Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak stworzyć "serwerowego koxa" w przyjemny sposób?


KnysioPysio

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

<Ja jestem autorem tego poradnika, zanim osądzicie mnie o kopiowanie, zobaczcie datę dodania.>

Witam, zastanawialiście się może kiedyś, jak wasze autorytety z gry metin2 zarobiły swój ekwipunek i sławę?
Coś o tym wiem i chciałbym się z wami podzielić moją wiedzą smile.gif

Postaram się przedstawić poradnik w krótkiej i przyjemnej formie, nie ujmując mu przy tym dokładności.
(A to z tego co wiem pierwszy taki poradnik na mpc! No ale jeżeli się myle to mnie poprawicie smile.gif )

Jest to pierwsza i oryginalna wersja tego poradnika, oto linki do nieoryginalnych kopii na innych forach:
http://www.mpcforum.pl/showthread.php?tid=371&pid=1992[/code]

TEPIC TAKICH FRAJEROW !!!

Rozdziały I i II są nt. expa do 42lvla, następne rozdziały mówią o przydatnych rzeczach w metin2, i ostatnich kilka mówi o expie +65 (+42 - 65)


Jeżeli poradniczek kwalifikuje się do przypięcia, to prosiłbym mod'a o przypięcie.
Jeżeli ktoś robi spis poradników na ten temat, prosiłbym o dodanie też mojego jeśli się nadaje smile.gif


ROZDZIAŁ I
Czyli zaczynamy grać


W wiosce [tu wpisz nazwę swojego królestwa] pojawił się nowy wojownik, by zwalczać wrogów z innych królestw, oraz groźne potwory...

Tworzymy naszą postać, najlepiej założyć ją pierwotnie w królestwie w którym NIE ZAMIERZAMY grać do końca - będziemy mieli więcej czasu na zrobienie eq, wbicie porządnego lvl'a. Najlepiej poświęcić trochę więcej czasu na wybór nick'u, bo on także gra ważną rolę w reputacji naszej postaci (czyli nie nazywamy naszej postaci "superextramocnywdecheiwglrozjadewasnoobynatrzyhityhahahahaha7643728347289374092384920" ani "JeStEmPoKeMoNem" ani "NajlepszyBody520" etc.), najlepiej wybrać jedno słowo i napisać je w taki oto sposób: "Słowo" (oczywiście można wybrać inną nazwę biggrin.gif).


ROZDZIAŁ II
Czyli zaczynamy expić i zbierać kasę


...Wojownik, nie posiadając jeszcze swojej siły, którą z całego serca pragnął zdobyć, ukrywał się na innych CH zbierając doświadczenie oraz Yang, by zakupić sobie profesjonalny ekwipunek...


