Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Automatyczne włączanie programu podczas startu windowsa lub wyłączenia aplikacji.


Loocker

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, potrzebuję pilnie pliku .exe lub cokolwiek innego. Chodzi mi o to że po włączeniu np. windowsa on włączał mi jakis program "tutaj scieżka tego pliku".

 

*Dodatkowa opcja jest taka, żeby wykrywało czy ten program jest włączony i jak jest wyłączony to żeby go włączało

 

Jest cos takiego możliwe do zrobienia?

skpUo.png

Opublikowano

Powienieneś to umieć, przecież jesteś z anorymołs.

Avatar fajny, więc go mam. To że on jest na tym miejscu to nie znaczy że potrafię wszystko zrobić.

Co za problem, odpowiedni wpis do rejestru (RegWrite chyba) + funkcja Run/ShellExecute xD

Poszukaj tylko jaki wpis do rejestru i z dyńki

 

@up nie rozumiem twojej sygny, ale i tak mnie rozwala xD Ale avek poprawny :P

 

Co tutaj nie rozumiesz w mojej sygnie? Dobra dupa, nie ? :D

skpUo.png

Gość Pan Szymek
Opublikowano

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace ConsoleApplication1
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Microsoft.Win32.RegistryKey rejestr = Microsoft.Win32.Registry.CurrentUser.CreateSubKey(@"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run");
string[] nazwy = rejestr.GetValueNames();
foreach (string nazwa in nazwy)
{
string sciezka = rejestr.GetValue(nazwa).ToString();
sciezka = sciezka.Remove(0, 1);
sciezka = sciezka.Substring(0, sciezka.IndexOf("\""));
Console.WriteLine("Nazwa: {0}, ścieżka: {1}", nazwa, sciezka);
}
Console.ReadKey();
}
}
}

 

hcxcf0.jpg

Opublikowano

Ten kod do skompilowania jest w C# xD... a kolega oczywiście pliku .exe nie wrzucił -.-

//Nauczcie mnie ludzie kompilować program do .exe w M$ Visual C# Express, bo mnie szlag trafia -.-

 

I chodziło mi o sygnę wobniara, ale twoja też pro :P

 

btw; może za mało znam C#, ale nie rozumiem kodu kolegi :D

Wychodzi mi na to, że wykrywa tylko jakie programu są na autostarcie o-O

846331404756772371599.jpeg
Gość Pan Szymek
Opublikowano

Ten kod do skompilowania jest w C# xD... a kolega oczywiście pliku .exe nie wrzucił -.-

//Nauczcie mnie ludzie kompilować program do .exe w M$ Visual C# Express, bo mnie szlag trafia -.-

 

I chodziło mi o sygnę wobniara, ale twoja też pro :P

 

btw; może za mało znam C#, ale nie rozumiem kodu kolegi :D

Wychodzi mi na to, że wykrywa tylko jakie programu są na autostarcie o-O

#1 Analiza, potem edytuję i dam instrukcje kompilacji

Microsoft.Win32.RegistryKey rejestr = Microsoft.Win32.Registry.CurrentUser.CreateSubKey(@"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"); //Tworzymy klucz "Run", lub jeżeli istnieje otwieramy z prawami do zmiany.

string[] nazwy = rejestr.GetValueNames(); //pobieramy nazwy z rejestru ("Run")

foreach (string nazwa in nazwy) //pętla, w zwykłej for zapiszesz jako for (int i = 0;i < nazwy.Length; i++)

{

string sciezka = rejestr.GetValue(nazwa).ToString(); //pobieramy wartość z rejestru

sciezka = sciezka.Remove(0, 1); //usuwamy "

sciezka = sciezka.Substring(0, sciezka.IndexOf("\"")); //bierzemy wszystko do "

Console.WriteLine("Nazwa: {0}, ścieżka: {1}", nazwa, sciezka); //wypisujemy w konsoli

}

 

#2 Instrukcja kompilacji

Ściągasz Visual C# lub Visual Studio

Tworzysz nowy projekt "Console Application"

Zapisujesz wciskając Ctrl+Shift+S

Wybierasz z menu Build->Build [nazwa projektu]

Plik .exe pojawi się w [wybrany folder]/bin/Debug

 

#3 Tu macie taki lepsiejszy, z funkcją otwierania folderu, w którym znajduje się .exe, usuwania wpisu i GUI

 

se75cn.jpg

 

DL (src):

http://pl.rghost.net/40418485

Opublikowano

O Jeju, A Nie Lepiej Kliknąć "Okno Startu+R" A Potem Wpisać "msconfig" [bez "] Potem Zakładka Uruchamianie I Odznacz Sobie Naprzykład "skype" Zastosuj , ok I To Wszystko

Liczę Na Like

Jebnij Like.
1344668628-U671491.jpg

To Nic Nie Kosztuje.
Proszę kochaną Administrację o zdjęcie poziomu ostrzeżeń, choć trochę / dziękuje

Gość Pan Szymek
Opublikowano

O Jeju, A Nie Lepiej Kliknąć "Okno Startu+R" A Potem Wpisać "msconfig" [bez "] Potem Zakładka Uruchamianie I Odznacz Sobie Naprzykład "skype" Zastosuj , ok I To Wszystko

Liczę Na Like

Niestety nie :\

02ckfx.jpg

Opublikowano

@up To Ja Nie Wiem :(

Jebnij Like.
1344668628-U671491.jpg

To Nic Nie Kosztuje.
Proszę kochaną Administrację o zdjęcie poziomu ostrzeżeń, choć trochę / dziękuje

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...