Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Poradnik dla osób, które nie wiedzą kim zagrać.


Jamayka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mały poradnik dla osób, które nie wiedzą kim zagrać.

 

W metinie wyróżniamy 4 następujące postaci

 

Wojownik -Jest to postać walcząca wręcz (to znaczy w bezpośrednim starciu z przeciwnikiem). Do

walki używa głównie broni jednoręcznej (miecze) i dwuręcznej (np. halabarda).

Po osiągnięciu 5 poziomu do wyboru mamy: Wojownika Arahan (Postać nastawiona głównie

na szybkie, mocne i skoncentrowane ataki), oraz w. umysłu (nastawiony na dużą obronę

najlepsza obrona na ataki fizyczne w grze + mocne czary).

 

W.Body- Postać głównie nastawiona na bardzo mocne ataki w walce wręcz. Niestety po przez duży i szybki atak, wojownik traci na obronie. Rekompensuje to szybkie

ubijanie potworów i postaci z którymi walczymy. Ten heros walczy głównie

mieczami z ziemi, gdyż są bardzo szybkie. Na bojowca/militara sprawdza się lepiej

broń dwuręczna bo ma duży atak + szybciej atakuje.. Body jest głównie nastawiony

na szybkie potyczki, bicie metinów i bossów. Bardzo dobrze się nim zarabia,

ale do tego potrzebujemy dobry ekwipunek. Dobra postać dla osób posiadających

dobry zasób EQ.

 

W.Mental -Jest głównie nastawiony na expienie, posiada dużo obrony dzięki czemu może brać bardzo dużo potworów na raz, ale dzięki dużej obronie mental traci bardzo na sile ataku. Dlatego postać głównie walczy bronią dwuręczną. Dobry do zarobków jako pierwsza postać na medalach w małpim lochu, lub na przeklętych. Bardzo dobra postać dla osób, które zaczynają pierwszy raz grac w metina, bo nie tracimy dużo kasy na kupno potek i ulepszanie ekwipunku.

 

Sura - Postać parająca się w czarnej magi, może być użyta do walki wręcz, lub na dystans. Posługuje się wyłącznie mieczem jednoręcznym. Po osiągnięciu 5 poziomu, możemy naszego surę zmienić w: Kawalera, który walczy w walce wręcz i wykorzystuje czarną magię do nasycenia swojej broni, by zadawała większe obrażenia. Drugim wyborem jest mag dalekosiężny, który walczy swoją czarną magią na dystans, zadając bardzo wielkie obrażenia.

 

Sura Weapon(kawaler) -Moja ulubiona postać głównie i tylko walczy mieczem, dobrze sprawuje się w walce na ziemi jak i koniu. Dzięki czarowanemu ostrzu wysysa z przeciwników życie

i podnosi swój atak fizyczny + atak z czarów. Najlepiej sprawuje się w expie

gdyż ma szeroki wachlarz użytecznych rzeczy, w pvp idzie mu słabiej, ale

po osiągnięciu 54lvl-a nabiera mocy. Postać ta nie musi dużo wydawać na

miksturki czy EQ, bo czary mu pomagają. Druga postać nadająca się do

zarabiania Yangów.

 

Sura BM (czarna magia) - walczy głównie czarami na dystans, miecz w razie konieczności. Moim zdaniem do 60/70lvl-a najlepsza postać do potyczek z innymi graczami. W expieniu wypada gorzej niż Weapon, ale potem wszystko się nadrabia.

Do gry potrzebujemy dobry pancerz(trochę mało obrony) i miecz do ataków

magicznych. Posiada bardzo mocne czary, które zadają mocne DMG i

szybko się ładują. Idealna postać do walki pvp.

 

Ninja - Postać najbardziej wszechstronna, ma szeroki zestaw broni (miecze jednoręczne, sztylety i łuki). Bazuje głównie na pojedynczych celach zadając im ogromne straty. Nadają się do expienia w party (grupie) jak i solo (sami). Po zdobyciu 5 poziomu mamy do wyboru: Zabójca(walczy głównie sztyletami, b.dobry do pvp gdyż ma ogromne DMG) i Łucznik (Jak sama nazwa mówi walczy głównie łukiem, b.dobry do pvp w expieniu wypada minimalnie słabiej niż Zabójca)[

 

Ninja Zabójca -Walczy głównie sztyletami z ziemi (w tedy wykorzystuje cały swój arsenał magii i ataków) i zbiera potwory za pomocą łuku. Potrafi niszczyć szybko potworki jak i inne postaci graczy w pojedynkach. Jedna z najlepszych postaci do pvp po 60lvl-u.

