Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

'Zabijanie procesów' w Menedżer zadań Windows XP


her0es

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam dziwny problem; przed zmianą płyty głównej na nowszą wszystko było OK a teraz,

kiedy czasami próbuje wyłączyć jakiś proces w Menedżer zadań klikając w 'Procesy' 'Zakończ proces'

to albo się wyłączy po chwili albo nie reaguje..

Dziwne, kiedyś proces znikał od razu.

To jest dla mnie ważne bo często bywa tak, że musze szybko wycrashować coś co nie da się wyłączyć od tak.

 

Do tej pory w regedit zmieniłem dwa wpisy;

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop - WaitToKillAppTimeout

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control - WaitToKillServiceTimeout

na 4 sekundy z 20, nie wiem czy to pomoże bo wydaje mi się ze w tym chodzi o to okienko,

które wyskakuje z odliczaniem i buttonem 'zakończ teraz'

 

nie jestem pewny czy mam też zmieniać wpis:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop - AutoEndTasks (z 0 na 1)

bo chcę wyłączać te procesy ręcznie a nie automatycznie, kiedy się na chwile zawieszą.

 

Za pomoc lajki.

Hejo

Opublikowano

ref

to co zmieniłem w regedit działa tak, jak napisałem ..

a czasem bardziej mi sie opłaca (czasowo) zresetować kompa lub przelogować użytkownika niż czekać aż coś mi się uda wyłączyć ..

Hejo

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...