Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Nie działający drop z niektórych moobów.


gryzon95

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Na początku dodam, że jest to mój pierwszy taki malutki tucik. Dodaję go dlatego, że jest część graczy którzy mają z tym problem. Ja do czasu też miałem ten problem jednak udało mi się go rozwiązać.

 

Do sedna, nie którzy po mimo dobrych wpisów w mob_drop_item.txt i dodania questa na drop itemów z moobów/bossów/metinów mają z tym problemy i ten drop im nie działa.

 

Rozwiązałem ten problem uzupełniając brakujące wartości w tabeli mob proto w serwerze.

 

Nazwy tabel które polecam sprawdzić:

 

- rank

- ai_flag

- setRaceFlag

- setImmuneFlag

 

- gold_min

- gold_max

- exp

- aggressive_hp_pct

 

 

**Kolorem zielonym oznaczyłem te które nie są, że tak ujmę nie powinny odgrywać roli (mimo to polecam je sprawdzić).

**Kolorem czerwonym oznaczyłem te które odgrywają rolę.

 

Sam trudziłem się z tym i nigdzie nie mogłem znaleźć rozwiązania ani również nikt nie potrafił mi pomóc.

Dlatego właśnie piszę ten MałyTucik dla początkujących którzy mogą mieć takie problemy.

 

To wszystko :).

 

Pozdrawiam, Gryzon.

Opublikowano

aggressive_hp_pct

To się ma tak jak c# do php...

 

tak samo reszta (no, może poza rank, bo na podstawie rank common_drop_item.txt dobiera drop)

57199140501148694665.png

Opublikowano

Słuchajcie wiem, że każdy guru w tworzeniu serwerów będzie to wiedział. Niestety mnie się nie udało uzyskać pomocy w tej sprawie przez miesiąc szukania.

Niby to wszystko nie ma żadnego związku a mimo to właśnie przez to drop nie działał. Napisałem to tylko po to aby ktoś kto znajdzie się w podobnej sytuacji do mojej mógł sobie to naprawić.

 

To wszystko...

Opublikowano

Za brak dropu z danego mooba odpowiada exp ustawiony na 0.

Dziękuję, dobranoc.

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

WA DA FAK Ale pierdoly ...

Jak by nie mozna bylo poprostu ustawic 0 loles <_<

 

@@Up Dokladnie xD

table_name,9,10,11 from information_schema.tables

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...