Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Skrypt] Sposób na krzaki podczas edycji posta na MPCForum :)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Mam dla was króciutki skrypcik robiący jedną prostą rzecz.

Pewnie kiedy napisaliście dłuugi post, i chcecie go zmienić to czasem wyskakuje wam taka wiadomość:

Cze#347;#263;, piszę skrypty  (bez znaków &, MPC je zamienia 

Chodzi mi o te krzaki. Przez nie nie możemy swobodnie edytować wiadomości.

 

To już nie problem :)

Napisałem skrypt który podmienia te krzaki na normalne litery.

Proszę bardzo, source:

HHotKeySet("{F4}", "Zamien") ;klawisz którym będziemy działać  Jesli F4 w czyms przeszkadza, radzę zmienić.
HotKeySet("{PAUSE}", "Zakoncz") ;klawisz którym wyłączamy program. Jesli Pause/Break nam w czyms przeszkadza, radzę zmienić.

Func Zamien() ;Funkcja zamieniajaca tekst.
Local $tekst ;deklaracja zmiennej
Send ("^c") ;!---> Zakomentuj to jesli nie chcesz zeby program automatycznie kopiował zaznaczony tekst do schowka! <---!
$tekst = ClipGet() ;pobranie tekstu ze schowka
;-=- zamiany -=-
$tekst = StringReplace($tekst, "& #281;", "ę")
$tekst = StringReplace($tekst, "& #263;", "ć")
$tekst = StringReplace($tekst, "& #322;", "ł")
$tekst = StringReplace($tekst, "& #261;", "ą")
$tekst = StringReplace($tekst, "& #380;", "ż")
$tekst = StringReplace($tekst, "& #347;", "ś")
;wywalcie spacje z parametru drugiego, MPC zamienia wszystko na litery
ClipPut($tekst) ;wysłanie 'przerobionego' tekst do schowka
Send ("^v") ;!---> Zakomentuj to, jesli nie chcesz zeby program automatycznie wklejał (zamieniał) tekst! <---!
EndFunc

Func Zakoncz() ;funkcja zamykajaca program
Exit ;wyjscie :P
EndFunc

While 1 ;pętla główna programu
Sleep (100)
WEnd

 

Jeśli chcecie żeby wam automatycznie nie wpisywało, zakomentujcie linijkę z Sendem w funkcji.

 

Błedy proszę zgłaszać tutaj/na PW/na GG :)

Enjoy!

846331404756772371599.jpeg
Weteran
Opublikowano

 Send ("^v")

Dałeś nie potrzebnie, ja np. sobie chciałbym sobie potem wkleić post.

 

A tak w ogóle, to nie zdarzyła mi się jeszcze taka sytuacja, aby powstały "krzaczki" o.O

1329036830-U154499.png
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

/Kop kop kop

 

Napiszesz tekst z polskimi znakami w edytorze IPBoard czy jak to tam, że od razu wygląda tak jak będzie wyglądać, potem włączysz edytor gdzie widzisz cały kod i wtedy widać krzaczki, cała filozofia :P

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...