Mamy naszą postać, ma swój nick... I co poza nickiem? Miecz na 1lvl i 5 mikstur. Więc zabieramy się do bicia tych psów bla bla bla... jesteśmy śmiertelnie znudzeni, a ku naszemu zdziwieniu mamy ten... ... 5lvl ? Dlatego lepiej poprosić kogoś z 30lvlem o podexpienie do tego 10 lub 15 lvl'a, żeby tę nudniejszą część gry mieć za sobą. Mając w końcu ten 15lvl mamy... ... no i właśnie - co mamy? - nic ! nadal jeden miecz, ale trochę więcej mikstur. Robimy te misje od przeróżnych kowali i innych NPC, licząc, że dostaniemy obfite wynagrodzenie. Mija godzina, druga, no ale mamy tyle kasy, że eq na 1lvl spokojnie zrobimy do +4. Bierzemy skille i eq, idziemy na... Niedźwiedzie ! Czemu? - nie poleci z nich za dużo expa, ale kilka grupek uciągniemy, dodatkowo na tym lvl'u mamy niezły drop - 1 żółć niedźwiedzia na 10 - 15 minut expa, czyli po 20 minutach MAX będziemy mieli conajmniej jeden. Za taki żółć można zrobić eq na 15lvl. Jeżeli jesteśmy wojem - możemy dojść do jakiejś gildii i iść na przeklęte, oddając co jakiś czas expa, powinno dropnąć z dwa RIB'y na godzinę (dropią one z przeklętych czarnych niedźwiedzi) lub z jeden - dwa FMS'y (dropią one z przeklętych nieb. alfa wilków). Zazwyczaj bronie dropnięte z przeklętych mają więcej zalet niż wad - np. mają wrodzone 4 bony, śr. +20, mnie trafił się rib +2 um 15 !. Jeżeli nie jesteśmy wojem, idziemy z tym eq na dzikusy - po 2 grupki albo z kimś w pt. Exp na dzikusach od 15 lvla wygląda tak: 1 dzień - 15 do 18 lvl, 2 dzień - 18 - 23 lvl, 3 dzień - 23 - 26 / 27lvl, 4 dzień 27 - 31lvl. Zalecam expić na dzikusach trochę dłużej niż po trzydziestym lvl'u. Dropnie o te dwa marmurki więcej, jakieś ładne eq wpadnie i będzie na tego biednego FMS'a +7 / + 9 czy koziki jakieś, ew. antyka / jesiona biggrin.gif. A woj który siedział na 15lvl'u na przeklętych też będzie miał trochę kasy.
Mamy ten 31 / 33 lvl - co dalej? Po pierwsze trzeba zacząć robić strony pamiętnika. Po drugie należy przenieść się na pustynię. Wypadałoby też zrobić zaległe misje z m1/ m2 do 30lvla, żeby nie przeszkadzały. Jeżeli jakimś cudem skończyły wam się środki na eq i exp - bierzcie kilof i na rudy na żaby biggrin.gif 1 dzień i można wracać do expa.
Na pustyni można expić do 40, nawet 42lvl'a - to dosyć przyjemne i się nie nudzi. Lepsze niż męczenie się z tymi dwoma grupkami na BO i przy okazji można wyexpić sobie buffa smile.gif Dobrze jest zrobić boja na jak najniższym lvl'u (ja zawsze robię na 35 ^^). Na 42 lvl'u należy zainwestować w zbroję na 42 i eq z PŻ i z buffem i (najlepiej ale nie koniecznie) Pierscieniem Expa z IS możemy śmigać na BO. Wielu exp na BO nuży, mnie zresztą też, a ten poradnik mówi o tym jak w PRZYJEMNY sposób zrobić z siebie koxa smile.gif. Także zatrzymajmy się na 42lvlu. Jak wykombinować szybszy exp opowiem w następnym rodziale. smile.gif


RODZIAŁ III
Czyli jak ułatwić sobie exp na lvlach 42 - 65

...Wojownik z czasem rósł w siłę, co powodowało, że powolny exp na BO, a zwłaszcza te nobasy z innych królestw, doprowadzały go do szału... ...Udał się zatem do wielkiego mędrca nazywanego "KnysioPysio" i poprosił o radę, jak przyśpieszyć swój exp. Wysłuchał mędrca i zadowolony poszedł wbijać wyższy lvl...


Więc teraz można wybrać jedną z dwóch opcji: Polimorfia, lub zrobienie odpowiedniego eq, które dalej opiszę. Jeżeli chcecie expić na poli i nie wiecie jak na nią zarobić kasę - obczajcie mój inny TuT'ek "[TuT]Szybki, efektywny i PRZYJEMNY exp daggerem" . A jeśli wolicie expić normalnie - czytajcie dalej. Jeżeli cały spot na BO, będzie dla was zadowalający, musicie zrobić eq z szansą na kryta około 25 - 35 % + buff +17% i bić po prostu na środku (nie przy ścianie). Inną jest sprawa Wojownika Mental'a - też trzeba zrobić eq na kryta, lecz on ma odrobinę łatwiej. Ma RIB'a, boja, dużo deffa + szansa na kryta. Takim mentalem idziemy do v1 na szpony i expimy po 3 - 4 ew. 5 grupek pod ścianą, lub po 2 - 3 grupki w v2 pod ścianą też na szponach. Ale spoko spoko looz na chwilę... Wszystko fajnie, mamy plany, ale kasy nie mamy. Należy zastosować sposób, który niedawno poznałem, mianowicie sprzedawanie wszystkiego co wypadło podczas expa (z tych droższych rzeczy) i szukanie później itemków typu: stalki, nimfy, etc. Kupujemy np. jedno takie i dwa bodzie i kujemy np. stalkę do +6 (będą potrzebne ogony + ale to nie jakiś duży problem) często wchodzi, a taka czysta i bez bonów chodzi po około 6 kamyków (na dzień dzisiejszy), a można zrobić takich z dwie dziennie. Co innego nimfa, nimfę można zrobić w m1 na +6 i zabrać do dt. Wiele jest takich itemów w m1 w shopach, trzeba mieć tylko czas.


