Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Orebfuscator zoptymalizowany - koniec z xrayowcami!


Ray1902

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam was wszystkich w moim poradniku dotyczącym orebfuscatora.

 

OrebfuscatorLite jest pluginem na serwery bukkit blokujący możliwość używania x-ray przez graczy, zamiast domyślnych rud mamy widzimy w każdym miejscu fałszywą rudę np: diamenty, żelazo etc.

Oczywiście plugin obciąża serwer, dlatego polecam go używać jeżeli mamy ponad 1GB RAM pod serwer. Dobra, przejdźmy do konfiguracji i reszty.

 

Standardowo Orebfuscator nie jest zoptymalizowany dobrze, jednak w tym pluginie jest on zoptymalizowany.

Na początek zajmiemy się pobraniem i instalacją pluginów.

 

 

Na początek pobieramy plugin:

https://dl.dropbox.com/u/18947504/OrebfuscatorLite/Permalink/OrebfuscatorLite.jar

 

Dodatkowo dodaję skan, mimo tego, że plik jest z oficjalnej strony Bukkita:

https://www.virustotal.com/file/06817c361659910e470a3ed6f52298a709f9c356657cf395db432ab470df453a/analysis/1345403917/

Teraz, wchodzimy do folderu plugins i przenosimy tam plik Orebfuscator.jar. Następnie restartujemy serwer.

Pojawi się folder Orebfuscator a w nim config.yml, tam możemy zmienić go.

 

 

Różnica między Orebfuscatorem a OrebfuscatorLite jest taka, że ten drugi jest maksymalnie zoptymalizowany i lepszy, gdyż nie musimy sami go konfigurować.

By włączyć na serwerze plugin wpisujemy /ofc enable, do wyboru mamy dwa ,,silniki'' wpisując /ofc engine 1 lub 2.

 

1.jpg.-m1.png

 

Warto korzystać z pierwszego, gdyż mniej obciąża serwer.

 

A tak prezentuje się orebfuscator z engine 2 po włączeniu go:

 

2.gif

 

 

Graph.png

 

Permissions (op ma wszystkie):

- orebfuscator.admin - wszystkie komendy, zmiana silnika, wyłączanie/włączanie.

 

Najważniejsze komendy:

/ofc engine 1

/ofc engine 2

/ofc enable

/ofc disable

 

Dzięki komendom możemy również zmienić plik config.yml, reszta tutaj:

https://github.com/lishd/Orebfuscator/wiki/Commands

 

 

To by było na tyle, dzięki za obejrzenie poradnika, macie pytania? Piszcie!

Opublikowano

U mnie , po wybraniu Engine 1 , Gracze zamiast zlota,diaxow itd widza TNT ;-)

TEKST MIESIĄCA - obecnie na forum jako"Mauurycy":

 

...WarZ jest troche słabsze i mniej rozwinięte od dayz

Opublikowano

U mnie , po wybraniu Engine 1 , Gracze zamiast zlota,diaxow itd widza TNT ;-)

 

O to chodzi! Jest to taka zmyłka, tak na prawdę tam nie ma tnt. ;)

Opublikowano

Wiem, ze nie ma i oto chodzi :-)

Jedyny bug , jaki zauwazylem jest taki,ze czasami podczas kopania pokazuje sie w odslonietym klocku zloze diaxow, doslownie na ulamek sekundy, a tak naprawde jet np. dirt :-S

TEKST MIESIĄCA - obecnie na forum jako"Mauurycy":

 

...WarZ jest troche słabsze i mniej rozwinięte od dayz

Opublikowano

Tak to się bardzo przyda poniewaz 2 bardzo obciążała serwer i jak ktoś miał słabego PC i kopał coś to wyskakiwały takie rudy a teraz będzie dobrze :]

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...