Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Serwer Metin na plikach by m c n c c.pl cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1.tworzymy Serwer:

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Najpierw pobieramy pliki by m c n c c.pl wraz z klientem:

Client:

http://mcncc.pl/VipFiles/0004/client2011.rar

 

 

Pliki:

http://mcncc.pl/VipFiles/0003/files/

 

 

 

 

Jeśli naciskacie na link i wyskakuje wam jakieś litery nie martwcie się.

Naciskacie ppm i dajecie

"Zapisz element docelowy jako"

 

1353528766-U771400.png

 

 

 

 

2. Pora abyśmy połączyli pliki. Musimy pobrać Dzielenie i Łącznie plików.

http://szybkidownload.pl/download/5256/pobierz,dzielenie-i-laczenie-plikow-1.2.2.aspx

 

 

 

Instalujemy go. Zainstalowaliśmy to teraz pora na połączenie plików. Dlatego wchodzimy w nasz program i łączenie plików.

Naciskamy 1353529242-U771400.png

Dajemy pierwszy plik inaczej metin2 serwerfiles.001 jak się nie mylę. Tam pojawić się powinno po tej czynności wszystkie pliki do scalenia.

Naciskamy scalaj pliki.

 

 

 

 

 

Gratulacje! Pomyślnie scaliłeś pliki!

 

 

 

 

 

3. Konfiguracja serwera wraz z hamachi.

 

 

 

 

Pobieramy hamachi:

http://www.dobreprogramy.pl/LogMeIn-Hamachi,Program,Windows,12323.html

 

Oraz OracleVirtualBOX:

http://www.dobreprogramy.pl/VirtualBox,Program,Windows,13122.html

 

 

Pobieramy te programy oraz je instalujemy. Teraz dajemy w hamachi sieć i dodaj nową sieć:

1353529823-U771400.png

 

 

Teraz wypakowujemy pliki

 

Po scaleniu plików powinien się pojawić Metin2 Serwer Files jakoś tak. Dajemy wypakuj. Pojawia nam się hasło:

1353529897-U771400.png

 

 

Hasło to:

 m c n c c.pl ale bez odstępów

 

I czekamy aż wypakuje.

 

 

Kiedy nam wypakowało wchodzimy w Virtual BOX(działania,jakie podejmujemy w Virtual Boxie podam w spoilerze):

 

 

1. Naciskamy New

2.Dajemy nazwę serwera, i co najważniejsze dajemy BSD i potem FreeBSD.

1353530096-U771400.png

 

3. Dajemy Dalej i wybieramy ile wykorzystamy ramu na serwer.(najlepiej aby było ponad 1000)

1353530189-U771400.png

4.Dajemy teraz wybór na samym dole i wybieramy pliki serwerowe:

1353530315-U771400.png

5.Daciskamy Create.

 

Tworzy nam się wirtualna maszyna.Dajemy teraz setting potem networking, wybieramy Bridged Adapter i Hamachi netork interface( na obrazku dałem TP link to moja karta sieciowa i zapomniałem zamienic na hamachi.)

1353530397-U771400.png

 

 

Ok Skonfigurowaliśmy sobie nasz serwer pod względem karty sieciowej i plików. Na tym się jeszcze nie skończyła nasza zabawa.

Naciskamy start i jak się pojawi prośba Boot F1 dajemy F1.

Jak sie pojawi FreeBSD naciskamy 1 i może poprosić o reboot(restart) to czekamy.

1353530739-U771400.png

 

 

 

Tutaj się logujemy do bazy.

 

Passy to:

root
152424

 

Wpisujemy passwd root

I wpisujemy swoje hasło i potem jak napisze Retype password powtarzamy hasło.

1353530859-U771400.png

 

 

 

 

Ok wpisujemy sysinstall

1353530948-U771400.png

 

Naciskamy Configure

1353531206-U771400.png

Networking

1353531231-U771400.png

Interfaces

1353531248-U771400.png

 

Enter Enter Enter

Pojawia nam się ekran z ipv4.

Naciskamy jeszcze dwa razy enter.

