Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Serwer Metin na plikach by m c n c c.pl cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Link do pierwszej części:

http://www.mpcforum.pl/topic/773093-tutserwer-metin-na-plikach-by-m-c-n-c-cpl-cz1/#entry5650207

 

 

 

 

 

Suuper to już druga część tutoriala xD

 

 

 

Tym razem podzielę na spoilery tutoriala:

 

 

 

 

1.Dodajemy stronę serwera na serwer

 

 

Ok Musimy pobrać WinSCP

Link:

http://www.dobreprogramy.pl/WinSCP,Program,Windows,12713.html

Instalujemy go,i po instalacjii wchodzimy do naszego odpalonego serwera i wpisujemy /etc/rc.d/netif restart

beztytuuuqk.png

Wchodzimy do WinSCP

I podajemy tak:

winscp.png

Logujemy się do ftp serwa teraz tak:

 

Wychodzimy z tego katalogu:

winscp2.png

Local

localu.png

WWW

wwwn.png

Apache22

apache22.png

Data

datam.png

 

Do folderu data wgrywamy pliki strony. Zrobiłem reuploada strony 2008,znajdziecie ją w załączniku

 

W tym spoilerze pokarzę jak skonfigurować stronę:

 

 

Rozpakujemy stronę.

Wchodzimy w config.php,otwierając ją notatnikiem.

Konfigurujemy jak na screenie:

configfv.png

 

Teraz nanosimy na prawa część WinSCP,żeby wgrywało na serwer.Po wgraniu strona powinna wyglądać tak:

wgrywamystr.png

 

 

 

 

2. Robimy lanchera

 

 

Dobrze,przyszła pora na wejście na serwer.

Więc tak. Z naszego clienta 2010 wyciągamy root.

Pobieramy jakiegoś pakera.

Polecam

http://www.mpcforum.pl/topic/193085-tutsprawny-paker-do-plikw-eix-i-epk-paker-do-mob-proto-i-item-proto/

 

Ok rozpakujemy go(co bardzo ważne w Doccument and setting/nazwa konta

 

na Win7 wchodzimy do użytkownicy i nazwa konta

 

Tam przenosimy swoje root.

Otwieramy Rozpakowanie notatnikiem.

Robimy tak jak na tym screenie:

rozpakowywanien.png

Ok Zapisujemy to.

Nanosimy plik rozpakowywanie na m2.exe

Jak nam się pojawi to:

rozpakowywaniepomyslne.png

Rozpakowaliśmy pomyślnie.

Teraz wchodzimy do folderu source

Szukamy w tych plikach serverinfo.py

Otwieramy go notatnikiem.

Tutaj mam dla Was gotowy:

import locale
if locale.IsEUROPE():
STATE_NONE ="..."

STATE_DICT = {
 0 :"...",
 1 :"NORM",
 2 :"BUSY",
 3 :"FULL"
}
SERVER01_CHANNEL_DICT = {
 1:{"key":11,"name":"Channel 1 ","ip":"ip z hamachi","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
}
REGION_NAME_DICT = {
 0 : "POLAND",
}
REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
 0 : {
	 1 : { "ip":"ip z hamachi", "port":11002, },
 }
}
REGION_DICT = {
 0 : {
	 1 : { "name" :"nazwa_serwera", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
 },
}
MARKADDR_DICT = {
 10 : { "ip" :"ip z hamachi", "tcp_port" : 13000, "mark" : "10.tga", "symbol_path" : "10", },
}

TESTADDR = { "ip" : "210.123.10.153", "tcp_port" : 50000, "udp_port" : 50000, }

 

Wklejamy go i tam gdzie pisze ip z hamachi i nazwa_serwera zmieniamy.

 

Ok Zapisujemy serverinfo.

 

 

Po rozpakowaniu pojawił nam się folder root pack gen. Nanosimy go na m2.exe i czekamy 10 sekund aż nam go spakuje.

 

rozpakowywaniepomyslne.png

Spakowaliśmy root.

Wklejamy do pack i podmieniamy.

Jeszcze zmieniamy serwerimfo.py

Jak go nie macie daje wam plik w załączniku.

Serwerimfo zmieniamy ip z hamachi normalne.

 

Ok pora abyśmy wlazli na serwa :>

Wpisujemy passy,które podaliśmy przy rejestracjii i logujemy się.

Wiadomo jak sie logować xD

 

 

 

 

3. Dodajemy Game Mastera na serwer

 

 

Dobrze wlaliśmy na serwer.Pora abyśmy sobie dali GM-a

Musimy pobrać Navicat:

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Programowanie-Bazy_danych-Navicat_for_MySQL_Lite/75

 

 

Dobra instalujecie navicata.

Wchodzimy w conecction.png

Pojawia nam się panel konfiguracjii.Robimy tak jak na rysunku:

navikonf.png

Naciskamy OK

naciskamy na nazwę, i powinno nam wyskoczyć zakłądki.Wchodzimy w zakładkę Common.

Naciskamy GM host i podajemy ip swoje z hamachi:

gmhost.png

Zapisujemy i wchozimy w GMlist:

uprawnienia.png

Zapisujemy restartujemy serwer i mamy GM-a :)

 

 

 

 

Link do strony:

dieraphael.hpbf.pl/pobierz/Strona%20z%20Metin2%202008%20Reup%20DieRaphaeL100.rar

 

 

 

Liczę na + :)

 

 

 

 

 

3 część jutro albo dzisiaj nie jestem pewien.Tutorial pisany półtorej godziny, więc proszę docenić trud :)

rpahaelll.png

Opublikowano

a jak stronka działa tylko mi (założycielowi serwera) i nikomu innemu to co zrobić ? :D

Opublikowano

no i tak nie działa gdy mam wgrane all pliki, strona jest przez webserv, ale reje coś nie działa ;/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...