Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Jak zwiększyć FPS'y ?


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1349864103-U351709.png

 

Jak wiadomo Half Life 2 i w górę, ma bardzo ładną grafikę.

Co łączy z się z większymi wymaganiami i gracze,

posiadający słabszy sprzęt nie będą mieli dużej

przyjemności z gry przy małej ilości FPS.

 

 

W poradniku pokaże krótki sposób jak zwiększyć FPS'y dodając krótki wpis.

 

Wersja steam :

 

 

1. Uruchamiamy steam'a i przechodzimy do biblioteki gdzie mamy naszą grę.

2. Nie uruchamiamy jej. Klikamy prawym przyciskiem i wybieramy Właściwości.

1349865609-U351709.jpg

3. Następnie klikamy na Parametry startowe i wpisujemy tj. na screen'ie, czyli -dxlevel 80.

1349865627-U351709.jpg

4. Zatwierdzamy, zamykamy okienka i uruchamiamy grę. W opcjach Zaawansowanej grafiki można zauważyć zmianę :

1349865485-U351709.png

 

5. Wychodzimy z gry. Powtarzamy punkty 2 i 3 z tym, że w 3 usuwany ten wpisany parametr.

6. Możemy cieszyć się ze wzrostu FPS'ów. :)

 

 

 

Wersja non-steam :

 

 

1. Przechodzimy do folderu z grą. Tworzymy skrót od pliku, który uruchamia grę i wysyłamy najlepiej na pulpit.

2. Klikamy prawym na ikonę gry i wybieramy Właściwości.

3. Dopisujemy w polu Element docelowy te parametry co Wam podałem.

4 Powinno mniej więcej wyglądać tak :

"C:\Half Life 2\hl2.exe" -dxlevel 80

Oczywiście wpisujecie poziom dx wg. upodobań i specyfikacji komputera. ;)

5. Uruchamiacie grę poprzez tą ikonę.

 

PS sorki, że brak screen'ów, ale nie posiadam wersji non-steam.

 

 

 

 

 

~Małe info~

 

Ja podałem Wam jeden przykład parametru, lecz jest ich kilka.

Można też wpisywać takie parametry jak :

 

-dxlevel 81 , -dxlevel 85 , -dxlevel 90 , -dxlevel 95 , -dxlevel 98

 

Pamiętaj jednak aby nie wpisywać ich wszystkich po kolei.

Jeden wystarczy.

 

 

Mam nadzieję, że poradnik komuś się przyda.

:)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Zacny poradnik ale tak szczerze ja mam kompletnego złoma a na niskich działa 100% płynnie. I ja tak robiłem w css i mi się całkiem ustawienia spierniczyły nie wiem jak tu będzie.

 

P.S

 

To psuje wodę jak karta nie obsługuje dx 8.0.

 

Down

 

I z tego powodu głupio się gra bo woda biała. Ale hl2 ma niewielkie wymagania mi na takim czymś http://imageshack.us...eztytuufik.png/ działa tak jak pisałem wyżej.

 

Down

 

No o ile się nie mylę to win7 jest ramożerne (tak przynajmniej słyszałem).

Opublikowano

Zacny poradnik ale tak szczerze ja mam kompletnego złoma a na niskich działa 100% płynnie. I ja tak robiłem w css i mi się całkiem ustawienia spierniczyły nie wiem jak tu będzie.

 

P.S

 

To psuje wodę jak karta nie obsługuje dx 8.0.

 

W CS:S trzeba dodać w pliku konfiguracyjny kilkanaście linijek z ustawieniami. ;) Też tak miałem. :P

 

No tak psuje wodę, w końcu to dx 8.0. :D

 

 

@Up

Ale nie koniecznie trzeba na DX 8.0 grać. ;) Można sobie wybrać np. 8.5. Lepiej woda wygląda i nie psuje tak ilości FPS'ów. ;)

Co do sprzętu miałem podobnego laptopa i nie działało mi tak dobrze nawet na niskich. Takie lag-spike'i miałem, że ciężko było

cokolwiek zabić. ;< Może też to być wina różnicy systemów. WinXP a Win7. :D

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

a może tak programiki m.in Gamebooster , rambooster i inne boostery ;p ?

 

No jeśli ktoś nie ma tych programów, to szybszym sposobem jest właśnie ten opisany w poradniku. :)

Ale to jak kto woli, opisałem jedną z kilka(nastu?) sposobów.

xKaMaSx


exMod


Memory

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...