Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Instalacja MultiCraft na Serwerze dedykowanym/VPS od podstaw.


Wilson199

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

W tym poradniku dowiecie się jak zainstalować MultiCraft na waszym serwerze dedykowanym bądź VPS

 

Czym jest MultiCraft?

 

MultiCraft to panel do zarządzania serwerami do Minecraft. Używają go strony takie jak np. MineHard.pl

 

 

Pracuje na Ubuntu Server

 

 

1. Aktualizacja naszego linuxa.

Nim zaczniemy instalację wszystkich pakietów musimy zaktualizować naszego linuxa.

 

Robimy to za pomocą komendy

 

apt-get update

 

 

2. Instalacja podstaw czyli PHP, MySQL.

 

Tak wiem że jest coś takiego jak LAMPP ale ja instaluje wszystko osobno!

 

Daje wam tutaj jedną komendę, która zainstaluje PHP, MySQl, PHPMyAdmin, Apache

 

 

sudo apt-get install mysql-client mysql-server apache2 php5 libapache2-mod-php5 imagemagick phpmyadmin

 

Podczas instalacji zostaniecie poproszeni o podanie hasła do MySQL.

 

Powinno mieć co najmniej 8 znaków oraz posiadać co najmniej jedną wielką literę

 

Po podaniu hasła zostaniemy zapytani przez PHPMyAdmin, który z serwerów ma skonfigurować. Spacją zaznaczamy apache2 i ciskamy ENTER

:)

 

 

Po zakończonej instalacji wpisujemy w przeglądarce IP naszego VPS bądż serwera dedykowanego.

 

 

Jeżeli ujrzymy taki piękny komunikat

 

c8e9o8.jpg

 

Udało się!

 

 

Ale to nie koniec....

 

Teraz musimy zainstalować ostatni pakiet:

 


apt-get install php5-sqlite

 

Po instalacji restartujemy apache za pomocą polecenia

 


/etc/init.d/apache2 restart

 

Bravo!

 

 

3. Pobieramy i instalujemy MultiCraft.

 

 

Tak... Teraz czas na gwiazdę wieczoru czyli sam MultiCraft.

 

 

 

Zaczynamy od pobrania, wstukujemy w naszym SSH

 

32Bit:


wget http://www.multicraft.org/download -O multicraft.tar.gz

 

 

64Bit:

 


wget http://www.multicraft.org/download?arch=linux64 -O multicraft.tar.gz

 

Po pobraniu wypakowujemy paczuszkę za pomocą polecenia

 


tar xvzf multicraft.tar.gz

 

 

Po wypakowaniu wchodzimy do folderu z MultiCraft

 


cd multicraft

 

Następnie uruchamiamy instalację poleceniem

 


./setup.sh

 

 

Wszystkie pytania zatwierdzamy za pomocą ENTER!!

 

4. Konfiguracja MultiCraft

 

Wchodzimy na

 

IPVPSSERWERADEDYKOWANEGO/multicraft

 

np.

 

177.66.34.222/multicraft

 

naszym oczom powinna ukazać się taka strona

 

tvp137.jpg

 

 

Klikamy Start Instalation i zaczynamy!

 

Na początek powinna się ukazać nam następująca strona:

 

l8r006.jpg

 

Jeżeli wszystko jest PASSED oznacza to że możemy bez obaw zacząć instalację

:)

 

Klikamy continue, na następnej stronie także klikamy Continue a na kolejnej stronie wciskamy

 

 

rvcslb.jpg

 

Dobra, Teraz ponownie ciskamy Continue.

 

Dobrze. Teraz logujemy się na konto Administratora.

 

Wciskamy na górze Login i logujemy się za pomocą tych danych

 

 

Login : admin

Hasło : admin

Po zalogowaniu znowu continue następnie

 

rvcslb.jpg

 

i continue.

 

 

Teraz ustawiamy opcje według własnego uznania. Następnie wciskany Save

 

teraz musimy uruchomić DAEMON

 

 

Co to? Dzięki jemu strona łączy się z naszym VPS/ serwerem dedykowanym.

 

 

Dobra. W konsoli wstukujemy polecenie

 


/home/minecraft/multicraft/bin/multicraft -v start

 

Po włączeniu na stronie mamy niżej przycisk Refresh wciskamy go, jeżeli pojawiła nam się zielona ramka a w niej kilka info oznacza to że poprawnie wszystko działa.

 

Teraz wciskamy Continue.

 

Teraz wystarczy wejść na FTP i do katalogu ze stroną MultiCraft, która znajduje się w

 


/var/www/multicraft

 

i usuwamy plik install.php

 

 

 

 

To wszystko. Mam nadzieję że docenicie to że poradnik pisałem ponad 1 Godzinę i 30 minut.

 

Jeżeli są jakieś błędy to przepraszam.

 

!~NIE ZEZWALAM NA KOPIOWANIE NA INNE FORA~!

Tak. Nic tu nie ma.

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Zrób jeszcze poradnik na instalację Javy

 

PS. Dlaczego samo HTML mi nie działa?

Kiedyś myślałem, że jestem elfem, ale tata powiedział, że jestem nikim i tak już zostało....

vvv Potrafisz tworzyć serwer? Sprawdź! vvv

 

 

Poszukuję kogoś kto przygotuje mi serwer na wersję Pocket Edition. Oferuję opłacalną współpracę. Więcej info WYŁĄCZNIE na priv

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Niestety w nie mam folderu var/www. Co mam zrobić?!?

Kiedyś myślałem, że jestem elfem, ale tata powiedział, że jestem nikim i tak już zostało....

vvv Potrafisz tworzyć serwer? Sprawdź! vvv

 

 

Poszukuję kogoś kto przygotuje mi serwer na wersję Pocket Edition. Oferuję opłacalną współpracę. Więcej info WYŁĄCZNIE na priv

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Database 1: PANEL

  • Trying to connect to the panel database
  • Failed to connect: Failed to connect to the database.
    The error message is: CDbConnection failed to open the DB connection: could not find driver

Pomoze ktos ? Przy SQlite i MySql jest to samo.

Jak wpisuje mysql w putty pokazuje ze nie mam uprawnien ( zalogowany jako root )

 

 

login as: root
[email protected]'s password:
You have mail.
Last login: Mon Apr 15 15:18:21 2013 from dynamic-78-8-83-189.ssp.dialog.net.pl
root@kradzieje:~# mysql
ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

 

MySQL i SQlite mam zainstalowane.
@edit

Dobra udalo sie ;)

 

Teraz z deamonem jest problem

 

Database 2: DAEMON

  • Trying to connect to the daemon database
  • Failed to connect: Failed to connect to the database.
    The error message is: CDbConnection failed to open the DB connection: SQLSTATE[HY000] [14] unable to open database file


Failed to connect to the daemon database, please check that the database exists and the login data is correct.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...