Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[MiniTuT] Lagi, klatkowanie, ping. Co to jest? Co jest czym?


Risen.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

PORADNIK - LAGI, KLATKOWANIE, PING. CO TO JEST? CO JEST CZYM?

===================================================================================

 

LAGI - Opóźnienia. Możemy je zauważyć gdy np. idziemy 30 klocków i nagle się cofamy, zniszczymy klocek a on się znowu pojawi.

Lagi występują z powodu słabego łącza, wysokiego pingu.

 

KLATKOWANIE - Zacinanie się gry. Zauważamy je gdy gra działa wolno, przypomina pokaz slajdów.

Klatkowanie jest najczęściej z powodu zbyt słabego komputera, złych ustawień gry, zasyfionego systemu.

 

FPS (Frames Per Second) - Po polsku klatki na sekundę. Jest to miara prędkości wyświetlanych ruchomych obrazów na sekundę.

Aby gra była płynna potrzebujemy minimum 30FPS. Ludzie oko może zobaczyć maksymalnie 30 - 40 FPS.

 

PING - Czas w ms pozwalający sprawdzić, czy istnieje połączenie między hostami.

Jeżeli ping jest za wysoki występują lagi.

====================================================================================

Dałoby się znieść te nieszczęsne 5%? :/

Pozdrawiam,

Risen.

5465845486.png

Opublikowano

Czytam temat myślę "Po co to komu, przecie to oczywiste"

Czytam odpowiedzi w temacie i myślę "Ja pierdole, to aż takie dzieci są na tym forum?"

 

Łap like, ale wątpię że ten tut coś zdziała sam kiedyś coś podobnego zrobiłem, i gówno dało ._.

Opublikowano

Jak widać , poradnik dla newbie :) Nie za dużo kolorów i nie za mało. Masz like za estetyke.

Pozdrawiam.

asaprocky_gif-1422823049.gif
XDDD

banner1.png
| PostWriter | ExKidMod Mc | exKidMod CoD | exAdministrator CoD4 Mpcforum | ExMentor |
 

Opublikowano

dzięki teraz wiem żeby poszukać tut jak zmniejszyć ping.

Posiadam free PBDO_Bota, chcesz pisz na pw.

Oferuję forum klanowe do darkorbit, chcesz? PW

Zawszę liczę na lajka, ciebie to nie kosztuje, a mi to daje chwałę

Opublikowano

Ładnie, ładnie wyjaśnione . Po prostu ujmę to tak :P ... LIKE za staranko chociaż , za dużo do roboty nie było ;p

911001425911918417398.jpeg

Opublikowano

Może dzięki takim tutom,

zmniejszymy populacje dzieci.

Taka ewolucja z dzieciaka>w>normalnego człowieka.

Popieram takie akcje, ponieważ nasz kraj jest zacofany pod względem gaming-u.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...