Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Zatrzymanie bota po kliknięciu buttona.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Mam jedno pytanie. W jaki sposób zatrzymać wykonywanie czynności klikając button ? W tym przypadku Stop.

 

 

#include <ButtonConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#Region ### START Koda GUI section ### Form=
$Form1 = GUICreate("Form1", 263, 119, 544, 393)
$Button1 = GUICtrlCreateButton("Start", 16, 32, 89, 57)
$Button2 = GUICtrlCreateButton("Stop", 144, 32, 89, 57)
GUISetState(@SW_SHOW)
#EndRegion ### END Koda GUI section ###
While 1
$nMsg = GUIGetMsg()
Switch $nMsg
 Case $GUI_EVENT_CLOSE
  Exit

  Case $Button1
  $zmienna1=InputBox("SpamBot", "Wpisz slowo ktorym chcesz spamowac")
  $zmienna2=InputBox("SpamBot", "Wpisz co ile ma byc wysylany tekst")
  $zmienna3=InputBox("SpamBot", "Wpisz ile razy ma byc wyslany tekst")
  Sleep(3000)
  For $i = 1 to $zmienna3
  Send($zmienna1)
  Send("{ENTER}")
  Sleep($zmienna2)
  Next
EndSwitch
WEnd

Opublikowano

Musisz zrobić inną pętlę.

Najlepiej w funkcji

Zrób jakąś globalną zmienną logiczną (true/false), przypisz funkcję inwersji tej zmiennej ($zmienna = Not $zmienna) pod twój button i dopisz do twojej pętli sprawdzanie czy ta zmienna wynosi True.

846331404756772371599.jpeg
Opublikowano

coś takiego?

global $petla = true

If $petla = True Then

kod

endif

 

case $button2

$petla = not $petla

 

nie wiem czy dobrze ;p



"Wyznacz Sobie taki cel, że gdybyś go osiągnął, to zwaliłby Cię z nóg."

The Secret



Pomogłem? Daj +

Opublikowano

Okej, to ja ci to przedstawię na samplu i opiszę co i jak:

#include <GuiConstantsEx.au3>

Opt("GuiOnEventMode", 1) ;uruchomienie trybu OnEvent, poczytaj o tym w AutoITowych tutach

$Form1 = GUICreate("Test", 162, 88, 192, 124)
$Input1 = GUICtrlCreateInput("Co mam wpisać", 8, 8, 145, 21)
$Button1 = GUICtrlCreateButton("Start/stop", 48, 56, 75, 25)

GUISetOnEvent($GUI_EVENT_CLOSE, "knc") ;przypisanie 'x' na belce tytułowej GUI do funkcji knc
GUICtrlSetOnEvent($Button1, "spam")

GUISetState(@SW_SHOW)

Global $SPAM = False ;nasza zmienna z informacją czy ma być spamowane czy nie

Func knc() ;wychodzenie z programu
Exit
EndFunc

Func spam()
$SPAM = Not $SPAM ;inwersja $SPAM
EndFunc

While 1
If $SPAM Then Send(GUICtrlRead($Input1)) ;jesli $SPAM = True (uzyłem skróconej wersji ifa) to wyslij dane z inputa
Sleep (10) ;krótki sleep zeby nie zamulało procka
WEnd

Już tłumaczę.

 

Najpierw odpalamy tryb OnEvent, który pozwala nam na przypisywanie funkcji do kontrolek na GUI zamiast tworzenia pętli

Potem tworzymy GUI, przypisujemy funkcje i tworzymy naszą zmienną $SPAM, która odpowiada za spamowanie.

 

Funkcja spam zawiera instrukcję inwersji naszej zmiennej

 

W głównej pętli programu While mamy ifa który każe wpisać dane z inputa jeśli zmienna $SPAM = True

846331404756772371599.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...