W expie głównie wykorzystuje marmur polimforni (bardzo droga inwestycja) lub

sztyletami, ale wolniejsze expienie. Najgorzej gdy ninja luruje łukiem innym postacią,

w tedy traci bardzo wiele z gry. Dzięki polmforni jest to najlepsza postać do

zabijania bossów i zarabiania.[

 

Ninja Archer - Walczy głównie łukiem, najlepiej expic solo łukiem i mieczem/sztyletem (dłużej schodzi), lub polimfornią w tedy b.szybko wbijemy pożądany poziom i zarobimy kupę kasy. Jedna z lepszych postaci do pvp do 60/70lvl-a, potem traci dynamikę. Bardzo kosztowna postać, trzeba kupę kasy zainwestować najpierw i umiejętnie grac w tedy cała inwestycja zwróci się x3. Tak jak zabójca, dzięki polimforni najlepiej zarabiająca postać na większych lvl-ach.

 

Szaman-Walczy głównie magią i dopomaga sobie dzwonkami i wachlarzami. Postać głównie uważana za bufera, niestety tak nie jest. Ta postać potrafi wgnieść nie jednego w ziemie i poradzić sobie lepiej solo. Po 5 poziomie mamy do wyboru: Smoka(silne ataki ofensywne i najlepsze i najbardziej pożądane bufy w grze, b. dobry do expienia solo) i Healer(Leczący szaman bardzo dobry do pojedynków, dzięki czarom dalekosiężnym i leczeniu + szybkości dzięki zwinnce, w expieniu nie wypada najgorzej i potrafi sobie poradzić).

 

Szaman Smok -Jedna z lepszych postaci do expienia solo, ma bardzo przydatne bufy dla siebie jak i drużyny. Dzięki czarom potrafi rozwalić szybko hordę potworów, ma dwa czary podpalające, które się przydają do pvp jak i bossów. Postać dla zaawansowanych, gdyż potrzebuje dobrego EQ na początek, ale potem to się zwraca po przez: satysfakcje z gry i mocy szamana. Dobry do bicia metinów. Jeśli umie się grac można stworzyć postać lepszą niż wojownik. Najlepiej gdy walczy na koniu dzwonem.

 

Szaman Leczący - głównie walczy po przez szybko ładujące się czary z daleka. Są bardzo mocne i mało kto ma na nie odporność. Głównie przeznaczony do pvp, ale w expieniu nie odstaje od reszty i czasem ich przegania, podczas bicia bossów nieoceniony dzięki leczeniu. Tak jak smok ma się dużą satysfakcje z gry, ale potrzeba dobrego ekwipunku. Dobry na metinki. Do expienia głównie walczy na koniu dzwonem.

 

 

Mam Nadzieje Ze Poradnik Sie Przydal .

Opublikowano

dobry poradnik jamayka ja cie chyba kojarze :) / DevilSpirit

Dzięki. Tak to ja.

Coż , poradnik ładny + za chęci lecz czy ma to sens? ci co tutaj sa wiadomo ze wiedza o metinie =) + Leci

Dziękuje. No nie powiedziałbym, że wszyscy.

Opublikowano

Mały poradnik dla osób, które nie wiedzą kim zagrać.

 

W metinie wyróżniamy 4 następujące postaci

 

Wojownik -Jest to postać walcząca wręcz (to znaczy w bezpośrednim starciu z przeciwnikiem). Do

walki używa głównie broni jednoręcznej (miecze) i dwuręcznej (np. halabarda).

Po osiągnięciu 5 poziomu do wyboru mamy: Wojownika Arahan (Postać nastawiona głównie

na szybkie, mocne i skoncentrowane ataki), oraz w. umysłu (nastawiony na dużą obronę

najlepsza obrona na ataki fizyczne w grze + mocne czary).

