Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Link po kliknięciu w klawisz przenosi w przeglądarkę


Cooleka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

 

Piszę program, który po kliknięciu na klawisz w programie powinien przenosić na www. w przeglądarce. Adres www. jest zawarty w TextBox2.text więc nwm jak to zrobić.

 

Proszę o pomoc!

1377774857-U369478.png

Opublikowano

Oczywiście w textbox2.text jest adres strony.

System.Diagnostics.Process.Start("textbox2.text")

Jeśli ma byś uruchomiona strona gdy zostanie wciśnięty np. klawisz "z" lub inny to używasz eventu keydown. Czyli:

x6ERB.jpg

 

Wybierasz klase/objekt a następnie metodę. W tym przypadku keydown; Następnie w procedurze z metodą keydown wpisujesz instrukcję warunkową if wraz z key-em który cię interesuje. np:

 

   Private Sub Form1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles Me.KeyDown
    If e.KeyCode = Keys.Z Then
	    MsgBox("akuku")
    End If
   End Sub

up. keycode - Pobiera kod klawiatury dla KeyDown zdarzenia. Więc logiczne, jeśli aktualnie zostanie wciśnięty przycisk "Z" to wyskoczy nam komunikat "akuku".

Opublikowano

System.Diagnostics.Process.Start("textbox2.text")

a nie powinno być tak:

Process.Start("http://" + TextBox2.Text)

teraz nie będziesz musiał pisać tego http://

@up podał Ci ze musisz podać cały adres.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...