Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Tworzenie prywatnego serwera na dedyku Kimsufi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Na początku dodam że to mój pierwszy temat w dziale minecraft. Jeżeli napisałem nie w tym miejscu gdzie trzeba, to proszę modów o przeniesienie tematu.

 

Tak więc chciałbym założyć swój serwer minecraft na dedykowanym serwerze z OVH.

 

Na początku napisze dane serwera.

Procesor Intel 1.2+ GHz

Architektura 64bits

Pamięć ram 2 GB

Dysk twardy 500 GB

Internet 100 MB/s

 

A teraz pytania.

1. Ile osób wejdzie na opisany wyżej serwer? // bez lagów

2. Jest możliwość postawienia prywatnego serwera, na dedyku z OVH?

3. Na jakim systemie opiera się minecraft? (windows // linux // BSD)

4. Jak od początku zrobić serwer minecraft na dedyku?

5. Gdzie znajdę najlepiej zedytowane pliki serwerowe gotowe do gry? (chodzi o serwer typu że sam budujesz itp)

6. W prywatnych serwera minecraft jest jak w serwerach metina? Łączenie i porty standardowe + navi, ftp, putty tak?

 

Sorry za głupie pytania, chciałbym po prostu stworzyć serwer dla mnie i swoich kolegów 4fun.

 

Pozdrawiam!

1355504898-U363840.png

Opublikowano

http://www.mpcforum.pl/topic/635999-dl145-pliki-serwerowe-by-br3nd-f-b-update-v24-autorsko-spolszczone-pluginy-bukkit-145-r02-beta-build/http://www.mpcforum.pl/topic/635999-dl145-pliki-serwerowe-by-br3nd-f-b-update-v24-autorsko-spolszczone-pluginy-bukkit-145-r02-beta-build/

1. Ile osób wejdzie na opisany wyżej serwer? // bez lagów

 

20

 

2. Jest możliwość postawienia prywatnego serwera, na dedyku z OVH?

 

Jest ja stawiam :)

 

3. Na jakim systemie opiera się minecraft? (windows // linux // BSD)

 

Ja mam serwer na Linuxie :) Ale normalnie w Minecraft na Linuxie nie potniesz :D

 

4. Jak od początku zrobić serwer minecraft na dedyku?

 

Ooo długo pisać :D Ale jest zaleta. Wystarczy, żeby serwer miał wgraną Javę i nic więcej :D

 

5. Gdzie znajdę najlepiej zedytowane pliki serwerowe gotowe do gry? (chodzi o serwer typu że sam budujesz itp)

http://www.mpcforum.pl/topic/635999-dl145-pliki-serwerowe-by-br3nd-f-b-update-v24-autorsko-spolszczone-pluginy-bukkit-145-r02-beta-build/

 

6. W prywatnych serwera minecraft jest jak w serwerach metina? Łączenie i porty standardowe + navi, ftp, putty tak?

 

Tak, niczym to się nie różni :)

Kiedyś myślałem, że jestem elfem, ale tata powiedział, że jestem nikim i tak już zostało....

vvv Potrafisz tworzyć serwer? Sprawdź! vvv

 

 

Poszukuję kogoś kto przygotuje mi serwer na wersję Pocket Edition. Oferuję opłacalną współpracę. Więcej info WYŁĄCZNIE na priv

 

Opublikowano

Komputer nawet dobry :)

 

1. Około 15-20 osób.

2.Powinna być.

3.Najlepiej chodzi na Windowsie(bodajże XP).

4.Dużo by tu pisać poszukaj na necie czegoś w stylu "Jak zrobić serwer dedykowany minecraft",

5.Wystarczy wpisać "pliki serwerowe minecraft" i wyskoczy lista :) Ale na MPCForum też znajdziesz, kolega bilon22 podał takie linki.

6.Tak, praktycznie może po za paroma małymi szczegółami się nie rożni.

Opublikowano

Dobra, napiszcie mi teraz jak zrobić serwer minecraft na dedyku z linuxem.

Jest on czysty, nie wiem co do czego wgrać, co w czym jest, nie wiem co i jak z tą javą, więc liczę na rozpisane komentarze.

 

Pozdrawiam!

1355504898-U363840.png

Opublikowano

Jeśli to ma być serwer do gry z kumplami tylko to wystarczy ten z minecraft.net.

Poco mu zbędne pluginy jak chestschop, i wiele wiele innych?

 

Link do serwera na linuxa:

[url="https://s3.amazonaws.com/MinecraftDownload/launcher/minecraft_server.jar"]https://s3.amazonaws...raft_server.jar[/url]

Nie daje skanu do linka ponieważ jest on skopiowany z oficajlnej strony minecrafta, a jak ktoś nie wieży to niech kliknie na link na samym dole strony(minecraft_server.jar (621 KB))na tej stronie:

http://minecraft.net/download

Kiedyś coś tu będzie!!

CYvaxaC.png

Opublikowano

Jeśli to ma być serwer do gry z kumplami tylko to wystarczy ten z minecraft.net.

Poco mu zbędne pluginy jak chestschop, i wiele wiele innych?

 

Link do serwera na linuxa:

[url="https://s3.amazonaws.com/MinecraftDownload/launcher/minecraft_server.jar"]https://s3.amazonaws...raft_server.jar[/url]

Nie daje skanu do linka ponieważ jest on skopiowany z oficajlnej strony minecrafta, a jak ktoś nie wieży to niech kliknie na link na samym dole strony(minecraft_server.jar (621 KB))na tej stronie:

http://minecraft.net/download

niee, chcę z dodatkami bo jesteśmy kompletnie zieloni we wszystkim. Sami tego nie zrobimy :P

 

dobra to dedyka już mam, i zastanawiam się jaki system wziąć. Linuxa czy Windowsa?

mam te opcje w oby2 systemach: Wersja podstawowa Wersja gotowa do użycia

jaką wybrać?

jak zainstalować jave?

1355504898-U363840.png

Opublikowano

Kimsufi z tego co wiem już nie ma, korzystają z ovh.pl POLECAM tam postawić serwer :) Ja płaciłem 500zł bo dałem jeszcze firewalla na miesiąc jednak później kasy brakowało i hosting zmieniłem, mają najlepszą jakoś, ale jest drogo :)

Opublikowano

Kimsufi z tego co wiem już nie ma, korzystają z ovh.pl POLECAM tam postawić serwer :) Ja płaciłem 500zł bo dałem jeszcze firewalla na miesiąc jednak później kasy brakowało i hosting zmieniłem, mają najlepszą jakoś, ale jest drogo :)

Kimsufi.pl & OVH.pl jeden ch00j. Chodzi mi o to jaką wersje Lunixa / Windowsa wziąć pod mc oraz jak zainstalować jave + wszystko żeby działało elegancko.

1355504898-U363840.png

Opublikowano

niee, chcę z dodatkami bo jesteśmy kompletnie zieloni we wszystkim. Sami tego nie zrobimy :P

 

dobra to dedyka już mam, i zastanawiam się jaki system wziąć. Linuxa czy Windowsa?

mam te opcje w oby2 systemach: Wersja podstawowa Wersja gotowa do użycia

jaką wybrać?

jak zainstalować jave?

 

Nie rozumiem... Jesteście zieloni i chcecie dodatki?? WTF

Kiedyś coś tu będzie!!

CYvaxaC.png

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...