Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

POMOCY BARWY PIXELE I KLAWISZE ORAZ MYSZKA


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

barwy opisujesz schematem kolorów ARGB(jest RGBA, różni się kolejnością współczynników) /RGB/HSV/ lub wieloma innymi

np w formacie RGB jest to po prostu liczba gdzie

 


$color = $czerwony*65536+$zielony*256+$niebieski

wartości poszczególnych kolorów to od 0 do 255

jeśli odczytujesz pixel z pulpitu (ekran) to będzie odczytany jak RGB. Używasz do tego funkcji PixelGetColor(), lub manualnie używając au3Info.exe w zakładce mouse (znajduje się w folderze z kompilatorem, lub z edytorem, nie pamiętam)

możesz wyszukać pixel o danym kolorze na ekranie w danym regionie za pomocą funkcji PixelSearch()

Aby reagował na barwy ustawiasz odpowiedni warunek (w opisie funkcji pixelsearch() jest przykład)

Wciskanie klawiszy emulujesz funckją Send()

 

Opisy wszystkich funkcji znajdziesz w helpie au3, więcej informacji o barwach i różnych sposobach ich zapisywania znajdziesz tu http://pl.wikipedia.org/wiki/RGB i w linkach na dole strony

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...