Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie mogę zainstalować skype!


Krkox12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gdy próbuję zainstalować skype wyskakuje coś takiego (załącznik)

Proszę o pomoc, niedawno zainstalowałem linux'a! (Mam wersję 12.10)

post-361672-0-83838000-1357847198_thumb.png

Opublikowano

skype jest tylko dla x32 i powinno się zainstalować na każdym bez problemu

masz tu instalki w terminalu


32bit Version
wget -O skype http://download.skype.com/linux/skype-ubuntu-precise_4.1.0.20-1_i386.deb
sudo dpkg -i skype && sudo rm skype

64bit Version
sudo apt-get install libqt4-webkit
wget -O skype http://download.skype.com/linux/skype-ubuntu-lucid_4.1.0.20-1_i386.deb
sudo dpkg -i skype && sudo rm skype

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

skype jest tylko dla x32 i powinno się zainstalować na każdym bez problemu

masz tu instalki w terminalu


32bit Version
wget -O skype http://download.skype.com/linux/skype-ubuntu-precise_4.1.0.20-1_i386.deb
sudo dpkg -i skype && sudo rm skype

64bit Version
sudo apt-get install libqt4-webkit
wget -O skype http://download.skype.com/linux/skype-ubuntu-lucid_4.1.0.20-1_i386.deb
sudo dpkg -i skype && sudo rm skype

Nie działa :/

Wyskakuje takie coś:

E: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/dpkg/lock - open (11: Zasoby chwilowo niedostępne)

E: Nie udało się zablokować katalogu administracyjnego (/var/lib/dpkg/), czy inny proces go używa?

 

EDIT:

Działa, 32 bit, ale nie 64.

Zainstaluje to i zobacze co dalej :)

Dzięki

 

Wyskakuje taki błąd :/

The file “/home/kuba/skype” could not be opened.

 

Proszę o zamknięcie tematu, usuwam system, ze względu na to, że nie moge nic zainstalować! :/

Opublikowano

skoro na otwierałeś programów używających repozytoria to je zamknij : centeum, synaptic itp

 

przynajmniej wiesz jaką masz wersje tego 12.10 ??

 

@up skoro nawet nie znasz hasła roota to co się dziwisz że najprostszych rzeczy nie potrafisz zrobić

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

j.w trzeba dodać repozytorium bo nie ma aktualnie w systemie ( wiadomo microsoft )

zablokowany dostęp do plików repozytorium, czyli działa w tle inny instalator albo nie ma prawa instalacji na tym koncie

 

instalki działają normalnie dopiero co instalowałem

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Poco kupywać linuxa... Wiadomo, że to najgorszy system na świecie. (Może pod hostinigi, itp)

 

Idiota, dziecko windowsa itp

 

Po co wypowiadasz się w tym dziale, skoro linux to gówno? Nie masz zielonego pojęcia o nim, skoro śmiesz twierdzić, że linuxa się kupuje...

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Idiota, dziecko windowsa itp

 

Po co wypowiadasz się w tym dziale, skoro linux to gówno? Nie masz zielonego pojęcia o nim, skoro śmiesz twierdzić, że linuxa się kupuje...

Nie, linux jest za darmo, wiesz?

Opublikowano

Pobierz Ubuntu Tweak, w nim możesz bezproblemowo pobrać Skype.

I jeszcze kilka pytań. Wymień swoje podzespoły. Procesor, RAM, kartę graficzną.

Osobiście używam architektury 64-bitowej i Skype działa prawidłowo.

Opublikowano

Poco kupywać linuxa... Wiadomo, że to najgorszy system na świecie. (Może pod hostinigi, itp)

 

Gówno się znasz, idź przechodzić sapera na maksymalnej wielkości na windowsie.

 

 

Nie, linux jest za darmo, wiesz?

 

Tak się składa, że jest xD

 

@topic

A Ty wgl cokolwiek mogłeś zainstalować czy od początku tak masz? Może uprawnień admina nie masz o.O

Opublikowano

na koncie rota nigdy nie zainstaluje i nigdy nie instaluje sie programów ! nie do tego słuzy to konto, normalna instalka wystarczy w terminalu

 

wystarczy ze wpisze sudo apt-get install skype to nawet mu napisze czy jego wersja systemu posiada repozytorium skype, jak ma to czego brak nawet

 

inna sprawa instalka Skype jest na stronie , tylko pobrać sobie samemu

 

jakby nie było temat tak stary że szkoda kontynuować

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...