Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mikrofon pojemnościowy, jaki wybrać ?


ZakuG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko, mam do Was pytanie. Pomóżcie mi wybrać mikrofon pojemnościowy, mam tutaj kilka ofert, ale chciałbym wiedzieć która według Was będzie najlepsza, jeśli możecie też podrzucić kilka swoich propozycji. Do wydania mam maks. 350 zł ( i tak pół na pół z rodzicami :P ) bo mówią że mi się znudzi czy coś :D

 

Oto moje propozycje:

http://allegro.pl/mikrofon-pojemnosciowy-mxl-440-studyjny-do-wokalu-i2850851175.html

 

http://allegro.pl/mikrofon-pojemnosciowy-mxl-990-studyjny-nowy-i2850849503.html

 

i ten 3. w który wątpię. brr...

http://allegro.pl/behringer-c-1-mikrofon-pojemnosciowyn-studyjny-i2824473042.html

(plastik o.O ? )

 

Podajcie jakieś swoje propozycje co tam macie, i macie może coś polecić ? Pozdrawiam ;)

 

@edit

a, i chcę dodać że to mój pierwszy mic studyjny, :D

Opublikowano

Wszystkie 3 to dosyć średnie amatorki. 3 mikrofonu się boisz, ale Behringer to de facto porządna firma. Z pewnością lepsza miż MXL.

 

Proponuję brać 3 mikrofon i dorzucić 50 zł na statyw + kosz :)

 

PS: Czym chcesz nagrywać? Jeśli przez kompa, to nieważne jaki mikrofon będziesz miał, ważna jest też karta dźwiękowa. Będziesz nagrywał przez kompa? Jaką masz kartę?

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Karte dźwiękową mam bodajże zintegrowaną z płytą główną.

Pole Wartość
Właściwości urządzenia
Opis urządzenia nVIDIA MCP79/7A - High Definition Audio Controller
Opis urządzenia (Windows) Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio
Typ magistrali PCI
ID urządzenia 10DE-0AC0
ID podsystemu 1043-16F3
Numer wydania B1
ID sprzętu PCI\VEN_10DE&DEV_0AC0&SUBSYS_16F31043&REV_B1

z Everesta...

stery mam Realtek HD Audio.

 

A może macie coś jeszcze ? Co do MXL 990 to jest spoko, ale moja mama krzywo patrzyła :D

Opublikowano

Karte dźwiękową mam bodajże zintegrowaną z płytą główną.

Pole Wartość
Właściwości urządzenia
Opis urządzenia nVIDIA MCP79/7A - High Definition Audio Controller
Opis urządzenia (Windows) Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio
Typ magistrali PCI
ID urządzenia 10DE-0AC0
ID podsystemu 1043-16F3
Numer wydania B1
ID sprzętu PCI\VEN_10DE&DEV_0AC0&SUBSYS_16F31043&REV_B1

z Everesta...

stery mam Realtek HD Audio.

 

A może macie coś jeszcze ? Co do MXL 990 to jest spoko, ale moja mama krzywo patrzyła :D

No to niestety czeka cię inwestycja w kartę. Może być zewnętrzna, ale na tym co masz nie popracujesz :)

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Ja bym wybrał nr 2 , lepsza czułość , mały postawisz na biurku będzie git

 

Szkoda ze nie masz 500 zł wtedy doradził bym Ci Blue Yeti

ExTibia- without rang .. ; s ;s;s;s;s;s;s;s;s;s;;s;s;s

Opublikowano

Ja bym wybrał nr 2 , lepsza czułość , mały postawisz na biurku będzie git

 

Szkoda ze nie masz 500 zł wtedy doradził bym Ci Blue Yeti

500 zł ..i jeszcze nie wiem który to

350 zł i ma mikrofon wysokiej jakości .

Ale ponowie z góry mają racje,potrzebujesz kart dzwiękowej

Opublikowano

a jeśli podpinałem elektro-akustyka pod kompa i normalnie na nim grałem, to co mikrofonu już nie podłączę ? :D bo to mnie zastanawia, nie spaliła się płyta, wszystko było oks, co o tym powiecie ?

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...