Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Prosta pętla a niedziała pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

#include <iostream>

 

 

using namespace std;

 

int main()

{

 

for(int i = 0; i < 10; 1++)

{

cout << i << endl;

}

 

system("pause");

return 0;

 

}

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

Podaj błąd, jaki ci się wyświetla.

Domyślam się:

for(int i = 0; i < 10; 1++)

:)


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

ja nie widze różnicy!!!

to możesz sprecyzować jeśli wiesz o co chodzi

 

a błąd to non-lvalue in increment

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

To co zaznaczyłem grubszą czcionką! Jak chcesz zrobić 1++? 1=1+1? O to mi chodziło :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

#include <iostream>

 

 

using namespace std;

 

int main()

{

for(int i = 0; i < 10; 1=1+1)

 

{

cout << i << endl;

}

 

system("pause");

return 0;

 

}

tak...???

ja c++ zaczełem 2 dni temu

 

a gościu z tego poradnika zrobił tak

i jakim cudem??

 

ups jaki ze mnie debil zamiast i wpisywałem 1 faken faken shi..

Dzięki za pomoc :)

 

a jak tak przy okazji to gdzie wykorzystuje sie pętle naprzykład w grach ???!!!

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano · Ukryte przez 4ggr35510n, 30 Sierpnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez 4ggr35510n, 30 Sierpnia 2012 - Brak powodu

xxx


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

#include <windows.h> // to musi byc jezli chcesz uzyc funkcji system

#include <iostream>

int main()

{

for(int i = 0; i < 10; i++) // tutaj nie robimy 1=1+1 czy 1++. Tu ma być zmienna.. to takie oczywiste ze nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, lepiej poszukaj w google jak używac petli for

{

cout << i << endl;

}

 

system("pause");

return 0;

}

Zamykam temat, bo autor nie trzyma poziomu.

....

Polityka forum zakazuję nam zamykać tematy, tylko dlatego, że są na niskim poziomie.

I lold.
Opublikowano

#include <iostream>

#include <string>

 

using namespace std;

 

 

int main()

 

{

//pyta o imie

cout<<"Jak masz na imie"<<endl;

//oczekuje informacji

string imie;

cin>>imie;

cout<<"wczytywanie "<<cin.good()<<endl;

cout<<"bledy "<<cin.fail()<<endl;

 

cout<<"A moglbym spytac ile masz lat "<<endl;

//oczekuje informacji

string wiek;

cin>>wiek;

cout<<"wczytywanie "<<cin.good()<<endl;

cout<<"bledy "<<cin.fail()<<endl;

//odpowiada

 

 

cout<<"a wiec masz na imie "<<imie<<" i masz "<<wiek<<"lat"<<endl;

 

cout<<"a więc "<<imie<<"czy masz ochote ze mną policzyć"<<endl;

 

cout<<"to wspaniale bieżmy się do roboty"<<endl;

cout<<"skoro nie to dowidzenia"<<endl;

 

 

 

}

 

 

 

 

O to taki prosty kod.Pytając użytkownika programu czy chce policzyć daje mu możliwości tak lub nie(teoretycznie)

I teraz chce żeby inaczej zachował się gdy użytkownik wpiszę tak lub nie.Dwie ostatnie linijki to są reakcje programu lecz jak to wszystko zapisać...

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

dobra wszystko pięknie mam ostatnie pytanie...Po co czyści się strumień wejściowy...co to jest strumień wejściowy...

i mam takie zadanko

 

 

Napisz program, który wczyta trzy liczby rzeczywiste, a na końcu programu je wszystkie wypisze. Zadbaj o to, by bufor strumienia wejściowego był za każdym razem czyszczony. Wynik końcowy powinien również zawierać informacje czy wczytanie danej liczby się powiodło. a ja na

 

 

ja napisałem tak

 

#include <iostream>

#include <string>

 

using namespace std;

 

 

int main()

 

{

float jeden;

string dwa;

string trzy;

 

cout<<"Witaj podaj mi pierwsza liczbe."<<endl;

cin>>jeden;

cout<<"podaj mi druga liczbe."<<endl;

cin>>dwa;

cout<<"podaj mi trzecią liczbe."<<endl;

cin>>trzy;

 

cout<<"pierwsza liczba to: "<<jeden<<endl;

cout<<"druga liczba to: "<<dwa<<endl;

cout<<"trzecia liczba to: "<<trzy<<endl;

 

system ("pause");

return 0;

}

 

 

 

tyle że niewiem o co chodzi z tym czyszczeniem i ogólnie z tym strumieniem...ale tak jak mówiłem na chłobski rozum....

aha i co to znaczy miec kontrole nad strumieniem wejściowym....