 

W.Body- Postać głównie nastawiona na bardzo mocne ataki w walce wręcz. Niestety po przez duży i szybki atak, wojownik traci na obronie. Rekompensuje to szybkie

ubijanie potworów i postaci z którymi walczymy. Ten heros walczy głównie

mieczami z ziemi, gdyż są bardzo szybkie. Na bojowca/militara sprawdza się lepiej

broń dwuręczna bo ma duży atak + szybciej atakuje.. Body jest głównie nastawiony

na szybkie potyczki, bicie metinów i bossów. Bardzo dobrze się nim zarabia,

ale do tego potrzebujemy dobry ekwipunek. Dobra postać dla osób posiadających

dobry zasób EQ.

 

W.Mental -Jest głównie nastawiony na expienie, posiada dużo obrony dzięki czemu może brać bardzo dużo potworów na raz, ale dzięki dużej obronie mental traci bardzo na sile ataku. Dlatego postać głównie walczy bronią dwuręczną. Dobry do zarobków jako pierwsza postać na medalach w małpim lochu, lub na przeklętych. Bardzo dobra postać dla osób, które zaczynają pierwszy raz grac w metina, bo nie tracimy dużo kasy na kupno potek i ulepszanie ekwipunku.

 

Sura - Postać parająca się w czarnej magi, może być użyta do walki wręcz, lub na dystans. Posługuje się wyłącznie mieczem jednoręcznym. Po osiągnięciu 5 poziomu, możemy naszego surę zmienić w: Kawalera, który walczy w walce wręcz i wykorzystuje czarną magię do nasycenia swojej broni, by zadawała większe obrażenia. Drugim wyborem jest mag dalekosiężny, który walczy swoją czarną magią na dystans, zadając bardzo wielkie obrażenia.

 

Sura Weapon(kawaler) -Moja ulubiona postać głównie i tylko walczy mieczem, dobrze sprawuje się w walce na ziemi jak i koniu. Dzięki czarowanemu ostrzu wysysa z przeciwników życie

i podnosi swój atak fizyczny + atak z czarów. Najlepiej sprawuje się w expie

gdyż ma szeroki wachlarz użytecznych rzeczy, w pvp idzie mu słabiej, ale

po osiągnięciu 54lvl-a nabiera mocy. Postać ta nie musi dużo wydawać na

miksturki czy EQ, bo czary mu pomagają. Druga postać nadająca się do

zarabiania Yangów.

 

Sura BM (czarna magia) - walczy głównie czarami na dystans, miecz w razie konieczności. Moim zdaniem do 60/70lvl-a najlepsza postać do potyczek z innymi graczami. W expieniu wypada gorzej niż Weapon, ale potem wszystko się nadrabia.

Do gry potrzebujemy dobry pancerz(trochę mało obrony) i miecz do ataków

magicznych. Posiada bardzo mocne czary, które zadają mocne DMG i

szybko się ładują. Idealna postać do walki pvp.

 

Ninja - Postać najbardziej wszechstronna, ma szeroki zestaw broni (miecze jednoręczne, sztylety i łuki). Bazuje głównie na pojedynczych celach zadając im ogromne straty. Nadają się do expienia w party (grupie) jak i solo (sami). Po zdobyciu 5 poziomu mamy do wyboru: Zabójca(walczy głównie sztyletami, b.dobry do pvp gdyż ma ogromne DMG) i Łucznik (Jak sama nazwa mówi walczy głównie łukiem, b.dobry do pvp w expieniu wypada minimalnie słabiej niż Zabójca)[

 

Ninja Zabójca -Walczy głównie sztyletami z ziemi (w tedy wykorzystuje cały swój arsenał magii i ataków) i zbiera potwory za pomocą łuku. Potrafi niszczyć szybko potworki jak i inne postaci graczy w pojedynkach. Jedna z najlepszych postaci do pvp po 60lvl-u.

