Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak stworzyć własną biżuterie ( Dla Zielonych )


Sheila^^

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam z tej strony jak zwykle Sheila ^^


Pewnie wiele zielonych osób którzy się dopiero uczą jak co robić, zastanawiało się jak stworzyć własną biżuterie ( Tarcze, Kolczyki, Bransoletę, Naszyjnik, Hełm )

Po przeczytaniu tego poradnika i zrobienia krok po kroku będziecie wiedzieć.

1. Hejterą wstęp zbronioty

2. Jak było to wiece co zrobić, delete


Okej bez obwijania w bawełnę zaczynajmy.


Do zrobienia własnego przedmiotu będzie potrzebne

- Gimp ( Lub inny program do edytowania obrazów )

- Sprawny Depacker ( Polacam od Kamera, link do downloadu będzie na końcu poradnika )

- Sprawny mózg ( Nie miałem na celu nikogo obrazić )


0.1 - Wejdź do folderu pack w swoim kliencie.
0.2 - Skopiuj na razie 2 pliki z niego mianowicie locale_pl.eix oraz locale_pl.epk
0.3 - Przenieś je do folderu z swoim depackerem, w moim przypadku będzie to File Archiver v1
0.4 - Jeżeli posiadasz File Archiver v1 ( Download na dole ) Włącz plik o nazwie Metin2 File Archiver
0.5 - Po otwarciu tego programu będziemy mieli 4 Tabelki do wyboru. O Tym powiem później
0.6 - Przejdź do tabelki Extract i ujrzysz 2 pola wpisu
0.7 - Extract File: locale_pl
0.8 - Output Folder: locale_pl ( Możemy dać inną nazwę bo to tworzy nam folder. )
0.9 - Wejdź w ten folder następnie locale > pl >
1 - Mamy kilkanaście plików i kilka folderów.
2 - Odszukujemy pliku o nazwie locale_pl
3 - Klikamy na niego PPM następnie kopiuj
4 - Cofamy się do programu wklejamy ten plik do folderu z programem.
5 - Znów otwieramy program Metin2 File Archiver następnie przechodzimy do tabelki item_proto
6 - Klikamy przycisk Extract
7 - Pojawi nam się dokument tekstowy item_proto_dump.xml
8 - Klikamy na item_proto_dump.xml PPM i otwórz za pomocą Notepad ++ Polecam ten program najlepszy do edytowania plików tekstowych.
9 - No to teraz zacznie się zabawa :]
10 - Ja zrobię kolczyki wy możecie co chcecie.
11 - Klikamy CTRL + F ( Oczywiście na klawiatórze ) i wpisujemy 17009 w moim przypadku odszukało mi Drewniane Kolczyki +9
12 - Kopiujemy całą, calutką linijke !
13 - Zjeżdżamy na sam dół i dodajemy tę linijke.
14 - Mamy 17009 i zmieniamy je na swoję ID oraz nazwę Drewniane Kolczyki +9 Zmieniamy ją na swoją. Np. Kolczyki MPCForum
15 - Jeżeli chcemy ustawić na jaki poziom mają być odszukujemy w tej linijcie takiego czegoś
limitvalue0="0"
16 - Więc tak "0" To jest właśnie poziom od którego można nosić. Jeżeli chcemy od 70 To wpisujemy
limitvalue0="70"
17 - Jeżeli chcemy dodać swoje bony odszukujemy w tej linicje takiego czegoś
applytype0="6"
18 - Akórat w kolczykach mamy bon 6 więc zmieniamy na 0 przypuszczalnie.
Rozwiń to na dole

 