 

To zamiast pisania tu dam na screenie:

1353531349-U771400.png

 

 

Ok wychodzimy naciskając cancel cancel exit install

Wpisujemy /etc/rc.d/netif restart

 

1353531481-U771400.png

 

Ok pobieramy PortMap(w załączniku):

Wchodzimy w portmap .ini i dajemy edycja i zamień

Zamieniamy to Twoje IP z końcówką .100 na swoje ip

1353531680-U771400.png/

 

 

 

 

 

Skonfigurowaliśmy porty.Minimalizujecie je i zostawiacie.

Wpisujemy /start

 

A potem 2

1353531789-U771400.png

 

MOJE GRATULACJE POSTAWIŁEŚ SERWER METIN2!!

 

]Teraz aby zagrac musicie pobrać klienta 2010

 

]Na koniec wpiszcie /etc/rc.d/netif restart

 

 

 

 

Ok Passy do navi są takie:

 

root
jerry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Dodajemy stronę serwera na serwer

 

 

Ok Musimy pobrać WinSCP

Link:

http://www.dobreprogramy.pl/WinSCP,Program,Windows,12713.html

Instalujemy go,i po instalacjii wchodzimy do naszego odpalonego serwera i wpisujemy /etc/rc.d/netif restart

beztytuuuqk.png

Wchodzimy do WinSCP

I podajemy tak:

winscp.png

Logujemy się do ftp serwa teraz tak:

 

Wychodzimy z tego katalogu:

winscp2.png

Local

localu.png

WWW

wwwn.png

Apache22

apache22.png

Data

datam.png

 

Do folderu data wgrywamy pliki strony. Zrobiłem reuploada strony 2008,znajdziecie ją w załączniku

 

W tym spoilerze pokarzę jak skonfigurować stronę:

 

 

Rozpakujemy stronę.

Wchodzimy w config.php,otwierając ją notatnikiem.

Konfigurujemy jak na screenie:

configfv.png

 

Teraz nanosimy na prawa część WinSCP,żeby wgrywało na serwer.Po wgraniu strona powinna wyglądać tak:

wgrywamystr.png

 

 

 

 

3. Robimy lanchera

 

 

Dobrze,przyszła pora na wejście na serwer.

Więc tak. Z naszego clienta 2010 wyciągamy root.

Pobieramy jakiegoś pakera.

Polecam

http://www.mpcforum.pl/topic/193085-tutsprawny-paker-do-plikw-eix-i-epk-paker-do-mob-proto-i-item-proto/

 

Ok rozpakujemy go(co bardzo ważne w Doccument and setting/nazwa konta

 

na Win7 wchodzimy do użytkownicy i nazwa konta

 

Tam przenosimy swoje root.

Otwieramy Rozpakowanie notatnikiem.

Robimy tak jak na tym screenie:

rozpakowywanien.png

Ok Zapisujemy to.

Nanosimy plik rozpakowywanie na m2.exe

Jak nam się pojawi to:

rozpakowywaniepomyslne.png

Rozpakowaliśmy pomyślnie.

Teraz wchodzimy do folderu source

Szukamy w tych plikach serverinfo.py

Otwieramy go notatnikiem.

Tutaj mam dla Was gotowy:

import locale
if locale.IsEUROPE():
STATE_NONE ="..."

STATE_DICT = {
 0 :"...",
 1 :"NORM",
 2 :"BUSY",
 3 :"FULL"
}
SERVER01_CHANNEL_DICT = {
 1:{"key":11,"name":"Channel 1 ","ip":"ip z hamachi","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
}
REGION_NAME_DICT = {
 0 : "POLAND",
}
REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
 0 : {
	 1 : { "ip":"ip z hamachi", "port":11002, },
 }
}
REGION_DICT = {
 0 : {
	 1 : { "name" :"nazwa_serwera", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
 },
}
MARKADDR_DICT = {
 10 : { "ip" :"ip z hamachi", "tcp_port" : 13000, "mark" : "10.tga", "symbol_path" : "10", },
}

TESTADDR = { "ip" : "210.123.10.153", "tcp_port" : 50000, "udp_port" : 50000, }

 

Wklejamy go i tam gdzie pisze ip z hamachi i nazwa_serwera zmieniamy.

 

Ok Zapisujemy serverinfo.

