Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Sprężone powietrze i pasta termoprzewodząca


Przemo244

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od dawna o tym słyszałem ale mało wiedziałem :P

Mój 8 letni komputer, był kiedyś mojego brata, ja go mam od około. 4 lat, i nie używałem nieczego takiego jak jakieś sprężone powietrze i pasta termoprzewodząca...

Jedyne co robiłem to odkurzyłem go od środka troche xD

 

Ale niedługo będę mieć nowy bardzo szybki komputer, to może mi się takie coś przydać.

I parę pytań:

1. Co to jest pasta termoprzewodząca i do czego ją się używa w komputerze.

2. Co to jest sprężone powietrze i do czego je sie używa w komputerze.

3. Czy pasta termoprzewodząca jest obowiązkowa w każdym komputerze?

4. Czy jak kupie nowy komputer to ta cała pasta będzie już dodana?

Opublikowano

Do you know that we have Google?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasta_termoprzewodz%C4%85ca

 

Sprężone powietrze to... boże, jak można tego nie wiedzieć. Masz psikacz, z którego leci mocny strumień powietrza i tym np. czyścisz klawiaturę z okruszków, czy komputer z kurzu.

Opublikowano

Termo - przewodząca. Termo - przewodząca. Hmmm? Czyli przewodząca ciepło jakby nie patrzeć. Smarujesz ją na procesorze. Znajduje się ona pomiędzy radiatorem a procesorem. Jakby się chwile zastanowić to raczej jest ona potrzeba...

32354141673387527780.png

Opublikowano

1. Pasta która pomaga odprowadzać ciepło pomiędzy procesorem/procesorem graficznym/sekcją zasilania (jeśli jest oradiatowana), a radiatorem

2. Powietrze spakowane w butelkę i wyrzucane pod ciśnieniem

3. MUSI BYĆ

4. Jest, ale zazwyczaj badziewna. Ja zawszę wymieniałem na STG-2/MX-2

Opublikowano

Ja wiedziałem co to jest "Sprężone powietrze" i "Pasta termoprzewodząca" <_<

Sprężone powietrze, jest go więcej w małej ilośći przestrzeni.

Pasta termoprzewodząca, przewodzi temperatury?

 

Kur*a, mi głównie chodziło jak się tego używa i jak to działa w komputerze...

Nie róbcie z siebie aż takich tępych.

Opublikowano

LOL, powiedzieli CI jak tego używać i jak to działa w komputerze : |

Pasta termo przewodząca - nakładasz ją na procesor/rdzeń karty graf. itp i to pomaga odprowadzić ciepło.

Sprężone powietrze - do klawiatury, a czasami też się radiatory tym czyści ( po demontażu )

hohohehehohohihihehehohohuhu

Opublikowano

1. Co to jest pasta termoprzewodząca i do czego ją się używa w komputerze.

2. Co to jest sprężone powietrze i do czego je sie używa w komputerze.

3. Czy pasta termoprzewodząca jest obowiązkowa w każdym komputerze?

4. Czy jak kupie nowy komputer to ta cała pasta będzie już dodana?

 

 

Odpowiedzi

 

1.Jest to zwykła pasta nakładana na elementy najbardziej grzejącę się , wyrównuje ona mikroelementy na powierzchni stykającej się z radiatorem oraz poprawia chłodzenie

 

2.Sprężone powietrze - to najzwyklejsze sprężone powietrze xD .Czyści się nim podzespoły wewnątrz komputera z kurzu i zabrudzeń.. przecież nie zrobisz tego wodą :)

 

3.OOOOOO TAK !

 

4.Pasta powinna być firmowo nałożona na radiator , jest ona całkiem wporządku , ale ja preferuje wymianę jej.

Koszt pare zł :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...