujesz tam na przykład body { background:black; } i w dokumencie .php lub .html dopisujesz cos takiego:

<link rel="stylesheet" type="style/css" href="NAZWA PLIKU.css" />

Opublikowano

Totalna porażka.

Tabelek już się nie stosuje...

 

@Odpowiedz na pytanie:

tworzysz plik z rozszerzeniem .css i wpisujesz tam na przykład body { background:black; } i w dokumencie .php lub .html dopisujesz cos takiego:

<link rel="stylesheet" type="style/css" href="NAZWA PLIKU.css" />

 

mam jeszcze 2 pytania :)

 

1. A to ze uzywam tabelek to robi strone gorsza?

2. I czemu jak wrzucam pliki na hosting, wszystkie do 1 folderu to mi nie czyta pliku omnie.html

Opublikowano

Radze poczytać www.kurshtml.pl bo to co tutaj stworzyłeś możesz równie dobrze wyrzucić przez okno :)

 

@Odpowiedź

 

 

2. I czemu jak wrzucam pliki na hosting, wszystkie do 1 folderu to mi nie czyta pliku omnie.html

 

Mógłbyś pokazać screena z głównego katalogu ? Bo teraz nawet nie wiem czy ten plik omnie.html odpowiada pliku index.html . czy coś ty tam nakombinował .

Opublikowano

Radze poczytać www.kurshtml.pl bo to co tutaj stworzyłeś możesz równie dobrze wyrzucić przez okno :)

 

@Odpowiedź

 

 

2. I czemu jak wrzucam pliki na hosting, wszystkie do 1 folderu to mi nie czyta pliku omnie.html

 

Mógłbyś pokazać screena z głównego katalogu ? Bo teraz nawet nie wiem czy ten plik omnie.html odpowiada pliku index.html . czy coś ty tam nakombinował .

 

wrzucic bede molg dopiero jutro tego ss, ale na komputerze wsxystko dzialalo, a po wrzuceniu na serwer, podstrony o mnie nie zauwaza tak jak by jej tam nie bylo

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...