RODZIAŁ IV
Czyli o eventach

Wojownik dzielnie expił, od czasu do czasu pojawiając się w m1, innym nobasom gały wylatywały z orbit, ślepnąc od blasku jego ekwipunku. Jednak ku zdziwieniu wojownika, coś odwróciło innych od niego. - "Nareszcie chwila dla mnie, lecę kupić poty" - pomyślał. Ale, by sprawdzić co się dzieje, wszedł szybko na forum i zobaczył, co odwróciło uwagę innych od niego...


Uwagę od niego odciągnął tzw. event. Około raz w miesiącu organizowany jest event. Nie wszystkie są "wspaniałe" ale na prawdę warto brać w nich udział. Jeżeli dropią np. Szkatułki Blasku Księżyca, albo inne gówna typu Dynie, należy wyposażyć się w rękawicę złodzieja i dropić byle więcej. Potem kisi się to na przykład cztery tygodnie i sprzedaje. A jeżeli jest event górniczy - iść, czy nie iść? IŚĆ! Przetopy są niezwykle cenne. No dobra, a event typu "znajdź świętego mikołaja" albo jakieś inne typu "GM zamienił się w magiczną tęczową fasolę i sp... <wiecie co> nie wiadomo gdzie" etc. Iść, czy nie iść? NIE IŚĆ! Takie eventy są do kitu - nawet jeżeli znajdziesz GM'a czy to inne coś czego się szuka i powiesz "magiczne hasło" to co ci to da? jedną marną szkatułkę z IS'u, którą nie możesz handlować...


ROZDZIAŁ V
Czyli my kontra biolog


... Dzielny wojownik walczył w imię swojego królestwa, zdobywał doświadczenie i pokonywał swoich wrogów. Myślał, że nic nie może mu przeszkodzić, a jednak... Usłyszał imię, które zapamięta na całe życie... CHAEGIRAB...

Biolog Chaegirab, uczeń Uriela prosi cię o pomoc bla bla bla bla, następny fanatyk wszelkich gówien rozwalonych po metinie... Przynieś to przynieś tamto, przynosisz mu a on cie opieprza, że jest to np.: Księga zbyt podarta, Ząb zbyt ... nie wiem co ale zawsze coś..., Pamiątka po demonie (WTF? CO TO WGL JEST??) zbyt popsuta, Matowy Lód, w którego opisie czytamy, że nie rozpuszcza się nawet w ciepłe dni - dla Biologa może być zbyt rozpuszczony... I wiele więcej. Ale opłaca się robić misje biologa, bo dostajemy nagrody typu: speed +, atak +, deff + etc. czyli bardzo przydatne rzeczy. Niestety na misje +30, można przynosić itemy tylko co 24h, więc najlepiej zacząć już na 30, żeby być w miarę na czasie z tymi misjami.


RODZIAŁ VI
Czyli o skillach.

...Wojownik oddawał pilnie wszystkie rzeczy biologowi, które biolog potrzebował, dropił je lub kupował. Pewnego razu spotkał swojego znajomego mędrca "KnysioPysio", który zobaczywszy jego marne skille zwrócił się do niego z radą, by je wyszkolił jeżeli chce być prawdziwym koxem...


Skille grają bardzo ważną rolę w rozgrywce w metin2, są niezawodne do expa jak i do pvp, często ich obrażenia są także podwajane bonusami i krytykami. Warto robić skille smile.gif Dlaczego warto? - Po pierwsze, bo są o wiele lepsze i ciekawsze niż nudne bicie hitami. Po drugie, bo świadczą o postaci - nie daj Boże a pomyślą, że jesteś wyexpiony i latasz ze skillami na m1! Po trzecie, co cię to kosztuje? raz na tydzień kupisz siedem książek i codziennie czytasz jedną, żadna filozofia.
Trzeba pilnować, żeby skille weszły WSZYSTKIE na 17. A co jeżeli mamy skill na 17 i nie jest nadal na M ? - trzeba kupić OZ (Księgę Zapomnienia) danego skilla i cofać go na 16 i wbijać na 17 do skutku. Jakby ktoś nie wiedział: Księgi Umiejętności (KU), nie podnoszą umiejętności zawsze o jedno M, na m2 potrzebna jest 1 książka, na m3 dwie, na m4 trzy i tak dalej...

Jest też jeden bardzo przydatny skill, który należy zacząć robić jak najszybciej - Polimorfia. Przydaje się do groty, zwłaszcza archerom.


