Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Prędkość, Przyspieszenie, Prowadzenie... jak to działa?


Roiccrx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie odnośnie związku 3 podanych w temacie atrybutów z częściami naszego auta.

Otóż każda część różni się od siebie statystykami, np.:

 

Silnik ultra jednej firmy ma

Prędkość 9%

Przyspieszenie 17%

Prowadzenie 0%

 

Natomiast silnik ultra innej firmy

Prędkość 13%

Przyspieszenie 7%

Prowadzenie 0%

 

Dzięki tym częściom podane na dole statystyki naszego auta tworzą średnią.

Ale dany procent, który daje jakaś część nie jest realny w odniesieniu do naszych punktów ze średniej.

Z zestawu części który ma powiedzmy 35% do przyspieszenia i 20% do prędkości wychodzi nam

takie same przyspieszenie i prędkość jak z zestawu 20% do przyspieszenia i 35% do prędkości.

 

Czy zatem samochód, który ma części głównie z przyspieszeniem jest równy temu, który ma części głównie z prędkością?

Liczy się tylko główna średnia? Bo bez znaczenia na rodzaj części, średnia pozostaje równa.

2 te same samochody z odmiennymi częściami a tą samą średnią są równe sobie, jeżeli dobrze zauważyłem.

 

Trochę to wg mnie głupia sprawa, po co są różne części z różnych firm jak nie mają one rzeczywistego odniesienia.

Samochód z większą wagą przywiązaną do przyspieszenia powinien być lepszy na wyścigach drag od tego, który

ma tylko duży Vmax...

 

Podsumowując, opłaca się po prostu inwestować w jak najwyższą średnią swoich statystyk, żeby byc najlepszym, tak?

142g9ox.png
Retired Need For Speed: World Player 2pocfa1.png

Opublikowano

Swojego czasu wszystko się zgadzało z tym co widniało na częściach teraz jest mniej więcej tak jak napisałeś, różnica jest niezauważalna. Oczywiście istnieje ale wynosi ok 1-3pkt na każdą część. Po prostu są części, które lepiej współgrają z samochodami i ich osiągami (silnik, turbo, skrzynia biegów), a inne z prowadzeniem (zawieszenie, hamulce, opony). Postaram się napisać o tym jakieś info/poradnik przez weekend.

 

 

| | | | | taniecgitara basowa

 

 

| Bez komputera. Jeśli masz jakąś sprawę i chcesz pogadać na Skype/GG napisz najpierw tutaj, wejdę.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...