W expie głównie wykorzystuje marmur polimforni (bardzo droga inwestycja) lub

sztyletami, ale wolniejsze expienie. Najgorzej gdy ninja luruje łukiem innym postacią,

w tedy traci bardzo wiele z gry. Dzięki polmforni jest to najlepsza postać do

zabijania bossów i zarabiania.[

 

Ninja Archer - Walczy głównie łukiem, najlepiej expic solo łukiem i mieczem/sztyletem (dłużej schodzi), lub polimfornią w tedy b.szybko wbijemy pożądany poziom i zarobimy kupę kasy. Jedna z lepszych postaci do pvp do 60/70lvl-a, potem traci dynamikę. Bardzo kosztowna postać, trzeba kupę kasy zainwestować najpierw i umiejętnie grac w tedy cała inwestycja zwróci się x3. Tak jak zabójca, dzięki polimforni najlepiej zarabiająca postać na większych lvl-ach.

 

Szaman-Walczy głównie magią i dopomaga sobie dzwonkami i wachlarzami. Postać głównie uważana za bufera, niestety tak nie jest. Ta postać potrafi wgnieść nie jednego w ziemie i poradzić sobie lepiej solo. Po 5 poziomie mamy do wyboru: Smoka(silne ataki ofensywne i najlepsze i najbardziej pożądane bufy w grze, b. dobry do expienia solo) i Healer(Leczący szaman bardzo dobry do pojedynków, dzięki czarom dalekosiężnym i leczeniu + szybkości dzięki zwinnce, w expieniu nie wypada najgorzej i potrafi sobie poradzić).

 

Szaman Smok -Jedna z lepszych postaci do expienia solo, ma bardzo przydatne bufy dla siebie jak i drużyny. Dzięki czarom potrafi rozwalić szybko hordę potworów, ma dwa czary podpalające, które się przydają do pvp jak i bossów. Postać dla zaawansowanych, gdyż potrzebuje dobrego EQ na początek, ale potem to się zwraca po przez: satysfakcje z gry i mocy szamana. Dobry do bicia metinów. Jeśli umie się grac można stworzyć postać lepszą niż wojownik. Najlepiej gdy walczy na koniu dzwonem.

 

Szaman Leczący - głównie walczy po przez szybko ładujące się czary z daleka. Są bardzo mocne i mało kto ma na nie odporność. Głównie przeznaczony do pvp, ale w expieniu nie odstaje od reszty i czasem ich przegania, podczas bicia bossów nieoceniony dzięki leczeniu. Tak jak smok ma się dużą satysfakcje z gry, ale potrzeba dobrego ekwipunku. Dobry na metinki. Do expienia głównie walczy na koniu dzwonem.

 

 

Mam Nadzieje Ze Poradnik Sie Przydal .

Nie zgodze sie z tym że

Są bardzo mocne i mało kto ma na nie odporność. Głównie przeznaczony do pvp, ale w expieniu nie odstaje od reszty i czasem ich przegania, podczas bicia bossów nieoceniony dzięki leczeniu

 

- nie sa mocne

-abs dziala na magie

-jak nie odstaje?to jest najgorsza klasa do expa

-na bossy tez slaba

 

Dobry na metinki.

 

-chyba nie wiesz co napisales..... poprawe ten tut

Opublikowano

Nie zgodze sie z tym że

Są bardzo mocne i mało kto ma na nie odporność. Głównie przeznaczony do pvp, ale w expieniu nie odstaje od reszty i czasem ich przegania, podczas bicia bossów nieoceniony dzięki leczeniu

 

- nie sa mocne

-abs dziala na magie

-jak nie odstaje?to jest najgorsza klasa do expa

-na bossy tez slaba

 

Dobry na metinki.

 

-chyba nie wiesz co napisales..... poprawe ten tut

Ty piszesz po swojemu, ja pisze po swojemu.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Droga Administracjo, chciałbym prosić o zbanowanie tego konta Jamayka lub dodanie go do kont połączonych.

Ten TUT jest mój i chciałbym go udostępnić na moim profilu, ponieważ to konto które umieściło ten TUT, to konto mojego kuzyna, który korzystał z mojego laptopa i materiałów w nim zawartych.

Jeżeli Administracja mi nie wierzy to proszę sprawdzić IP.

Opublikowano

Dla początkujących jak najbardziej się przyda. Trzeba wziąć pod uwagę, że z roku na rok przychodzą nowi gracze którzy kompletnie nic nie wiedzą o grze.

ancNW3C.jpg
The blues <3

Opublikowano

Poradnik jest niepotrzebny, wszystkie te informacje znajdziemy w grze podczas wybierania postaci i profesji.

Pszerfa.          i'm back

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...