 

 

Po rozpakowaniu pojawił nam się folder root pack gen. Nanosimy go na m2.exe i czekamy 10 sekund aż nam go spakuje.

 

rozpakowywaniepomyslne.png

Spakowaliśmy root.

Wklejamy do pack i podmieniamy.

Jeszcze zmieniamy serwerimfo.py

Jak go nie macie daje wam plik w załączniku.

Serwerimfo zmieniamy ip z hamachi normalne.

 

Ok pora abyśmy wlazli na serwa :>

Wpisujemy passy,które podaliśmy przy rejestracjii i logujemy się.

Wiadomo jak sie logować xD

 

 

 

 

4. Dodajemy Game Mastera na serwer

 

 

Dobrze wlaliśmy na serwer.Pora abyśmy sobie dali GM-a

Musimy pobrać Navicat:

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Programowanie-Bazy_danych-Navicat_for_MySQL_Lite/75

 

 

Dobra instalujecie navicata.

Wchodzimy w conecction.png

Pojawia nam się panel konfiguracjii.Robimy tak jak na rysunku:

navikonf.png

Naciskamy OK

naciskamy na nazwę, i powinno nam wyskoczyć zakłądki.Wchodzimy w zakładkę Common.

Naciskamy GM host i podajemy ip swoje z hamachi:

gmhost.png

Zapisujemy i wchozimy w GMlist:

uprawnienia.png

Zapisujemy restartujemy serwer i mamy GM-a :)

 

 

 

 

Link do strony:

dieraphael.hpbf.pl/pobierz/Strona%20z%20Metin2%202008%20Reup%20DieRaphaeL100.rar

 

 

 

 

 

 

7. Wgrywamy Item/Mob Proto na swój serwer Metin2.

 

 

Musimy mieć odpalonego serwa, oraz posiadać WinSCP.W poprzedniej częśći dąłem linka,więc myślę że nie potrzebujecie.

 

Wchodzimy w WinSCP

 

Logujemy się.

 

Wchodzimy w tą ścieżkę, jaką okażę na poniższym:

/var/db/mysql/player

 

 

 

 

 

mob,Item Proto:

http://dieraphael.hpbf.pl/pobierz/Item&Mob%20Proto%20up%20DieRaphaeL100.rar

PortMap up DieRaphaeL100.rar

rpahaelll.png

Opublikowano

Dzięki wielkie, akurat szukałem poradnika na pliki z 2010 :D Jeszcze takie małe pytanko, bo w tym temacie nie jestem ogarnięty :D Po tym wszystkim wystarczy zrobić spolszczenie i wrzucić do clienta z 2010 roku, tak ?

1390144171-U592769.png

Opublikowano

Dzięki wielkie, akurat szukałem poradnika na pliki z 2010 :D Jeszcze takie małe pytanko, bo w tym temacie nie jestem ogarnięty :D Po tym wszystkim wystarczy zrobić spolszczenie i wrzucić do clienta z 2010 roku, tak ?

 

 

Tak. Jak to pozmieniać pokażę jutro,bo dzisiaj już mi po tym łapki bolą :D

rpahaelll.png

Opublikowano

No, tutorial ujdzie, przydatny dla tych początkujących.

Ładnie napisany, ze screenami itp. może być.

Spotkacie mnie teraz pod nickiem ElonI., w przeszłości miałem takie nicki jak: PawLord, LordzikPaw, Nienawisc.

 

Gdy masz jakieś pytanie do mnie, pisz śmiało na PW!
Gdy masz również możliwość, albo np. pomogłem, polub mój post, napewno się to Tobie zwróci w przyszłości!

Opublikowano

Pliki

http://www.mcncc.pl/ to jedyne pliki na których możecie postawić serwer od początku na najnowszych sf.

Polecam wymienić game na 2089. Wszystkie dedyki na nich stoją.

