Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Info] Zapraszam do podziwiania piękna GW2 w pełnym wydaniu


maxisst

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szukałem ostatnio karty graficznej, żeby GW2 chodziło mi na nieco wyższych ustawieniach ;)

Aż tu przypadkiem na YT trafiłem na to cudo :

 

 

4x 7970 *.* + 5 monitorów. Sprzęt piękny i cholernie drogi, ale czego to ludzie dla GuildWars2 nie zrobią ;)

Zaczynam odkładać, może za 20 lat będzie xD

"The only person you should try to be better than is the person you were yesterday."

Opublikowano

Łał takie cudo. Mój tato ma 2 monitory, dobrego radka i sądziłem że to u niego ta gra pięknie wygląda. Po prostu kosmos *.*

Opublikowano

Ludzie nie mają co z pieniędzmi robić, ale sprzęt genialny nie ma co

 

Inny kraj inne realia. Załóżmy, że twórca filmiku pochodzi z USA.

U nich zarabia się nie 2000zł tylko $, a cena nie wynosi 1800zł tylko 400$ (chodzi o karty graficzne ;)

A więc u nas grafika to cała wypłata, u nich zaledwie 1/5.

4x taki radeonek to 1600$ więc i tak mniej niż dla nas 1 sztuka :D

Potem z monitorami sytuacja wygląda tak samo.

 

I właśnie poznaliście powód, przez który nie chcę mieszkać w tym zadupiu, bez urazy dla patriotów oczywiście ;)

 

 

@Edit

 

Teraz doczytałem, średnia krajowa USA wynosi 3,500 $ więc witaj w raju :D

A średnia w Polsce to 3,700 PLN /3 ~ 1233 $

"The only person you should try to be better than is the person you were yesterday."

Opublikowano

Inny kraj inne realia. Załóżmy, że twórca filmiku pochodzi z USA.

U nich zarabia się nie 2000zł tylko $, a cena nie wynosi 1800zł tylko 400$ (chodzi o karty graficzne ;)

A więc u nas grafika to cała wypłata, u nich zaledwie 1/5.

4x taki radeonek to 1600$ więc i tak mniej niż dla nas 1 sztuka :D

Potem z monitorami sytuacja wygląda tak samo.

 

I właśnie poznaliście powód, przez który nie chcę mieszkać w tym zadupiu, bez urazy dla patriotów oczywiście ;)

 

 

@Edit

 

Teraz doczytałem, średnia krajowa USA wynosi 3,500 $ więc witaj w raju :D

A średnia w Polsce to 3,700 PLN /3 ~ 1233 $

 

Ostatnio widziałem dlaczego ta średnia krajowa tyle wynosi. Nie pamiętam dokładnie ale coś było związane, że prezesi różnych organizacji zarabiają nawet do kilkuset tysięcy.

 

 

Ehh te spam-boty, a ja tych reklam nie mogę usunąć xD

Opublikowano

Ostatnio widziałem dlaczego ta średnia krajowa tyle wynosi. Nie pamiętam dokładnie ale coś było związane, że prezesi różnych organizacji zarabiają nawet do kilkuset tysięcy.

 

Tak to prawda, więc przez to do obliczeń dałem to 2000$, bo człowiek po studiach powinien taką pracę dorwać ;)

 

 

 

 

@Edit

Poszukałem trochę i cenowo wygląda to mniej więcej tak :

 

Monitor : 23'' Samsung S23A750D LED 3D (120 HZ) - 1600-1700 zł za sztukę 1650*5=8250zł

GPU : Lightning 7970 4x Crossfire - ~2400zł za sztukę 2400*4= 9600zł

CPU : i7 3770K -1200zł

MB : Gigabyte Sniper M3 - 500zł

SSD : Plextor M3Pro - Raid 0 (2x ten sam dysk spięty pod szybkość [zakładam, że gościu posiada 256GB]) - ~900zł sztuka 2*900=1800zł

RAM : 2x8GB 2400 MHz Team Group - 600zł

PowerSupply - Antec High Current Pro-1200 - 1000zł

 

Czyli po podsumowaniu daje nam to : ok. 22 950zł życzę miłego zbierania :D

"The only person you should try to be better than is the person you were yesterday."

Opublikowano

A nie wliczałem sprzętu do dźwięku, który wygląda tak :

Klipsch RW-12D 12" Sub-Woofer - 1050zł

ASUS Xonar Essence "One" USB DAC/AM - 2700zł/ 1800zł zależnie od wersji.

Buttkicker Gamer - 450zł

Harmon/Kardon GLA-55 Speakers - 2700zł

Sennheiser HD-650 Headphones - 1200zł

 

Co daje nam dodatkowe : 8100 zł

 

Czyli razem 31 050zł o_O to naprawdę boli icon_e_biggrin.gif

"The only person you should try to be better than is the person you were yesterday."

Opublikowano

Mimo wszystko obramowanie monitorów boli, wolałbym zakupić telewizor OLED z zakrzywionym ekranem co daje nam taki sam efekt, a nawet lepszy bo jakość 4x większa od HD + nie masz tych ramek.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...