Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Terraria][Cz. 1] tConfig - Tworzenie Modyfikacji - Początek


Suchy™

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Po długim namyśle postanowiłem jednak napisać ten poradnik.

Wiem, że każdy inteligentny sam sobie znajdzie tego typu poradniki na YouTube/Google,

ale po polsku chyba jest ich mało

;)

 

W tej części zajmiemy się :

 

0. Co to jest tConfig?;

1. Instalacją tConfiga;

2. Konfiguracją tConfiga;

3. Stworzeniem pierwszego moda.

 

Jeśli ten poradnik się spodoba, wyjdą kolejne części.

 

0. Co to jest tConfig?

 

tConfig to modyfikacja do Terrarii, która umożliwia nam wgrywanie modów,

które są tworzone przez innych użytkowników i ułatwia nam samym tworzenie

nowych modów; nie musimy już dekompilować Terrarii, jak to było kiedyś.

 

 

1. Instalowanie tConfiga.

 

Co jest potrzebne do stworzenia modyfikacji (Według autora tConfiga)?:

 

- Oryginalna kopia gry kupiona przez Steam;

- Prawa Administratora na swoim systemie;

- Zainstalowanego tConfiga;

- Terraria Game Launcher.

 

Co według mnie:

 

- tConfig (Piraty działają

;));

- Terraria Game Launcher.

 

 

Co musimy ściągnąć?

 

Oto dwie rzeczy, które muszą zostać ściągnięte:

(Nie daje skanów, są tu uploady autora, jeśli jednak moderator sobie takowy skan zażyczy, nie ma problemu

;))

 

tConfig:


http://www.mediafire.com/?jwn9qkvn8qs3e5k

(poprawiłem)

+ Skan :


https://www.virustotal.com/file/16be4b04df45bf35edfb1139d7c19382c2afde42b05a37d0bad55c5ba6ba06fe/analysis/1347392856/

 

Terraria Game Launcher:


http://www.terrariaonline.com/threads/terraria-game-launcher-gui.64759/

 

Obydwa pliki muszą zostać zainstalowane w folderze :

 


C:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Terraria

 

 

Lub:

 

C:\Program Files (x86)\Steam\Steamapps\Common\Terraria

 

Instalacja zakończona pomyślnie

;)

 

2. Konfiguracja tConfiga.

 

tConfig jest na szczęście tak inteligentny, że nie potrzebuje większych konfiguracji,

ale opiszę tutaj kilka czynności związanych z modami.

 

Obsługa Modifykacji.

 

Instalowanie Modyfikacji.

 

Ściągnij wybraną modyfikację;

Umieść Modyfikację in C:\Moje Dokumenty\My Games\Terraria\ModPacks;

Modyfikacja została zainstalowana, teraz wystarczy włączyć ją w menu gry (poprzez tConfig).

 

Włączanie Modyfikacji.

 

Włącz grę;

Wejdź w ustawienia tConfiga (tConfig Settings);

Aby włączyć modyfikację, kliknij na jej nazwę, a następnie kliknij "Reload Mods";

 

Wyłączanie Modyfikacji

 

Włącz grę;

Wejdź w ustawienia tConfiga (tConfig Settings);

Aby wyłączyć modyfikację, kliknij na jej nazwę, a następnie kliknij "Reload Mods";

 

Usuwanie Modyfikacji

 

Wejdź do folderu ModPacks - C:\Moje Dokumenty\My Games\Terraria\ModPacks;

Usuń modyfikację.

 

 

3. Tworzenie pierwszej modyfikacji.

 

Wejdź w folder ModPacks - C:\Moje Dokumenty\My Games\Terraria\ModPacks.

Stwórz nowy folder, który będzie nazwą Twojej modyfikacji.

W tym momencie możesz nazwać ją "Basic", "Tutorial", "Modyfikacja", albo jak chcesz - Twój wybór.

W stworzonym katalogu stwórz kolejny folder, który koniecznie musi nazywać się "Item". To bardzo ważne.

Ścieżka powinna wyglądać następująco: C:\Moje Dokumenty\My Games\Terraria\ModPacks\<Nazwa Modyfikacji>\Item;

 

Teraz tworzenie właściwe.

W katalogu item stwórz nowy plik tekstowy *.ini. Nazwa jest dowolna i nie musi wiązać się z nazwą

modyfikacji. Wklej to:

 


[stats]
width=10
height=14
type=-1
maxStack=99
toolTip=Bardzo drogi przedmiot, ktory moze byc sprzedany za wysoka cene.
scale=1
value=500
[Recipe]
Amount=1
needWater=False
Items=1 Wood
Tiles=Work Bench

 

Wytłumaczenie:

 


width=10 - szerokość przedmiotu.
height=14 - wysokość przedmiotu.


type=-1 - -1 mówi tConfigowi, że użyjemy własnego obrazka dla tego przedmiotu.


maxStack=99 - jaka ilość tego przedmiotu zmieści się w jednym stacku.


toolTip - wiadomość po najechaniu na przedmiot w ekwipunku.


scale=1 - skala powiększenia lub pomniejszenia przedmiotu.


value = 500 - cena, za która można ten przedmiot sprzedać.