Dla osób,które chcą te pliki tak jak inne serwery pobierać na serwer od razu to

 

 

Pliki Serwerowe

 

fetch http://mcncc.pl/VipF...Mcncc.pl.tar.gz

 

Baza Danych :

 

fetch http://mcncc.pl/VipF.../dbMcncc.pl.tar

 

Game :

 

fetch http://mcncc.pl/VipFiles/0002/game

Aby pobrać dany plik w katalogu trzeba :

 

Przykładowo :

1.cd /usr/home

2.Nadajmy prawa 777 Katalogowi home

3.W putty wpisujemy "fetch http://mcncc.pl/VipF...cncc.pl.tar.gz"

4.Oznaczało by to pobranie czystych plików serwerowych.

5.Noi wpisujemy komendę na wypakowanie " tar -xzvf gamekaszanka.pl.tar.gz "

Cenzure możecie pomijać jak dodacie jako link.

Szkoda,że mpc utrudnia nam sprawę... Nam użytkownikom.

 

 

 

- Autorze Tematu - Wycentruj Treść oraz dodaj nowy temat z tymi linkami co podałem

 

 

 

@MrHackuss Te pliki są już tam od ponad 2 lat. Więc na pewno nie znikną

Opublikowano

Pliki

http://www.mcncc.pl/ to jedyne pliki na których możecie postawić serwer od początku na najnowszych sf.

Polecam wymienić game na 2089. Wszystkie dedyki na nich stoją.

Dla osób,które chcą te pliki tak jak inne serwery pobierać na serwer od razu to

 

 

Pliki Serwerowe

 

fetch http://mcncc.pl/VipF...Mcncc.pl.tar.gz

 

Baza Danych :

 

fetch http://mcncc.pl/VipF.../dbMcncc.pl.tar

 

Game :

 

fetch http://mcncc.pl/VipFiles/0002/game

Aby pobrać dany plik w katalogu trzeba :

 

Przykładowo :

1.cd /usr/home

2.Nadajmy prawa 777 Katalogowi home

3.W putty wpisujemy "fetch http://mcncc.pl/VipF...cncc.pl.tar.gz"

4.Oznaczało by to pobranie czystych plików serwerowych.

5.Noi wpisujemy komendę na wypakowanie " tar -xzvf gamekaszanka.pl.tar.gz "

Cenzure możecie pomijać jak dodacie jako link.

Szkoda,że mpc utrudnia nam sprawę... Nam użytkownikom.

 

 

 

- Autorze Tematu - Wycentruj Treść oraz dodaj nowy temat z tymi linkami co podałem

 

 

 

@MrHackuss Te pliki są już tam od ponad 2 lat. Więc na pewno nie znikną

 

Wystarczył edit :>

rpahaelll.png

Opublikowano

Hm.. :) Ciekawe, spróbuję, ale sądzę, że będę miał problemy ze spolszczeniem :)

A my a my a my

Dziś chcemy tylko

Znaleźć się w tym co o nas myślą

 

Opublikowano

Pliki

http://www.mcncc.pl/ to jedyne pliki na których możecie postawić serwer od początku na najnowszych sf.

Polecam wymienić game na 2089. Wszystkie dedyki na nich stoją.

Dla osób,które chcą te pliki tak jak inne serwery pobierać na serwer od razu to

 

 

Pliki Serwerowe

 

fetch http://mcncc.pl/VipF...Mcncc.pl.tar.gz

 

Baza Danych :

 

fetch http://mcncc.pl/VipF.../dbMcncc.pl.tar

 

Game :

 

fetch http://mcncc.pl/VipFiles/0002/game

Aby pobrać dany plik w katalogu trzeba :

 

Przykładowo :

1.cd /usr/home

2.Nadajmy prawa 777 Katalogowi home

3.W putty wpisujemy "fetch http://mcncc.pl/VipF...cncc.pl.tar.gz"

4.Oznaczało by to pobranie czystych plików serwerowych.

5.Noi wpisujemy komendę na wypakowanie " tar -xzvf gamekaszanka.pl.tar.gz "

Cenzure możecie pomijać jak dodacie jako link.

Szkoda,że mpc utrudnia nam sprawę... Nam użytkownikom.

 

 

 

- Autorze Tematu - Wycentruj Treść oraz dodaj nowy temat z tymi linkami co podałem

 

 

 

@MrHackuss Te pliki są już tam od ponad 2 lat. Więc na pewno nie znikną

 

 

 

Chodziło mi o obrazki :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...