 

sorry ze tak duzo pytam ale szwagier ktory jest programista mowil ze jesli chce uczyc sie tego jezyka musze w nim wszystko rozumiec.

inaczej bende do bani...

 

aha i dlaczego nie widze róznicy w dziłani programu z return 0 i bez

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

bo nie ma żadenej różnicy dla dzałania programu. To zwraca do systemu z jakim error kodem program sie zakończył, możesz to później odczytać np w cmd echo %errorlevel%

 

a co do tych czyszczenia buforów wejściowych to nie jest to Ci do niczego potrzebne, nie martw się tym, prawie nigdy to Ci sie nie przyda.

Zamykam temat, bo autor nie trzyma poziomu.

....

Polityka forum zakazuję nam zamykać tematy, tylko dlatego, że są na niskim poziomie.

I lold.
Opublikowano

#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
int jeden;
int dwa;
int trzy;
bool sprawdz = cin.good(); // typ przechowywujacy prawda/falsz oraz definicja zmiennej sprawdz

cout<<"Witaj podaj mi pierwsza liczbe."<<endl;
cin>>jeden;
cin.clear(); // czyszczenie bufora
cin.sync();

cout<<"podaj mi druga liczbe."<<endl;
cin>>dwa;
cin.clear();
cin.sync();

cout<<"podaj mi trzecią liczbe."<<endl;
cin>>trzy;
cin.clear();
cin.sync();

cout<<"pierwsza liczba to: "<<jeden<<endl;
if( sprawdz = true )											 // sprawdzenie czy wczytanie liczby powiodlo sie
   cout << "Wczytanie pierwszej liczby powiodlo sie !\n";	   // jesli tak to wysiwetla sie ten tekst
else
   cout << "Wczytanie pierwszej liczby nie powiodlo sie !\n";   // jesli nie to wyswietla sie ten tekst
cout<<"druga liczba to: "<<dwa<<endl;
if( sprawdz = true )
   cout << "Wczytanie drugiej liczby powiodlo sie !\n";
else
   cout << "Wczytanie drugiej liczby nie powiodlo sie !\n";
cout<<"trzecia liczba to: "<<trzy<<endl;
if( sprawdz = true )
   cout << "Wczytanie trzeciej liczby powiodlo sie !\n";
else
   cout << "Wczytanie trzeciej liczby nie powiodlo sie !\n";

return 0;
}

Źle się to modyfikowało, ponieważ nie dbasz o estetyke. Białe znaki są pomijane więc nie bój się ich używać. Na dodatek string jest to typem danych przechowywującym tekst więc użyłem int ( również przy float ). Poczytaj trochę o czyszczeniu bufora oraz typach danych.

 

Czyszczenie bufora i sprawdze poprawności wpisanych danych :

http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1/Obsluga-strumienia-wejsciowego/12

 

Typy danych :

http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1/Pojecie-zmiennej-i-podstawowe-typy-danych/11

Kocham mame

Opublikowano

aha to znaczy że bofor się czyści wtedy jak się wprowadza jakieś dane???a pozatym to myślałem że w języku c++ nie występują polskie znaki ani nazwy wie niewiem skad sie wzielo sprawdz

-Jestem habilitowanym profesorem,magistrem, który nie umie zawiązać sobie butów.

-A ja jestem technikiem który daje ci prace.

Opublikowano

aha to znaczy że bofor się czyści wtedy jak się wprowadza jakieś dane???a pozatym to myślałem że w języku c++ nie występują polskie znaki ani nazwy wie niewiem skad sie wzielo sprawdz

 

Wejdź w linki które Ci podałem i poczytaj o tym. Polecam Ci ten kurs z cpp0x.pl bądź jeśli masz na to środki to kup książkę ( najlepiej Symfonia C++ ).

Kocham mame

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...