Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Factions-Komendy,przejmowanie terenu,sojusze,wojny i inne


PrinceJinno

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1.Opis pluginu:

 

 

 

Factions-plugin coraz częściej widziany na serwerach Minecraft, w szczególności RPG.Dzięki niemu mamy możliwość stworzenia lub dojścia do frakcji.Dzięki czemu można przejmować tereny grabić,zabijać,niszczyć,tworzyć sojusze,wojny i wiele innych rzeczy które na serwerach RPG powinny się znajdować.

 

 

 

 

2.Tworzenie,dołączenie do frakcji.

 

 

 

-Aby stworzyć frakcje należy wpisać komendę

 

/f create <nazwa frakcji>

 

np.

 

/f create MPCforum

 

 

 

-Jeżeli chcesz dołączyć do czyjejś frakcji wpisz komendę

 

/f join ,nazwa frakcji>

 

np.

 

/f join MPCforum

 

 

 

 

3.Główne komendy gracza.

 

 

 

-

 

/f help <numer strony>

 

-Lista wszystkich komend.

 

 

-

 

/f who <nazwa frakcji>

 

-Pokazuje informacje o danej frakcji.

 

 

-

 

/f list <numer strony>

 

-Lista frakcji na serwerze. (posegregowana od największej liczby dostępnych osób we frakcji)

 

 

-

 

/f map (on/off)

 

-Pokazuje mapę przejętych terenów (Tereny naszej frakcji-zielony.Tereny neutralnych frakcji-biały.Tereny sojuszników-różowy.Tereny wrogów-czerwony).

 

 

-

 

/f power

 

-Liczba naszej mocy, im mamy więcej tym możemy przejąć więcej terenów.Jeżeli zginiemy nasz power spada o kilka punktów,z czasem nam wzrasta do maksymalnej ilości.

 

 

-

 

/f leave

 

-Opuszczenie frakcji.

 

 

-

 

/f home

 

-Teleportacja do miejsca wyznaczonego przez założyciela frakcji.

 

 

-

 

/f c

 

-Przełączanie między czatem publicznym,sojuszników,frakcji.

 

 

 

4.Komendy moderatora frakcji.

 

 

 

Wszystkie co ma gracz.

 

 

-

 

/f open,close

 

-Zmiana trybu przyjmowania graczy.

 

 

-

 

/f invite (nick gracza)

 

-Zaproszenie gracza do frakcji.

 

 

-

 

/f claim

 

-Przejęcie terenu na którym obecnie się znajdujesz.

 

 

-

 

/f autoclaim

 

-Automatyczne przejmowanie terenów na których się znajdujemy.

 

 

-

 

/f unclaim

 

-Usunięcie terenu frakcji na którym obecnie się znajdujemy.

 

 

-

 

/f kick (nick gracza)

 

-Usunięcie gracza z frakcji.

 

 

-

 

/f ally <nazwa frakcji>

 

-Ustawienie sojuszu frakcji.

 

 

-

 

/f neutral <nazwa frakcji>

 

-Ustawienie neutralnej racji z frakcją.

 

 

-

 

/f enemy <nazwa frakcji>

 

-Wypowiedzenie wojny frakcji.

 

 

 

5. Komendy założyciela frakcji.

 

 

 

Wszystkie co ma gracz i admin.

 

 

 

-

 

/f desc (tekst)

 

-Tekst który pokazuje się każdej osobie która wejdzie na teren frakcji.

 

 

-

 

/f title (nazwa gracza) (tytuł)

 

-Nadanie rangi we frakcji.

 

 

-

 

/f sethome

 

- Ustawienie home frakcji i miejsca odrodzenia jej członków.

 

 

-

 

/f mod (nazwa gracza)

 

-Nadanie moderatora frakcji.

 

 

-

 

/f admin (nazwa gracza)

 

-Nadanie rangi założyciela frakcji (wtedy ty stajesz się modem i nie możesz samemu wrócić na założyciela)

 

 

 

6. Przejmowanie terenu

 

 

 

Aby przejąć teren należy wpisać komendę

 

/f claim

 

W tym czasie przejmuje nam się teren na którym się znajdujemy o wymiarach 16x16.Ilość terenów które możemy przejąc zależna jest od sumy powera wszystkich członków frakcji, ilość powera frakcji sprawdzamy za pomocą komendy

 

/f who

 

Należy uważać żeby power nie spadł poniżej obecnej liczby przejętych terenów, wtedy inna frakcja będzie mogła przejąc taką liczbę terenów aż nie wyrówna ilości terenu do powera naszej frakcji.

 

/f autoclaim

 

Po wpisaniu komendy, teren automatycznie przejmuje się podczas chodzenia po mapie.

 

 

7. Sojusze i wojny.

 

 

 

Aby utworzyć sojusz z frakcją używamy komendę

 

/f ally (nazwa frakcji)

 

dzięki czemu możemy pisać z innymi frakcjami na prywatnym czacie ally oraz nie będziemy narażeni na ataki z ich strony ponieważ nie mogą oni nam zadawać obrażeń tak jak my im.

 

 

Aby wypowiedzieć wojnę z inną frakcją używamy komendy

 

/f enemy (nazwa frakcji)

 

dzięki temu możemy atakować wrogich graczy na terenie ich frakcji, aby przejąć teren wrogiej frakcji należy zabijać wrogów aż ich power spadnie poniżej przejętych wrogich terenów.

 

 

 

 

Poradnik w pełni stworzony przeze mnie.Zakaz kopiowania na inne fora bez mojej zgody.Z czasem spróbuje dodać filmy i screeny.Jeżeli o jakiejś rzeczy zapomniałem proszę pisać w temacie.Proszę adminów o zdjęcie kilku % : ) Klikać "Lubie to"! : D Pozdrawiam.

1324905338-U324332.png

Sygnatura by Eucalyptus

Opublikowano

Bardzo przydatny tut dla początkujących z serwerami, a także dla zielonych :).

Zbieram Like ^^

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...