Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] [][][] Zmiana wersji BSD na dedyku [][][]


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałbym zmienić wersje BSD na moim dedyku z 8.3 (64bit) na 9.0 (64bit).

Dedyk jest w serwisie OVH (Kimsufi.pl)

 

Mam kilka pytań..

1. Ile trwa taka zmiana systemu?

2. Instalacja portów, mysql i libów jest taka sama jak w przypadku wersji 8.3?

3. Jakie liby i gdzie muszę dodać do wersji 9.0 64bit?

 

Po wybraniu opcji zmień OS-> FreeBSD 9.0 64bit-> ukazało się to okno

1355163442-U363840.png

 

Co mam w nim zaznaczyć? Dla testów zaznaczyłem to pierwsze i ukazało się następujące okno:

1355163508-U363840.png

 

Co mam w nim zaznaczyć, co nacisnąć, co usunąć (piszcie dokładnie :P) aby zrobił się normalny i czysty system 9.0 taki jak jest na początku.

 

Sorry że takie głupie pytania zadaje, ale wolę robić to pewnie niż potem pisać do supportu o reinstal który potrwa 10000lat.

 

Pozdrawiam!

1355504898-U363840.png

Opublikowano

Musisz usunąć pliki systemowe te co warzą prawie 90 GB o adresie /homne/ Zainstalować bsd 9.0 i na nowo wgrać pliki.

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Musisz usunąć pliki systemowe te co warzą prawie 90 GB o adresie /homne/ Zainstalować bsd 9.0 i na nowo wgrać pliki.

Zaznacz dokładnie na ss co mam usunąć.

Chciałbym wszystko od 0, czyste pliki 9.0

1355504898-U363840.png

Opublikowano

Sory źle się wyraziłem, nie systemowe tylko serwerowe a dokładnie nr. 2. Bo masz za mało miejsca na instalacje bsd, po usunięciu plików wgraj bsd 9.0 i od nowa wgraj pliki

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Sory źle się wyraziłem, nie systemowe tylko serwerowe a dokładnie nr. 2. Bo masz za mało miejsca na instalacje bsd, po usunięciu plików wgraj bsd 9.0 i od nowa wgraj pliki

Zastanawiam się nad usunięciem tego wszystkiego (3plików) i naciśnięcie uruchom reinstalacje

Hmm? Wszystko będzie ok?

1355504898-U363840.png

Opublikowano

Najlepiej instalować na proponowanych partycjach

;) . Wybrać daną wersję FreeBSD i dać od razu instaluj czy tam reinstaluj :D

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

Najlepiej instalować na proponowanych partycjach

;) . Wybrać daną wersję FreeBSD i dać od razu instaluj czy tam reinstaluj :D

 

No właśnie tak robiłem ale w 3 kroku jest to brak mniejsca coś tam coś tam, myślisz że jak dam URUCHOM REINSTALACJE to będzie ok? :P

1355504898-U363840.png

Opublikowano

@up

 

Masz napisane , że brakuje Ci miejsca ponieważ już automatycznie wszystko Ci rozdało . Jeżeli uruchomisz reinstalacje to zainstaluje Ci nowy system z tymi ustawieniami co masz napisane i cała maszyną będzie czyściutka

;)

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

@up

 

Masz napisane , że brakuje Ci miejsca ponieważ już automatycznie wszystko Ci rozdało . Jeżeli uruchomisz reinstalacje to zainstaluje Ci nowy system z tymi ustawieniami co masz napisane i cała maszyną będzie czyściutka

;)

Dobra dałem wszystko tak jak leciało i coś tam się robi :P

1355168748-U363840.png

 

Ile to może potrwać?

 

 

Ok teraz pozostaje mi czekać na odp na te pytania:

1. Ile trwa taka zmiana systemu?

2. Instalacja portów, mysql i libów jest taka sama jak w przypadku wersji 8.3?

3. Jakie liby i gdzie muszę dodać do wersji 9.0 64bit?

1355504898-U363840.png

Opublikowano

Ok jeszcze te pytania i koniec :D

1. Ile trwa taka zmiana systemu?

2. Instalacja portów, mysql i libów jest taka sama jak w przypadku wersji 8.3?

3. Jakie liby i gdzie muszę dodać do wersji 9.0 64bit?

1355504898-U363840.png

Opublikowano

1. Ok 30 min

2. Na wszystkich wersjach FreeBSD instaluje się tak samo mysql , porty itp.

3. Nie wiem , bo nie robiłem nigdy na 9.0

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...