Bony:
Max PŻ :1
Max PE :2
Energia Życiowa :3
Inteligencja :4
Siła :5
Zwinność :6
Szybkość ataku :7
Szybkość Poruszania się :8
Szybkość Zaklęcia :9
Regeneracja PŻ :10
Regeneracja PE :11
Szansa na Otrucie :12
Szansa na Omdlenie :13
Szansa na Spowolnienie :14
Szan sana krytyka :15
Szan sana przeszywke :16
Silny przeciwko Pół-Ludziom :17
Silny przeciwko zwierzętom :18
Silny przeciwko Orkom :19
Silny przeciwko mistykom :20
Silny przeciwko nieumarłym :21
Silny przeciwko diablą :22
Obrażenia absorbowane przez PŻ :23
Obrażenia absorbowane przez PE :24
Szansa na Kradzież PE :25
Szansa na Kradzież PŻ :26
Szansa na Uniknięcie strzały :28
Odporność na Miecze :29
Odporność na 2-Ręczne :30
Odporność na Sztylety :31
Odporność na Dzwony :32
Odporność na Wachlarze :33
Odporność na Strzały :34
Odporność na Ogień :35
Odporność na Błyskawice :36
Odporność na Magie :37
Odporność na Wiatr :38
Blok Ciosów :39
Odbicie ciosów :40
Odporność na Trucizny :41
Szansa na BONUS Doś. :43
Szansa na podwójna ilość Monet :44
Szansa na podwójna ilość Przedmiotów :45
Niewrażliwy na Omdlenia :48
Zasięg łuku: 52 (liczny na metry)
Wartość Atak :53
Silny przeciwko wojownikom :59
Silny przeciwko Ninja :60
Silny przeciwko Surom :61
Silny przeciwko Szamanom :62
Silny przeciwko potworom :63
Średnie Umiejętność :71
Średnie Obrażenia:72
Odporność na Wojownika :78
Odporność na Ninie :79
Odporność na Sure :80
Odporność na Szamana :81
Obrona :54



18 - Wybieramy sobię poszczególny bon. Np. wcześniej wpisaliśmy 0 czyli bez bonu to możemy np. wpisać 53 czyli wartość ataku.
19 - applyvalue0="10" Jak robicie tak jak ja kolczyki to macie tak jak ja jak nie robicie kolczyków to możecie mieć inną wartość bonu oraz bon. Więc w tym czymś ustawiamy wartość bonu. Np. 170 czyli wartość ataku + 170 :)
20 - Zapisujemy plik.
21 - Otwieramy Metin2 File Archiver i przechodzimy do item_proto i zaznaczamy ptaszkiem Packer i przechodzimy do Output File Name: Tam wpisujemy item_proto1
22 - Zamykamy program i usuwamy item_proto gdy to zrobimy zmieniamy nazwe item_proto1 na item_proto
23 - Klikamy PPM na item_proto kopiuj i przechodzimy do locale > pl i tam wklejamy i podmieniamy.
24 - Wychodzimy znów do programu. Po rozpakowaniu naszego item_proto stworzył się plik item_proto.xml przeciągamy ten plik na m2 plik. Okej utworzyły nam się 2 pliki item_proto.eix oraz item_proto.epk
25 - Wybaczcie .. Zapomniałem napisać że usuwamy po rozpakowaniu tamte item_proto.eix oraz epk
26 - Przechodzimy znów do pack i kopiujemy icon.epk oraz icon.eix
27 - Wrzucamy je do folderu z depackerem i otwieramy program.
28 - Extract File wpisujemy icon a na dole swoją nazwę folderu do stworzenia.
29 - Przechodzimy do tego folderu > icon > item
30 - Okej jeżeli mamy Windows 7 w prawym górynm rogu mamy takie coś
25593407742350371947.png
31 - A jeżeli Windows XP To wyszukaj i tam wpisujemy np. 27994 ( Krwawa Perła )
32 - Wyskoczyła nam ikonka czyli 27994.tga
33 - Klikamy na nią PPM i kopiuj i na pulpit.
34 - Otwieramy ten plik ( Z pulpitu ) I usuwamy Krwawą Perłe
35 - I rysujemy swoją ikonke później zapisujemy.
36 - Zmieniamy ID czyli 27994 ( Z pulpitu ) na to ID Co daliście wcześcniej w item_proto
37 - Znów przechodzimy do icon > item i tam wrzucamy.
38 - Otwieramy icon.xlm za pomocą Notepad ++ i klikamy CTRL + F i wpisujemy 27994 Kopiujemy tą linijkę na i zjeżdżamy na sam dół i ją dodajemy. Następnie zmieniamy 27994 na swoje ID np. 6666.tga
39 - Zapisujemy plik
40 - Przenosimy icon.xlm na m2 i wyskoczyły 2 pliki icon.eix oraz icon.epk
41 - Następnie przenosimy locale_pl oraz icon do pack'a
42 - Pobieramy program który robi za nas Query do MYSQL
43 - Robimy na pulpicie plik item_proto_dump.xml
44 - I wklejamy to

