Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Pytania dwa, jak kierować czymś na stronie?


Viaths

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co te coś robi w html?

<div class="cleared"></div>

</div>

I jak zrobić żeby jakiś tekst był bardziej na dole i załóżmy bardziej w prawo jaka komenda w html? by tak zrobić?przesunąć to?

Jestem zły ;p mam 65/100 ostrzeżeń !

Specjalista
Opublikowano

// Kod html
<div id="text"> This is text </div>

// kod css
#text {
text-align: center;   // również może być left, right ,justify
}

//albo możesz zastosować pozycjonowanie  css

#text {
position: absolute;
top: 200px; // odległość od górnej krawędzi
left:300px; // odległość od lewej krawędzi
}

 

 

Bo w html to już nie ma zwyczaju pisać takich rzeczy

Opublikowano

zawsze możesz zrobić to najprostszym sposobem czyli użyć twardej spacji

  

a potem używać komendy z marginesami typu margin-left margin-right. Obecnie nie siedzę w tym więc zapomniałem trochę jak to się robiło, ale mniej więcej tak. A i jeszcze często wiele rzeczy można zastąpić css-em odpowiedzialnym za wygląd strony zamiast grzebać w html :)

ja wciagałem kakao xD ale szału nie było ;p

Opublikowano

Powiecie mi moze co wpisac w htnl by sterowac tekstem?lub czyms? Bo nie jaze prosilem o html, wy dajecie mi jakies css

i chcialbym wiedziec co robi te cos co napisalem bo jak to z szablonu zabieram caly tekst sie jebie sory za slowo?

Jestem zły ;p mam 65/100 ostrzeżeń !

Opublikowano

Powiecie mi moze co wpisac w htnl by sterowac tekstem?lub czyms? Bo nie jaze prosilem o html, wy dajecie mi jakies css

i chcialbym wiedziec co robi te cos co napisalem bo jak to z szablonu zabieram caly tekst sie jebie sory za slowo?

Co ty gadasz? Człowieku zrozumieć Cię nie można, a bez css wiele nie zrobisz.

Nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

1.boshe mowie co wpisać w html by przesunąć tekst, tabele tam gdzie ja chce...

2.i co robi to? bo w szablonie który ściągnąłem jest tego dużo...?!<div class="cleared"></div>

Jestem zły ;p mam 65/100 ostrzeżeń !

Opublikowano

1.boshe mowie co wpisać w html by przesunąć tekst, tabele tam gdzie ja chce...

2.i co robi to? bo w szablonie który ściągnąłem jest tego dużo...?!<div class="cleared"></div>

No to w kodzie css ustawiałeś położenie tekstu i tabeli, to zwiększasz lub zmniejszasz liczby i Ci się zmienia położenie.

Nieregulaminowa sygnatura

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...