Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Podłączenie głosników 5.1 do komputera


____________

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Zamierzam zakupić głosniki typu 5.1 a dokładnie Genius 6000. Posiadam już kartę dzwiekową na USB która ma wejścia na kabel optyczny, chinch, rear, dsub... i zastanawiam się w jaki sposób będę mógł je podłączyć do w/w karty dzwiekowej? Proces nie jest zapewne skomplikowany, a ja nie chcę podlaczac tego chinch->jack bo wtedy będzie 2.1 a chcę wykorzystać głosniki w pełni.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Kup odpowiednią kartę dźwiękową 5.1 or 7.1 i nie kombinuj.

Cena takiej prostej karty nosi w granicach 100-200zł.

"Alea iacta est!"

Opublikowano

Ja też mam 5:1 i jakoś podłączyłem -___-

 

Jak tak podłączyłeś to masz 2.1 , facepalm

 

Kup odpowiednią kartę dźwiękową 5.1 or 7.1 i nie kombinuj.

Cena takiej prostej karty nosi w granicach 100-200zł.

 

Czytaj zawartość postów ślepcze - mam karte dziekowa szerloku, nie kombinuj zeby posta nabić ;)

Opublikowano
Czytaj zawartość postów ślepcze - mam karte dziekowa szerloku, nie kombinuj zeby posta nabić ;)

A kto powiedział, że nie czytałem? Zrozum tok myślenia i to co chciałem ci tym postem przekazać.

Kup i nie kombinuj.

 

@ ta propo zapodaj modela tejże karty dźwiękowej aktualnej na usbka

"Alea iacta est!"

Opublikowano

przecież wiesz jaka kartę kupiłeś i czy jest 5.1 , to twój problem będzie jak niewłaściwa , ze wstępnego opisu wynika że bez problemu ( powinny być 3 gniazda wyjściowe )

 

ostatecznie pozostaje ci podłączyć głośniki kablem optycznym albo cyfrowym SPIDIF lub HDMI , wtedy musisz kupić głośniki z takim wejściem

 

masz komputer czy laptop że musisz mieć zewnętrzną kartę ? no i jak wyżej podaj co masz za kartę

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Podłączasz to w tej karcie do trzech wejść mini-jack czyli zielony(słuchawki) różowy(mikrofon) niebieski(kamerka), o ile się nie mylę znajdziesz te 3 wejścia na prawym boku tej karty :) Jakie masz głośniki ?

27722139c3fd37da.png
Opublikowano
poza tym w glosnikach mam wejscia tylko na chinche

Serio ? <wow>

Najpierw je kup później pisz głupie tematy.

Do tego zestawu powinieneś dostać przejściówki na jack, jeśli nie będzie to sobie kup trzy przejściówki z rca na jack -.-

27722139c3fd37da.png
Opublikowano

to co że ty masz tak w głośnikach , karta posiada wyjścia dokładnie takie jakie potrzeba, czyżby ich nie widział na niej ?

 

backb.jpg

  • Wyjście na słuchawki/głośnik przedni lewy i prawy ( LEFT i RIGHT ) rca->rca
  • Wyjście na głośnik centralny/niskotonowy ( C/SUB ) jack ->rca
  • Wyjście na głośnik tylny lewy i prawy ( REAR L i P ) jack ->rca

to twój problem że masz inne wejścia niż wyjścia, było kupić ODPOWIEDNI ZESTAW CREATIVA z wtyczkami a tak musisz przejściówki dokładnie jak ci napisali wyzej

jedno masz RCA na RCA

i dwie przejściówki JACK na RCA

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

robem z tego co on pisze to jeszcze ich nie kupił, a już panikuje jak małolata przed pierwszym okresem :/

w zestawie powinny się znajdować przejściówki z rca = mini jack ...

27722139c3fd37da.png
Opublikowano

w tym nie ma , sprzęt typu dvd, video, tv mają wyjścia rca do których podłączy bez problemu , creative ma swoje standardy dla zestawów głownie stąd dzikie zestawienie gniazdek, czyli pasuje do creativów zalecanych do innych też jak się kupi kable czy przejściówki

 

przejściówki można kupić albo kupić gotowe kable 2x jack na rca i po problemie

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Można też na patencie (5.1 > jack) z kablami to zrobić ;)

A co do karty dzwiękowej to bez różnicy, ja posiadam zestaw 5.1 podpięty jackiem do karty 3.1 i śmiga.

screenshot_10.jpg


Opublikowano

w zestawie jest

 

6x rca tylko głośniki

 

jakc ->rca do podłączenia dźwięku , brakujące kable musi dokupić

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...