<item_proto extended="true" version="1">

</item_proto>

45 - Ponownie wchodzimy w item_proto_dump.xml ( Przy programie Metin2 File Archiver )
46 - Kopiujemy linijke calutką swojego itemka.
47 - Przechodzimy do tego item_proto_dump.xml na pulpicie i wklejamy tą linijke w wolne miejsce pomiędzy górą a dołem.
48 - Zapisujemy i otwieramy program co robi Query do MYSQL
49 - Klikamy przycisk Procurar i wybieramy ten plik item_proto_dump.xml na pulpicie.
50 - Klikamy convert.
51 - Utworzył nam się plik na pulpicie item_proto.sql otwieramy go Noteap ++
52 - Zmieniamy gb2312name na locale_name
53 - Kopiujemy tą nową linijkę
54 - Otwieramy Navicat'a i plater > PPM > console > i tam wklejamy i enter :)


File Archiver v1
Download :
http://www47.zippyshare.com/v/33295124/file.html

Skan :
https://www.virustotal.com/pl/file/047e2a7167b147eccaf17f7b36f41c80882af27678edfa913a31abd05e28382f/analysis/1369925404/

Wykryło, "wirusa" dla tego że m2.exe ma podobną budowę co wirus.

Program do robienia Query
Download :

http://www43.zippyshare.com/v/76669033/file.html

Skan :

 

https://www.virustotal.com/pl/file/c00c642297d4b65eaae24e2d408fe3c18bc6d13b3e70e79739904aa87b6b4f3c/analysis/1369924650/






W razie problemów ze zrobieniem przedmiotu pisz w odpowiedziach nie wstydź się! Zawsze Ci pomożemy !


Jeżeli znalazłeś błąd ortograficzny wybacz mam dysekcje





Podobał Ci się poradnik ;)?
Przydał Ci się ?

Bądź uczciwy i zostaw to cholerne like :)

Opublikowano

fajna sygnaturka, mam podobną rozmowę z Tobą, chyba nawet na większym nie ogarze jesteś ;)

 

@topic

a jak zrobić ikonę ? :/

 

umarł

Opublikowano

fajna sygnaturka, mam podobną rozmowę z Tobą, chyba nawet na większym nie ogarze jesteś ;)

 

@topic

a jak zrobić ikonę ? :/

Paint leci w ruch.

@@

Czym się kierowałeś tworząc taki tutorial ?

1351279892-U721655.jpg
Opublikowano

Ja Ci nie grożę, jeżeli ta sygnatura jest po to, żeby 'ośmieszyć' kogoś to lepiej ją skasuj bo pokażemy jakim guru jesteś w świecie tworzenia serwerów.

30 - Okej jeżeli mamy Windows 7 w prawym górynm rogu mamy takie coś

31 - A jeżeli Windows XP To wyszukaj i tam wpisujemy np. 27994 ( Krwawa Perła )

32 - Wyskoczyła nam ikonka czyli 27994.tga

33 - Klikamy na nią PPM i kopiuj i na pulpit.

34 - Otwieramy ten plik ( Z pulpitu ) I usuwamy Krwawą Perłe

35 - I rysujemy swoją ikonke później zapisujemy.

Jak rysujemy swoją ikonę, na pulpicie ? Nic nie rozumiem ;( btw. otwieramy plik ale usuwamy ?!

 

umarł

Opublikowano

Wiesz i tak miałem ją zmienić wcześniej to i tak tak postąpię.

 

Topick@@

 

-,- W Gimpie lub innym programie który umożliwia nam zapisywanie plików w .tga i rysowanie bez tła.

Powodzenia jak chcesz rysować na paicie ! Nauczysz mnie ?!

Opublikowano

1. Robisz zapytania item creatorem.

2. Robisz własną ikonę.

3. Wklejasz zapytania/wpisy.

4. Pakujesz i wrzucasz do clienta.

5. CIESZYSZ SIĘ JEBANĄ BIŻUTERIĄ

1351279892-U721655.jpg
Opublikowano

Wiesz i tak miałem ją zmienić wcześniej to i tak tak postąpię.

