Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Logowanie + rejestarcja (kod dla początkujących, kodowane hasła)


tapne

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Dziś chciałbym pokazać (zaprezentować) logowanie + rejestracje z kodowanymi hasłami dla początkujących user'ów autoit'a : )

Logowanie

 

 

#include <ButtonConstants.au3>
#include <EditConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <Crypt.au3>
#include <StaticConstants.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#Region ### START Koda GUI section ### Form=
$Form1 = GUICreate("Logowanie By Tapne", 270, 146, 192, 124)
$Label1 = GUICtrlCreateLabel("Login :", 16, 16, 54, 24)
GUICtrlSetFont(-1, 12, 400, 0, "MS Sans Serif")
$Label2 = GUICtrlCreateLabel("Hasło :", 8, 48, 57, 24)
GUICtrlSetFont(-1, 12, 400, 0, "MS Sans Serif")
$Input1 = GUICtrlCreateInput("", 80, 16, 161, 21)
$Input2 = GUICtrlCreateInput("", 80, 48, 161, 21, $es_password)
$Button1 = GUICtrlCreateButton("Zaloguj", 40, 88, 179, 33)
GUISetState(@SW_SHOW)
#EndRegion ### END Koda GUI section ###
_Crypt_Startup()
While 1
$nMsg = GUIGetMsg()
Switch $nMsg
Case $GUI_EVENT_CLOSE
Exit
Case $Button1
$log=GUICtrlRead($Input1) ; wszystko jak w rejestracji
Local $sRead = GUICtrlRead($Input2)
If StringStripWS($sRead, 8) <> "" Then
Local $bHash = _Crypt_HashData($sRead, $CALG_SHA1)
EndIf
If FileExists("uzytkownicy\"&$log&".ini")=0 Then
MsgBox(0, "Logowanie By Tapne", "Taki uzytkownik nie istnieje")
Exit
EndIf
$pass=IniRead("uzytkownicy\"&$log&".ini", "Password", "pass", "")
If $pass=$bHash Then
MsgBox(0, "Logowanie By Tapne", "Zalogowanie, witaj")
Else
MsgBox(0, "Logowanie By Tapne", "Zle haslo, wpisz ponownie")
GUICtrlSetData($Input2, "")
EndIf

EndSwitch
WEnd
_Crypt_Shutdown()

 

 

Rejestracja

 

 

#include <ButtonConstants.au3>
#include <EditConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <Crypt.au3>
#include <StaticConstants.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#Region ### START Koda GUI section ### Form=
$Form1 = GUICreate("Rejestracja By Tapne", 364, 150, 192, 124)
$Input1 = GUICtrlCreateInput("", 88, 16, 241, 21)
$Input2 = GUICtrlCreateInput("", 88, 48, 241, 21, $es_password)
$Label1 = GUICtrlCreateLabel("Login :", 24, 16, 54, 24)
GUICtrlSetFont(-1, 12, 400, 0, "MS Sans Serif")
$Label2 = GUICtrlCreateLabel("Hasło :", 24, 48, 57, 24)
GUICtrlSetFont(-1, 12, 400, 0, "MS Sans Serif")
$Button1 = GUICtrlCreateButton("Rejestruj", 56, 88, 257, 33)
GUISetState(@SW_SHOW)
#EndRegion ### END Koda GUI section ###
If FileExists("uzytkownicy")=0 Then ;sprawdza czy istnieje folder o nazwie uzytkownicy, jesli nie to ...
DirCreate("uzytkownicy") ; ... tworzy go
EndIf
_Crypt_Startup()
While 1
$nMsg = GUIGetMsg()
Switch $nMsg
Case $GUI_EVENT_CLOSE
Exit
Case $Button1
$log=GUICtrlRead($Input1) ; czyta wpisany login do zmiennej $log
If StringStripWS($log, 8) = "" Then ; sprawdza czy wpisalismy login, jesli nie to ...
MsgBox(0, "Rejestarcja By Tapne", "Wpisz login") ; ... wyskoczy nam okienko
EndIf
If FileExists("uzytkownicy\"&$log&".ini")=1 Then ;sprawdzy czy juz taki plik ini istnieje, jesli tak to ...
MsgBox(0, "Rejestracja By Tapne", "Uzytkownik istnieje") ; ... wyskakuje okienko
Exit ; i wychodzi z rejestracji
EndIf

Local $sRead = GUICtrlRead($Input2) ;czyta hasło do zmiennej $sread
If StringStripWS($sRead, 8) <> "" Then ;sprawdza, jesli $sRead jest inny od "" (czyli gdy nic nie wpisane) wykonuje dalszy skrypt
Local $bHash = _Crypt_HashData($sRead, $CALG_SHA1) ; koduje zmienna $sRead do zmiennej $bHash
EndIf
IniWrite("uzytkownicy\"&$log&".ini", "Password", "pass", $bHash) ;zapisuje do pliku zakodowane haslo
Sleep(250) ; przerwa 250 ms
GUICtrlSetData($Input2, "") ; zmienia haslo na puste pole
MsgBox(0, "Rejestracja By Tapne", "Konto zalozono pomyslnie") ; okienko
EndSwitch
WEnd
_Crypt_Shutdown()

 

 

 

Pozwalam go przywłaszczać innym userom oraz na edytowanie go : )

P.S. CodersTeam, proszę nie mówić że gówno, bo gówno xD, ale dużo początkujących chce robić logowanie itp, dlatego napisałem na szybko takie cuś : D

 

tak na marginesie radziłbym użyć funkcji podajże $bs_defpushbutton, że po naciśnięciu "enter" wciśnie się przycisk :) (jak to w klasycznych logowaniach)

Opublikowano

Nie jest wybitny ale fajnie że coś odmiennego, prosimy więcej tutów z seri logowanie/mysql etc etc to będzie co oceniać :)

Opublikowano

Wybitnie, rejestracje trzeba jakoś podpiąć pod mysql by hasło wysyłało się do tabelki wraz z nickiem, a później przy logowaniu pobieranie.

 

I już easy-bocik może mieć logowanie [ tak jestem świadom że łatwo można to ominąć ]

Opublikowano

no niby tak, ale jak zobaczyłem jak mysql w au3 jest porąbane to rzuciłem baze danych

Opublikowano

Do skryptu dorobiłem sobie email i dodałem obrazki więc jest git :D Co do bugów skryptu gdy nie wpiszę nic w rejestracje, to za 2 msgboxem pojawi się error

Znasz mnie grałem na serwerach z nickiem lolo121. Jak nie wierzysz, daj serwer premium

 

48061.gif

Opublikowano

to tutaj dodaj Exit

if StringStripWS($log, 8) = "" Then ; sprawdza czy wpisalismy login, jesli nie to ...
MsgBox(0, "Rejestarcja By Tapne", "Wpisz login") ; ... wyskoczy nam okienko
exit
EndIf

wtedy wyjdzie nam ze skryptu, takie proste rozwiązanie : D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...