Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PYTANIE]Co to " AD Carry/AP/AP Carry " ?/Jak sprawdzic swoje ELO?


FastFlash

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, mógłby mi ktoś powiedzieć co te wyrazy znaczą?, chodzi mi o te AD Carry/AP/AP Carry, jeśli coś takiego w ogóle jest.

I jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić ile mam ELO?

Opublikowano

ad carry - karujesz gre ad

ap - ap

ap carry - karujesz gre ap

wchodzisz w profil i masz elo pokazane a jak nei msz to graj rankedy, bo rankedy zwiekszaja umiejetnosci

fe7afd2c01dc5fe025c76fe9bf8c0b0e.jpeg
4to7r2K.png

Opublikowano

WTF KARUJESZ?

 

Ad carry - postac range ad czyli tristana corki itp.

AP - moc umiejetnosci na ktorej opieraja sie magowie

AP carry - mag najczesciej na mida ktorego buduje sie pod ap i uzywa umiejetnosci.

AD - attack dagmage czyli dmg z podstawowych atakow.

elo mozesz sprawdzic w profilu np solo/duo ranked

albo na stronie lolking.net

TwistQ4ever_eune_9_1_logo.png

Jeb*ć brązy XDDDD

Opublikowano

WTF KARUJESZ?

 

Ad carry - postac range ad czyli tristana corki itp.

AP - moc umiejetnosci na ktorej opieraja sie magowie

AP carry - mag najczesciej na mida ktorego buduje sie pod ap i uzywa umiejetnosci.

AD - attack dagmage czyli dmg z podstawowych atakow.

elo mozesz sprawdzic w profilu np solo/duo ranked

albo na stronie lolking.net

co do definicji skrótów nie jestem pewien ale tak na lolking mozna sprawdzic elo, tylko jak masz dopiero rankedy zagrane

fe7afd2c01dc5fe025c76fe9bf8c0b0e.jpeg
4to7r2K.png

Opublikowano

ap- ability power, moc umiejętności, wzmacnia twoje spelle

ad- attack dmg, wzmacnia twoje auto ataki

rankedy są rozgrywkami przy których zdobywasz elo czyli punkty rankingowe

459941400613567233746.png
By @Jowe.
Postwriter | Gold Member

 
 

Opublikowano

AD i AP to kategoria championów,

przykład AD - Ashe

przykład AP - Annie

Opublikowano

Ad są to postacie oparte na Ataku Fizycznym czyli takie które biją np. mieczem, łukiem itd.

Ap sa to postacie oparte na Magii, czyli Magowie

Ad carry- są to postacie oparte na Ataku Fizycznym, które zadają obrażenia z daleka.

Przykłady:

 

AP-Ryze, Annie, Cassiopeia, Ahri,

AD-Jax,Darius,Riven,Kha'zix

Ad carry- Vayne,Ezreal,Graves,Corki,Tristana,Kog'Maw

 

W razie dalszych problemów ze zrozumieniem- odsyłam do Słownika Pojęć napisanego przez pewnego Usera na głównym forum :

 

http://eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=343832

 

http://eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=146707

 

Możesz się tam dowiedzieć wielu ciekawych informacji :)

.

Opublikowano

Boże

 

AD-Postać opierająca się na fizycznych atakach

AD carry-To samo tylko że ta postać walczy na odległość

Ap-Postać opierająca się na magicznych atakach

Ap carry- Inaczej nuker tzn postać która opiera się na swojej ogromnej sile magicznej w dość krótkim czasie (tzn. Wypierdolisz całe combo i musisz czekać)

Opublikowano

Mysiałke: Nie, nie udaje, nigdy w to nie grałem i nie ogarniam co to jest.

 

sziwaki: Spierdalaj, masz problem z tym że lubię te 3 rzeczy ? - mogę Ci tak samo zrobić,btw, nie używaj słów których nie znasz znaczenia :)

 

Temat do zamknięcia.