 

Topick@@

 

-,- W Gimpie lub innym programie który umożliwia nam zapisywanie plików w .tga i rysowanie bez tła.

Powodzenia jak chcesz rysować na paicie ! Nauczysz mnie ?!

A jeśli Photoshop nie zapisuje w *.tga. Mogę zapisać w *.png z przezroczystością i poprzez ImageConverterPLUS zmienić jego rozszerzenie na *.tga z głębią kolorów na 32, czy nawet nie wiesz o czym mówię ?

 

umarł

Opublikowano

Jestem hejterem i skomentuję, są programy, które zrobią za Ciebie wpisy, bez tego wszystkiego . Nie potrzebnie naganiasz roboty, lajka zostawię, ale zrób też w tym temacie tut jak tworzyć za pomocą programu.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Jestem hejterem i skomentuję, są programy, które zrobią za Ciebie wpisy, bez tego wszystkiego . Nie potrzebnie naganiasz roboty, lajka zostawię, ale zrób też w tym temacie tut jak tworzyć za pomocą programu.

po co ? Przecież obsługa jest banalna.

1351279892-U721655.jpg
Opublikowano

a morze tótorjal jak zrobidź do nowej birzuterni przetopy?

 

 

PS: gdzieś chyba było, ale tu jest dobrze opisane. Polecam, Magda Wrestler

57199140501148694665.png

Opublikowano

Jak dodać przetopy?

 

Przykładowo macie ID kolczyków z niebiańskich łez (17209) to wystarczy, że podnosić będziecie ID na o 20pktów (wyjątkiem jest 27220-9 gdyż nie można wkładać przetopów), czyli wystarczy, że będą np takie ID:

 

17240-9 - złoto

17260-9 - jadeit

 

tak samo z bransoletami, naszyjnikiem.

 

Mam nadzieję, że rozumiecie :)

sygna1gn.png

ParadiseMt2.pl - Team

Opublikowano

Jak dodać przetopy?

 

Przykładowo macie ID kolczyków z niebiańskich łez (17209) to wystarczy, że podnosić będziecie ID na o 20pktów (wyjątkiem jest 27220-9 gdyż nie można wkładać przetopów), czyli wystarczy, że będą np takie ID:

 

17240-9 - złoto

17260-9 - jadeit

 

tak samo z bransoletami, naszyjnikiem.

 

Mam nadzieję, że rozumiecie :)

 

chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi o to, jak dodać bransoletę/wisior/kolczyki w taki sposób, żeby można było włożyć do nich nowy, własny przetop, np. mam Platynowe Kolczyki i chcę do nich dodać przetop Platyna. Gdyby coś takiego było opisane to nubczom by to pomogło.

57199140501148694665.png

Opublikowano

chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi o to, jak dodać bransoletę/wisior/kolczyki w taki sposób, żeby można było włożyć do nich nowy, własny przetop, np. mam Platynowe Kolczyki i chcę do nich dodać przetop Platyna. Gdyby coś takiego było opisane to nubczom by to pomogło.

 

Zauważ, że o każde 20pktów idzie w górę o 1 przetop. Czyli po Jadeicie będzie Ebonit i tak dalej.. dojdź do momentu gdzie są przetopy z Nieb. Łez i przy następnej podwyżce ID powinny być żółcie.

 

ID nieb. łez to 50633, więc potem powinno być 50634(trzeba utworzyć nowy przedmiot). Nie testowałem tego, więc nie obiecuję, ale idąc zgodnie z tym, co jest, powinno się zgadzać :)

sygna1gn.png

ParadiseMt2.pl - Team

Opublikowano

Okej jak był to wybaczcie nie wiedziałem. Ale opisać próbowałem dokładnie i w 100% Zrozumiale. Niech temat nie zostaję zamknięty. Kieruje te słowa do Administracji MPCForum

:3

Opublikowano

Ile maksymalnie można ustawić slotów na przetopy w jednym przedmiocie ?

Nadal oczekuję odpowiedzi.

 

umarł

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...