Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak dodać licznik odwiedzin na bloga.


Mateo193

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam założyłem sobie bloga i chciałbym aby był tam umieszczony licznik odwiedzin.

 

Strunę mam założoną na cba.pl i wgrałem wordpress.

 

Jeżeli w jakiś sposób mogę dodać licznik proszę o pomoc.

 

(chciałbym go na głównej stronie, nie w tematach.)

bijons.jpg


Pomogłem daj Lubię To!


Opublikowano

no spoko, coś takiego też znalazłem i to na prawdę dużo :)

Ale, teraz jak to dodać do bloga do prawej kolumny,.?

 

Bo jakoś w php się nie orientuje. (Jako stópkę umiem dodać ale tylko na główną stronę i to jeszcze trochę głupio wygląda.)

 

Jest to oprogramowanie wordpress na cba.pl (jakby ktoś się pytał)

 

jakby ktoś nie wiedział o co chodzi to daje tutaj bloga.

 

 

+ Wiecie może jak zmienić nazwę Meta (tą po lewej stronie, bo trochę głupia ona jest)

bijons.jpg


Pomogłem daj Lubię To!


Opublikowano

O ile się nie mylę możesz dodać do WordPressa pustego boxa. To znaczy stworzyć box i wpisać nazwę własną i własny kod - wtedy wklejasz ten. PS polecam technologię blogger jednak, tam masz wbudowany licznik gdzie chcesz oraz lepsze skiny :)

 

Mety chyba nie da się zmienić.

Nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

Moim zdaniem wygodniej (bo wątpię, że szybciej) będzie zrobić to w oparciu o pliki, nie obciążysz aż tak bazy danych. Pobierasz IP odwiedzającego po czym ładuje go do pliku tekstowego (który jest w folderze cgi-bin), potem wybierasz ilość IP i wyświetasz ją na stronie, oczywiście przed dodaniem sprawdzasz czy IP jest już w pliku. Potem ustawiasz tylko CRONA (nie wiem czy cba.pl go obsługuje) na czyszczenie pliku co 24h (jeśli nie, to usuwaj ręcznie ;d).

Opublikowano

Moim zdaniem wygodniej (bo wątpię, że szybciej) będzie zrobić to w oparciu o pliki, nie obciążysz aż tak bazy danych. Pobierasz IP odwiedzającego po czym ładuje go do pliku tekstowego (który jest w folderze cgi-bin), potem wybierasz ilość IP i wyświetasz ją na stronie, oczywiście przed dodaniem sprawdzasz czy IP jest już w pliku. Potem ustawiasz tylko CRONA (nie wiem czy cba.pl go obsługuje) na czyszczenie pliku co 24h (jeśli nie, to usuwaj ręcznie ;d).

Po co się tak męczyć skoro wystarczy dodać kod na stronę i już mamy unikalne wizyty liczone?

Nieregulaminowa sygnatura

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...