ROZDZIAŁ VII
Czyli exp +65

...Wojownik miał już 65 poziom, dobre skille, zadowolonego biologa i... marną buffkę... Niebawem wziął się do roboty i razem zaczęli expić, by godnie wspierać się w walce...


Mając 65lvl, trzeba zabrać się do expa poważniej i już musimy myśleć o grocie. Także jeżeli nasz buff ma taki lvl, że możemy z nim zrobić pt, expimy go, najlepiej cały czas, a jeżeli ma za niski, szukamy łącznika, by założył nam pt, dopoki buffowi nie wbijemy odpowiedniego lvl'a. Przydało by się zrobić zbroję na 61lvl +8 / +9 i tarczę na 61lvl +9 (z nno jeżeli macie kasę) i około 13k hp. Jeżeli zrobiliście militara to dobrze, jeżeli nie - to nie tragedia, po prostu róbcie 1 misję dziennie, przepustka to nie majątek. Z takowym eq i militarkiem, exp powinien iść w miarę dobrze - około 1lvl twój i 3 - 4 lvle buffa (później coraz mniej). Około półtora tygodnia zajmie wbicie tobie 75lvl'a, buff będzie miał wtedy około 63 lub większy, musimy wtedy zainwestować w Pierścień Expa z IS DLA BUFFA i księgę lidera, by buffowi wbić jak najszybciej 75lvl i iśćdo groty.


ROZDZIAŁ VIII
Czyli grota wygnańców.

...Wojownik mając upragniony siedemdziesiąty któryś poziom, udał się do mędrca "KnysioPysio" po mapę do znanej mu do tej pory tylko z Legend "Groty Wygnańców"... ...Niebawem wybrał się tam, wraz z swoją dzielną buffką, by lać złe mooby... ...Stanęli przed wejściem... ...weszli....


Mając około 78lvl z expienia buffa do 75, możemy wejść do groty wygnańców. Nie polecam expa na pierwszych moobach, możemy próbować trochę Setaou i golemów (są nawet mieszane spoty golemów i Setaou), golemy są trochę łatwiejsze do ogarnięcia, bo można na nich expić na poli nie abs'ując się ani nie ma żadnego na nie efektywnego bonusu. Na Setaou jak się wy'abs'ujemy powinno iść dobrze. Przepraszam, że piszę o tym tak mało, ale na PLu nigdy nie expiłem w grocie i przekazuję tylko zebrane wrażenia lepszych kolegów.


ROZDZIAŁ XI
Czyli +80lvl

...Wojownik już od ponad 20 minut wpatrywał się w swoje cztery pełne kółka w dolnym lewym rogu, expiąc przy tym, 98%... ... ...99%... 99,5%... 100% LVL UP!!!... ...Następne trzy minuty wpatrywał się w okno czatu, licząc ilość napisów "gz"...


Mając nareszcie upragniony 80lvl i błyszczące eq na 70 ew. 80lvl możemy zmienić królestwo sobie i buffowi i znaleźć dobrą gildię w nowym królestwie. Być aktywnym na ogólnym i powiedzieć parę razy coś mądrego smile.gif


ROZDZIAŁ X
Czyli zakończenie i parę słów o epikach

...Dzielny wojownik, znany na całym świecie myślał, że ma już wszystko... był najbogatszy, najlepszy i... ... najbardziej błyszczący biggrin.gif. Jednak się mylił, podczas jednej wizyty u jego starego znajomego "KnysioPysio", "KnysioPysio" poinformował go o istnieniu potężnych zbroi i broni na lvl'e +80... ... zafascynowany Wojownik postanowił posiąść takie i ruszył na poszukiwania...


Epiki, pięknie wyglądają, pięknie błyszczą smile.gif Co tu więcej mówić? No jest co mówić... Po pierwsze, przed zrobieniem epickiej broni, należy zrobić w niej 10% na ludzi, jeżeli chcecie mieć więcej bonów, też lepiej zrobić to przed zamianą na epik, bo jak wejdą lipne to będzie tylko jeden dobry. Co do epickiej zbroi - jeżeli masz porządną stalkę +9 i ulepszacze to czemu nie? Jest 100% na ulepszenie.

Ulepszacze na epickie bronie: 2x Zwój Błogosławieństwa, 1x Broszura Szermierki
Ulepszacze na epickie zbroje: 3x Smocza Łuska 4x Smoczy szpon (dropią z Beran-Setaou w Komnacie Smoka, oraz można je otrzymać jako nagrodę główną w Loterii Tombola)

Dodam jeszcze, że epiki robi NPC Seon - Pyeong czy jakoś tak, jest to NPC wyglądający jak Sura.



