Skocz do zawartości

[Problem] Głośna praca zasilacza

TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Nie wiem czy zasilacz wcześniej tak pracował, możliwe, aczkolwiek ostatnimi dniami zacząłem to zauważać. Posiadam OCZ StealthXStream (nie 2) 600W, trochę głośno chodzi, rozkręciłem go i solidnie przedmuchałem z kurzu, wiatraczek naoliwiłem (olej wazelinowy, świetny do takich rzeczy) wydaje mi się że zasilacz się grzeje, albo po prostu ten model tak ma. Co o tym sądzicie ? Przepływ powietrza dość dobry bo Phenom 955 BE z dupnym coolerem ma w idlu 32-35 stopni a HD4870 około 40-45 na minimalnym % wentylatora.

Chodzi o to że to nie wpłyneło na pracę, i wentylator pracuje szybciej, nie głośniej (tzn szybciej = głośniej) Ale wcześniej tak nie było, chyba że po prostu nie zauważałem tego. Teraz jak zatrzymam głośny cooler od procka to hałasu nie jest mniej, bo zasilacz podobnie chodzi... Ale 2 dni temu było dobrze (albo nie zauważałem, że jest źle)

@EDIT

Takie info że cooler CPU pracuje z głośnością około 20-22 decybeli (w/g tego co jest napisane na stronie producenta)

zdaje ci sie , jak ma regulacje pracuje tak samo

z towotem chodzi o to ze smar przykrywa oś i nie dopuszcza kurzu do środka łożysk , olej spływa jak się nagrzeje oś i wysusza łożysko z kurzem robi sie brudna papka

znając życie masz BOX to trochę pohałasuje , na przyszłość szukaj wentylatora bezłozyskowego, smarowanie powietrzem, hehe... nigdy go nie usłyszysz ;)

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Nie mam boxa tylko Zalmana CNPS9300, kiedyś jak go zatrzymywałem to była błoga cisza (chociaż proc miał większe temp, może cooler szybciej chodził, a teraz się przyzwyczaiłem ?) No nic, widocznie się przyzwyczaiłem tak jak napisałem, dzięki za wyjaśnienie :P

ja montowałem ostatnio 4 wentylatory bezłozyskowe by wyciszyć kompa zamieniając jeden , po skończeniu nawet szumu nie było słychać a temperatura ta sama

chcesz ciszej montuj więcej i zwalniaj obroty

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Problem] Głośna praca zasilacza   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...