Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT/Poadnik]Usuwanie bad sectorów za pomoca mhdd (nie fizycznych bad sectors)


domineses

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Opisze tu jak usunąć bad sectory za pomocą mhdd nie te fizyczne bo ich sie nie da usunąć ale te spowodowane przez wirusa lub namagnetozywanie dysku

(Przed wykonaniem tej operacjis prawdź czy rzeczywiście masz bad sectors

http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html

1-Pobieramy program mhdd

http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/

2-Wypalammy program na płycie

3-Uruchamiamy Naszego peceta z płyty z nagranym mhdd

4 -Wpisujemy takie komendy warto przed wykoanniem 1 komendy zrobić smart komendą 3 i 4

-COMAND-

1. komenda ERASE (UWAGA! WYCZYŚCI CAŁY DYSK - przed wykonaniem zgrać dane)

2. klawisz F4 (komenda SCAN) z zaznaczoną opcją "ERASE DELAYS" (dla lepszego efektu proponuję zmienić w pliku mhdd.cfg czas progu dla erase'a z 350ms na np: 50ms)

3. klawisz F4 (komenda SCAN) tym razem z opcją REMAP

4. klawisz F4 (komenda SCAN) tym razem bez dodatkowych parametrów - w ten sposób sprawdzimy sobie stan dysku...

5. klawisz F8 - pokazuje SMART

Po zerowaniu należy ponownie zainstalować system przed użyciem 1 komendy trzeba zgrać dane z dysku !

Co uzyskujemy dizęki brakowi bad sectors ?

-Szybszy dostep do danych

-Szybsze surfowanie

-Ogólnie szybszy dysk

-Brak lagów itd

domineses.jpg

 

Antix Najlepszy GM MPC

Lord Makin Najlepszy Administrator i opiekun MPC

Opublikowano

Czyli ogólnie, jeśli nie masz problemów z dyskiem nie trzeba żadnych takich czynności robić i dysk działa z pełną prędkością.


Masz jakiś problem bądź pytanie dotyczące komputera? Napisz do mnie, a postaram się ci pomóc.

Opublikowano

szajs nie tutorial, kolejny co skopiował z netu dokładnie z elektrody

 

nawet nie ma tam najważniejszego że program działa tylko i wyłącznie dla dysków podpiętych na MASTER

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...