Opublikowano

Nie rozumiem, wiesz co to elo, a nie wiesz co to AP/AD/carry ? xD To niezła sieka z mózgu :rolleyes:

z9mJERf.png


 


Best Hand Eu

Opublikowano

DEBILE ! nie mówcie mu nazw po ingliszu bo jest nowy.

 

ad - obrażenia. Jeżeli przy skillu jest brązowa liczba, to bierze część obrażeń i dodaje je do umiejętności - postać bije więcej z ataków z "łapy"

 

ap - moc umiejętności, tak jak wyżej, tylko liczby są zielonkawe. Zwiększa dmg, oraz bijesz więcej dla wież wroga i inhibitorów

 

ad carry - postać której atrybutem są obrażenia. Powinno kupować się jej przedmioty dające sporo dmg i innych atrybutów.

 

ap carry - postać, która zadaje duże obrażenia umiejętnościami. Składa się jej itemy pod ap

 

 

Do tego up@. Ad carry nie musi atakować z daleka, może też być melee, np tryndamere, fiora, master yi

Opublikowano

W sensie, co Cię wogóle ELO powinno na razie interesować :) Na rankedy dłuuugo nie wbijesz, jak nie chcesz żeby Twój team grał 4v5. Nawet jak wbijesz 30 to nie polecam od razu na rankedy się pchać ;) Co do tamtego to Ci wszystko wyjaśnili, ale Ci powtórzę :

 

AD: attack damage, czyli obrażenia fizyczne. Działa na ataki automatycznie oraz u niektórych postaci na umiejętności jak np. u Wukonga,Garena,Dariusza.

AP : ability power, czyli moc umiejętności, działa na umiejętności postaci magicznych bądź też niektórych wojowników ( jak np. szarża Xin-Zhao z tego co wiem ( ofc nie rób XZ pod AP, bo Cie sam trybunał wyśmieje jak zobaczy reporta xD ).

Carry : postać walcząca na dystans, czy to AP czy AD carry. Jest po prostu papierowa i potrzebuje wsparcia od swoich towarzyszy, powinna się trzymać jak najdalej, najlepiej na takiej odległości, jaki ma zasięg ataku. Jak grasz carry to powineneś ciśnąć najwięcej dmg z teamu, ale też lecisz na 2-3skille zazwyczaj B) + jest taki, że jak umiesz last hitować to masz dobrą farmę :ninja:

 

Jeszcze jest support/tank/offtank/jungler ale to już może wiesz ^_^ A jak trollujesz to Bóg Cie ukarze.

 

edit : masz 4 paski przy pokazaniu bohatera, Czerwony ( atak fizyczny ), Zielony ( zdrowie/obrona, czy postać potrafi sama w sobie dużo ustać ( oczywiście to też zależy od Twojego buildu, jakie itemy sobie będziesz składał ), Niebieski ( atak magiczny ) i fioletowy ( trudność w opanowaniu bohatera ).

z9mJERf.png


 


Best Hand Eu

Opublikowano

Jest w stanie chwilę ustać, ale postać np. nie jest typowa do tankowania. Np. robisz garena pod offtanka, czyli poświęcasz dajmy na to 2 itemki pod dmg na rzecz 2 itemki pod survi, czyli dajmy na to zbrojki z 1K hp i banshee co mu daje większą odporność na magię. Ja to tak przynajmniej widzę, ale ja w lola nie gram zbyt długo, dopiero 20lvl mam i większość meczy grałem na botach, bo miałem dość płakania graczy "OMG NOOB TEAM I LEAVE" i tracenia nerów...normalne gram tylko jak znajomi też chcą zagrać w teamie, bo grać z randomami to czasem porażka, bo każdy oczekuje tego, żeby każdy z teamu był "taki pro jak on" :rolleyes:

z9mJERf.png


 


Best Hand Eu

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...