Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mój kolega nie może wejść na mój serwer hamachi! - Dzisiaj ten problem zniknie! - Poradnik, jak inni mogą grać na twoim hamachi!


KAMIKADZEKKS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mały tutek napisany przeze mnie, jeżeli już taki temat był to sorry.

Dużo osób, którzy posiadają serwer hamachi, nie wiedzą jak kolega lub ktoś inny ma do naszego serwera dołączyć. Może także przedstawię jak zrobić taki serwer.

 

1. Ściągamy Hamachi, tworzymy swoją sieć.

2. Wchodzimy na stronę minecraft.net w dziale Download ściągamy : Minecraft_Serwer.exe (ona ma ok. 810KB)

3. Tworzymy folder na pulpicie (nazwa obojętnie jaka, np nazwa serwera)

4. Plik (pkt2.) umieszczamy w naszym folderze (pkt3.) i go odpalamy.

5. Gdy się wygenerują wszystkie pliki mapa (world) itp. Wyłączamy.

6. Ustawiamy serwer.proparties (pamiętaj, że w IP swoje ip hamachi portu nie musimy ustawiać)

7. Odpalamy

 

Nasz serwer na hamachi stoi, teraz zaczniemy nasz Tut

Więc tak, ktoś chce wejść na serwer. Podajesz mu IP, a mu nie wyszukuje. Co trzeba zrobić!?

Na Windows 7

(wchodzimy tak jak w pkt poniżej)

 

8. Start (lewy dolny róg)

9. Panel Sterowania

10. System i zabezpieczenia

11. Zapora systemu Windows

12. Po lewej stronie (jakby menu) wybieramy : Włącz lub Wyłącz Zaporę systemu Windows

13. Wyłączamy wszystko :D

14. Zatwierdzamy OK

 

I teraz Nasz kolega/kuzyn/brat/siostra lub kto inny może wejść na serwer. Jeżeli dalej nie może, niech zrobi także to co podałem powyżej (pkt od 8 do 14)

 

Poradnik by KAMIKADZEKKS.

Chcesz go udostępnić? Proszę bardzo! Jeżeli chcesz się odwdzięczyć to dopisz by KAMIKADZEKKS na końcu poradnika.

Miłej zabawy.

 

Moderatora prosiłbym o zniesienie -5%

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Poradnik dla kogos kto pierwszy raz robi serwer hamachi

Unbenannt.jpg


Sygnaturka wykonania EFCEBE - Jok3rStars [GILDIA DAUN]


Opublikowano

Ci którzy mają router to muszą odblokować porty.

Z prawej jest magiczny przycisk Lubie To ! ----->

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...