Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Dodawanie opcji do ComboBox'a Oraz odczyt wartości


Nygol

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Mam mały problem mianowicie nie wiem jak Dodać do Combobox'ów w moim programie dodatkowych wartości... Wiem że to niby banalne ale Wujek google zawodzi a ja sam nie amm pomysłu. Korzystając z okazji chciałbym również zapytać jak odczytać tekst który jest w nich ustawiony :) np uzytkownik wybierze w Combobox'ie opcje wyślij to zmienne będzie miała tekst wyślij ;). Jakieś podpowiedzi??

hcq0.png


Opublikowano

Tego pierwszego nie pamietam, a z racji tego ze pisze z telefonu nie mam jak tego sprawdzic, ale to drugie to:

Guictrlread ($combo1)

 

Opublikowano

 

#include <GUIConstantsEx.au3>

Example()
global $zmienna
Func Example()
Local $msg
GUICreate("My GUI Checkbox") ; will create a dialog box that when displayed is centered

$checkbox = GUICtrlCreateCheckbox("CHECKBOX 1", 10, 10, 120, 20)
$button1 = GUICtrlCreateButton("start",50,50)
GUISetState() ; will display an dialog box with 1 checkbox

; Run the GUI until the dialog is closed
While 1
$msg = GUIGetMsg()
switch $msg
case $button1
if guictrlread($checkbox) = $GUI_CHECKED then
$zmienna = "wyslij"
msgbox(0,"",$zmienna)
Else
$zmienna = ""
msgbox(0,"",$zmienna)
EndIf
consolewrite($zmienna)
case $GUI_EVENT_CLOSE
ExitLoop
EndSwitch
WEnd
EndFunc ;==>Example

 

http://www.autoitscript.com/autoit3/docs/functions/GUICtrlRead.htm

http://www.autoitscript.com/autoit3/docs/functions/GUICtrlSetState.htm#StateTable

Opublikowano

Poradziłem Sobie bardzo dziękuje Tobie za wypowiedź ;p :) Szybko zwięźle i na temat

@Jack Jutro Lajka dostaniesz bo LIMIT ;/

 

//DO ZAMKNIĘCIA

hcq0.png


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...