Zakończenie
Dziękuję wszystkim za czytanie, jeżeli poradnik się przydał to prosiłbym o plusiki smile.gif
Jeżeli są jakieś usterki proszę informować - zaraz naprawię smile.gif

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Światny tut'ek :) ja od września zaczynam grać na sg szamanem smok jako główną postacią (przynajmniej buff nie bd musiał robić hehe) to mi się przyda ten tut chociaż exp napewno zajmie więcej niż jest tutaj napisane :D

Opublikowano

Bardzo dobrze ze zaczynasz grac na sg :> o wiele lepszy serwer od PL'a.

A, i jezeli chcesz grac smokiem tylko dlatego ze bedzie trzeba robic buffa to graj inna postacia ;]

do groty jest tam wejscie od 1. lvl'a wiec buff to nie problem.

Opublikowano

Wciąga :DD

Normalnie to po pierwszych dwóch zdaniach sejo nara :D

Ale miło się czytało.

Like

Na serwach ------------------- kaN


  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ale lekturka ^^ Dobrze że dałeś kolory, łatwiej się czyta.

 

 

Wciąga :DD

Normalnie to po pierwszych dwóch zdaniach sejo nara :D

Ale miło się czytało.

Like

 

 

Nie umiem wyczuć sarkazmu przez forum , ale mi się czytało beznadziejnie

Mimo to przeczytałem wszystko :) I wiele sprawdzonych porad.

Oczywiście wiele zależy od waszego uznania , ale warto korzystać z tutka

Opublikowano

@up

 

zalezy jakie poradniki kto lubi :> na szczescie wiekszosci osob sie podoba.

A dlaczego czytalo ci sie beznadziejnie? Nastepnym razem prosze uzasadnij swoja odpowiedz :)

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

To jest fajne ,,...Wojownik, nie posiadając jeszcze swojej siły, którą z całego serca pragnął zdobyć, ukrywał się na innych CH zbierając doświadczenie oraz Yang, by zakupić sobie profesjonalny ekwipunek..."" w każdym rozdziale fajnie opisane bardzo mi się podoba i przyda

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jesteś pierwszym człowiekiem na tym forum ,który tak mnie wciągnął do czytania tak długiego poradnika od deski do deski.

Świetnie to zbudowane stylistycznie + dodanie koloru dla ułatwienia czytania w końcu jak to jest w tytule ,,w przyjemny sposób" i tak jest.

Poradnik napisany na zasadzie książki i to całkiem świetnie pasuje :>

Pare tam drobiazgów bym poprawił po swojemu ale każdy gra swoim stylem :)

 

Gratuluję pomysłu :>

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wszystko fajnie pięknie, ale nie zgadzam się z jednym rozdziałem, a mianowicie:

ROZDZIAŁ XI

Czyli +80lvl

 

...Wojownik już od ponad 20 minut wpatrywał się w swoje cztery pełne kółka w dolnym lewym rogu, expiąc przy tym, 98%... ... ...99%... 99,5%... 100% LVL UP!!!... ...Następne trzy minuty wpatrywał się w okno czatu, licząc ilość napisów "gz"...

 

Mając nareszcie upragniony 80lvl i błyszczące eq na 70 ew. 80lvl możemy zmienić królestwo sobie i buffowi i znaleźć dobrą gildię w nowym królestwie. Być aktywnym na ogólnym i powiedzieć parę razy coś mądrego

smile.gif

 

Po co zmieniać królestwo? <lol> Jak dla mnie jest to czysta strata kasy. Poza tym nie bez powodu wybiera się królestwo te, a nie inne. Taka uwaga z mojej strony.

sygnabymiyoshi_zpsfbe77387.jpeg

by @Miyoshi

<3
Opublikowano

Wszystko fajnie pięknie, ale nie zgadzam się z jednym rozdziałem, a mianowicie:

 

 

Po co zmieniać królestwo? <lol> Jak dla mnie jest to czysta strata kasy. Poza tym nie bez powodu wybiera się królestwo te, a nie inne. Taka uwaga z mojej strony.

 

Masz rację, gra trochę się zmieniła od kiedy pisałem ten poradnik. Teraz gracze zmieniają królestwa tylko w razie jakichś fuzji gildii itp. Ale myślę, że i tak w tej kwestii każdy zrobi jak uważa.

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...