Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Biologia] Doświadczenie: "Wpływ wybranych czynników na intensywność fotosyntezy"


Lon333ly

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zapomniałem o doświadczeniu, a jutro biologia.

Może ktoś mi napisać odpowiednie punkty od razu?

1.Obserwacja (zapisać).

2.Problem badawczy (zapisać).

3.Hipoteza (zapisać).

4.Doświadczenie (zapisać).

5.Wynik (zapisać).

6. Wniosek.

 

A polecenie jest takie.

 

1. Przygotuj 2 słoiki. Do pierwszego wlej wodę wodociągową, do drugiego - zmieszaną wodę gazowaną z wodą wodociągową.

2. W każdym słoiku umieść gałązkę moczarki kanadyjskiej.

3. Pierwszy słoik z moczarką postaw w odległości ok. 90cm od włączonej lampki.

4. Po upływie 2 minut rozpocznij liczenie pęcherzyków gazy wydzielanego przez roślinę. Licz je przez 5 minut. Liczba wydobywających się pęcherzyków świadczy o intensywności fotosyntezy.

5. Następnie przesuń słoik na odległość ok. 30cm od lampki i ponownie po upływie 2 minut policz pęcherzyki gazu wydzielanego przez roślinę.

6. Powtórz czynności zapisane w punktach 3-5 z drugim słoikiem, w którym gałązka moczarki została umieszczona w wodzie wodociągowej zmieszanej z wodą gazowaną.

7. Porównaj liczby pęcherzyków gazu w pierwszym i drugim słoiku. Podaj nazwę gazu produkowanego przez roślinę.

 

 

Proszę o pomoc! Dam full lajków !

1389638202-U295319.png


Opublikowano

Nie lubie dawać gotowców dlatego moja odpowiedź będzie w takiej a nie innej formie.

Twoim problemem jest, wpływ podanych czynników (światło i składniki mineralne), na intensywność procesu fotosyntezy.

Hipotezą natomias, że światło i duża zawartość tych minerałów fotosyntezę przyspieszy.

W przypadku fotosyntezy z Twojego doświadczenia mamy dwa różne czynniki - światło i wodę.

Jeżeli ilość światła jest większa, to proces fotosyntezy przebiega wydajniej (światło = fotony, fotony = energia)

Jeżeli woda ma więcej odpowiednich składników mineralnych, fotosynteza przebiega intensywniej (azot, mangan, żelazo rozpuszczone w wodzie to takie "paliwo").

Produktem ubocznym procesu fotosyntezy dla roślin jest tlen, który wydalają (Twoje bąbelki).

Życzę sukcesów biologicznych i pozdrawiam.

f.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...