Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Automatyczne aktualizację portów przez Crontab


JebakLeśny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oczywiście to jest możliwe tylko na serwerach dedykowanych i VPS, które mają stały dostęp do internetu. Jeżeli na serwerach hamachi/no-hamachi nie ma współdzielenia karty sieciowej z kartą hamachi/loopback to to nie pójdzie.

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Oczywiście to jest możliwe tylko na serwerach dedykowanych i VPS, które mają stały dostęp do internetu. Jeżeli na serwerach hamachi/no-hamachi nie ma współdzielenia karty sieciowej z kartą hamachi/loopback to to nie pójdzie.

 

bo to jest na serwery dedykowane, hamachi to tylko zabawka ;D

Opublikowano

@KulturalnyPan

owszem, możesz zbudować serwer w domu, ale jest to nie opłacalne, jak wiemy większość ma upload około 1mb a down 20mb, to troszkę za mało + nie wszędzie są światłowody, za zwykłych kablach nie uzyskasz przepustowości 100mb/s..

+ do tego trzeba mieć odpowiednie chłodzenie i zasilacz.

 

w serwerowni masz klimatyzację + chłodzenie, porządne na procki, w serwerowni panuję około 3-8 stopni, więc jak się wchodzi to troszkę pizga ;d

 

nie opłaca się moim zdaniem samemu, w kimsufi masz serwer z 24GM ramu i prockiem 4 rdzeniowym + HT za 250zł, co naprawdę jest bardzo dużo.

Opublikowano

ale nawet firewall nie pomoże, owszem racja że 10gb trudniej, ale są takie ataki co są z perę tys. stanowisk i masz pozamiatane.

 

po pierwsze od ponad roku nie można dokupic łącza w kimsufi

po drugie za 100zł nie kupisz 10GB, bo to nie opłacale by było, chyba.

 

kei.pl za 1mb/s żąda sobie bodajże 60 zł...

Opublikowano

Tylko że chyba nie doczytaliście do końca, Kwestia zabezpieczeń + wysokie łącze = Serwer nie do zdarcia.

Nawet łączem 100gbp/s i zwykłym firewallem możecie sobie dupę podetrzeć.

Opublikowano

@Senthia2

a co ty niby masz takie pro zabezpieczenie, =P

są takie osoby, raczej osoba na tym forum.po której byś tylko dedyka zamiatał, ale raczej on tego nie zrobi ;p

 

btw.

zwykły czy inny, nie ma różnicy.

z DoS nie ma problemu, ale z DDoS, jak rąbnie ci z 1000 stanowisk to bay...

Opublikowano

IPFW nie jest potrzebne w przypadku mt2,

btw. PF zawszę sobie radził z zadaniem i nie mam do tego zastrzeżeń

ale IPFW i PF na tej samej maszynie, to lekka głupota

 

 

 

Tak.

Hamachi na dedyku no to ma taką samą logikę jak netif restart na ów dedyku.

facepalmw.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...