Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT][Photoshop] Szybka sygnaturka


Karol22

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka dzisiaj stworzymy sobie sygnaturkę o tematyce : Motoryzacja

 

1. Tworzymy nową warstwę 400x180px

xEiyI.png

2. Wklejamy stock i dopasowujemy go

 

Ja go tak dopasowałem

EpesH.png

3. Zmieniamy kolory obrazka

Dodajemy teksturę która będzie w materiałach

:)

CTRL + U i wybieramy takie parametry

vqxcJ.png

4. Nasz obrazek powinien tak wyglądać :

GwFVs.png

5. Czas na stworzenie ramki ja wybiorę tzw. ramkę filmową. Jak ją zrobić?

5.1Tworzymy nową warstwę

5.2 Tworzymy zaznaczenie

ubll7.png

5.3 Zaznaczamy dolny obszar (kilka kolumn)

5.4 Wypełniamy ją kolorem czarnym

5.5 Duplikuje warstwę i przeciągamy ją na górę

5.6 Łączymy obie warstwy Połącz w dół ( Merge Down)

5.7 Zmniejszamy krycie warstwy na około 50%

5.8 Ramka powinna tak wyglądać

99uoR.png

 

6. Teraz zrobimy trzy miniaturki wycięte z sygny

6.1 Zaznaczamy jakiś obszar ( nie za duży )

6.2 Kopiujemy go CTRL + C, a później CTRL + V wklejamy

6.3 Użyjemy Efektów warstwy

fx-complete.jpg- taka ikonka

Obrys ustawiamy na px1 oraz automatyczny cień (drop shadow)

6.4 Dopasowujemy miniaturkę do dolnego lewego rogu

Jak zrobić następne ?

6.5 Powielamy warstwę z miniaturką i przenosimy ją na dany obszar drugiej miniaturki ustawiamy ją w warstwach nad całym obrazem. Zaznaczamy pracę na warstwie pod i zaznaczamy obszar pierwszej miniaturki i powtarzamy pkty od 6.2 do 6.4 tylko, że dopasowujemy nie do boku tylko kilka px od pierwszej miniaturki.

:)

 

7. Powinno tak to wyglądać

ROoGf.png- w menu warstw

hWNtg.png

8. Czas na napis

8.1 Wybieramy narzędzie Tekst

Type-Tool.jpg- T

8.2 Piszemy nasz nick lub maksymę, bądź coś innego

8.3 Efekty warstw -> Obrysuj (Stroke) -> Ja polecam 1-2px

3Q779.png- taki efekt powinniśmy otrzymać :)

 

9. Teraz możemy ewentualnie dodać jakieś światło

9.1 Bierzemy biały pędzel i dodajemy białe "plamy" w miejscach gdzie chcemy mieć światło

9.2 Zmieniamy tryb mieszania Overlay (Po polsku chyba nałożenie koloru, jeśli nie to poprawcie :P )

9.3 Nasza sygnaturka jest gotowa

:)

 

10. Outcome

W8vDq.png

 

11. Materiały

Tekstura do pkt. 3

I12Hg.jpg

Obrazek początkowy

Euk9b.jpg

 

 

Nie dam PSD :P

W razie problemów piszcie na PW albo w temacie

:)

 

@Maxio!

Dzięki za rady zastosowałem je i wyszło o wiele lepiej

:)

 

 

 

 

Poradnik w całości stworzony prze ze mnie. Obrazy przedstawiające Fx i T są z internetu.

RIP = R.I.P

Opublikowano

jak stworzyć sygnature:

1. ściągnąć zdjęcie

2. zmienić kolor

3. dodać tekst

Dziękuje i zapraszam do kolejnych poradników.

@2down

polska język trudna.

<>

Opublikowano

Za gruba ramka przy tych okienkach, w dodatku zmień najlepiej na x1 pix. + dodaj lekki cień a super wtedy te CM'kowe kwadraty wychodzą ^^

Tak to tut dla początkującyh, 5/10

Opublikowano

@sensu

Czemu piszesz nie na temat?

Ja chciałem pokazać jak stworzyć prostą sygnaturkę a ty wypowiadasz się na temat, jeśli opisałbyś co źle zrobiłem to rozumiem, a ty po prostu hejtujesz.

 

@topic Czekam na dalsze opinie :)

Opublikowano

Tutorial średni. Ale taki jednokolorowy obrazek nie przemawia do mnie. Napis nie pasuje i nie ma światła. Prosta sygnaturka, początkującym powinna się przydać.

2ufgk6u.png

Opublikowano

Moim zdaniem sam stock jest lepszy tylko te kwadraciki fajnie wyglądają mogło by być trochę bardziej "żywiej" na tej sygnie.

fd9cu1.jpg

Opublikowano

@up , @2x up

Dzięki za porady następnym razem troszkę więcej tekstur, fraktali etc. użyję ;) i więcej światła :)

Opublikowano

Jak można mustangi pokolorowac na zielono. Toż to zbrodnia!!

 

A tutek średni. Szczerze, to nie polecam tworzenia takich sygnatur. Nigdy nie wiadomo do kogo nalezy zdjęcie oryginału i zbyt mała ingerencja w projekt może nam tylko zaszkodzić.

Uczenie, jak robić kwadraty, czy inne kształty jest tak naprawde podstawą i każdy kto kiedykolwiek dorwał się do jakiegokolwiek programu typu gimp, czy photoshop, powinien to umieć.

Opublikowano

Moje lecz bez kwadracików ;0

85261979086405761227.png

Tut prosty w wykonaniu lecz dla newwbie takich jak dla mnie jest super; )

05579026465146431726.png

Odpalę blanta z ranka, bo pierdole świat cały,

Jedno jest pewne, nigdy nie odbierze mi wiary.

Za bardzo wierze, stary, w siebie, jak egoista,

Bo wierzyłem raz w kogoś i ta wiara już prysła,

Moderatorzy to Kur*yy na tym forum ! JebaN* pacany lat 10 i daja tylko warny buhahha jeb*ć psy ! Możecie mi zrobić loda :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...