Amount=1 - ile sztuk stworzymy przy tworzeniu przedmiotu.
needWater=False - czy tworzenie potrzebuje wody w pobliżu
Items=1 Wood - z czego stworzymy ten przedmiot (Dla celów testowych dałem jedną sztukę drewna - materiał łatwo dostępny)
Tiles=Work Bench - co jest potrzebne do stworzenia - w tym wypadku jest to Work Bench

 

Jeśli nazwałeś ten plik *.ini Basic (Dla przykładu), to wklej do folderu "Item" taki obrazek.

Jeśli nazwałeś ten plik inaczej, zmień nazwę obrazka.

 


http://www.mpcforum.pl/uploads/images/1347390161-U71814.png

Do pliku png nie dołączam skanu, bo po co...

 

Przejdź teraz do punktu 2.Wgrywanie Modyfikacji.

Teraz uruchom program tConfig Mod Builder, wybierz tam swoją modyfikację.

Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, postępuj zgodnie z krokami 2.Włączanie Modyfikacji.

 

 

Na tę część to tyle, pozdrawiam.

Piszcie, czy chcecie więcej.

 

Napisane przez Suchy113

dla MPCForum.pl

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Usuń ten odnośnik z ad*** przy tConfig: i wstaw najlepiej swój link.. Takie odnośniki są zabronione.

Poprawiłem.

 

Co do tego :

value = 500 - cena, za która można ten przedmiot sprzedać.

 

Dopisz, że jest to liczone w Copper'ach. ;)

 

Do tego :

Items=1 Wood - z czego stworzymy ten przedmiot (Dla celów testowych dałem jedną sztukę drewna - materiał łatwo dostępny)

 

Dodaj, że aby dodać kilka materiałów po każdym materiale dodajemy przecinek. ;) Wiem może i logiczne, ale pewnie nie dla wszystkich. :P

 

Znam ten sposób i bawiłem się trochę w "tworzenie modów". :P Ale brak czasu mnie niestety zdyskwalifikował... :( Nawet chciałem pisać ten poradnik. :P Ogólnie poradniczek bardzo dobry. ;) Czekam na kolejne części. ;) Lajk. ;)

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

jeśli znasz się na tworzeniu modów(tak super to nie sądze) ale czy mógłbyś mi pomóc stworzyć nową zbroję ??? napisz poradnik jeśli możesz

 

miecz łatwo broń łatwo amunicje łatwo ale zbroja biom i bloki to nie tak łatwo

33eHdSv.png

"Apetytu nie mam, nie muszę dużo zjeść
A na przykład twoja łydka przypomina kurzą pierś
Usiądź gdzieś nad miską, naprawdę to banał
Po prostu się skup i tnij poniżej kolana"

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Pomozecie ? mam problem z instalowaniem Tconfiga :( przy instalacji pisze

The selected directory is not a valid Terraria directory . Please go back and choose the right folder :(

Opublikowano

Pomozecie ? mam problem z instalowaniem Tconfiga :( przy instalacji pisze

The selected directory is not a valid Terraria directory . Please go back and choose the right folder :(

Musisz wybrać folder tam gdzie masz zainstalowaną Terrarię. Standardowo jest w C:/Program Files/Steam/steamapps/common/Terraria

Zależy to gdzie masz zainstalowanego Steam'a.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Ja mam takie pytanie ponieważ mam oryginalną terrarie na steamie to jak zrobię sobie jakieś mody to nic się nie stanie ? :P

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Wszystkie cztery poradniki obcykałem, ale nie w tym rzecz bo mody działają mi tylko przez odpalenie tConfig, a pytanie brzmi czy da się to jakoś wsadzić w terrarie?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Mam pewien problem. Problem przy instalacji tConfiga, mianowicie wyskakuje mi error (Mam Terrarię ze Steamu i Game Launchera zainstalowanego):

 

"The hash value for TerrariaOriginalBackup is incorrect"

 

Co mam zrobić ?

c1107534da61bc47bb1675e52ddf542e.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A mi wyskakuje taki error

17:46:23 Nie można odnaleźć części ścieżki „e:\program files\steam\SteamApps\Common\Terraria\Content\Skins\”.
17:46:25 Installing GameLauncher GUI Version...

17:46:25 Error: Could not locate your original Terraria build
May you use a newer version? Check updates.
Also make sure you run this file from within your terraria directory '...\Steam\SteamApps\common\terraria\'
17:46:25 found: e:\program files\steam\SteamApps\Common\Terraria\Terraria.exe
17:46:25 missing: e:\program files\steam\SteamApps\Common\Terraria\TerrariaOriginalBackup.exe
17:46:25 missing:

I co mam z nim zrobić?

Opublikowano

Już wiem czemu. TConfig jest na 1.1.2 a ja mam wersje 1.2.2, a nie wiem czy na steam'ie da się zrobić downgrade, ale i tak czy tak nie chce go robić więc poprostu poczekam na nową wersje TConfig'a

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Dzięki wielkie.

Chciałem zrobić własnego moda w Terrari, ale nie wiedziałem jak.

9509214106901691244311.png1395334787-U625839.png

 

 

|Moderator Terraria||Mpc Champion||Blue Member|

  • 4 miesiące temu...
  • Aive zmienił(a) tytuł na [Terraria][Cz. 1] tConfig - Tworzenie Modyfikacji - Początek

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...