Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT]Rozwiązanie problemu związanego z brakiem możliwości połączenia się na server


Oblivionek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć !

Skoro tu jesteś to pewnie masz problem z możliwością połączenia się na server (hamachi lub nie). W przyczyny tego problemu wchodzi wiele czynników, zacznijmy więc od tych najczęstrzych i najłatwiejszych do naprawy :). Podążaj proszę, za tym poradnikiem dokładnie a istnieje duże prawdopodobieństwo że uda nam się rozwiązać twój problem !!

 

1. Minecraft - wersja

 

Działające servery wpuszczają tylko takich urzytkowników którzy posiadają kompatybilną wersję minecrafta. Sprawdź więc swoją i porównaj ją z wersją servera. Jeżeli się zgadza to dobrze, jeśli jednak nie musisz zmienić wersję na kompatybilną.

 

Minecraft version changer:

KLIK

Skan:

scand.png

2. Minecraft - mody

 

Niektóre servery nie wpuszczają urzytkowników, którzy mają powgrywane modyfikacje do gry. Zadbaj aby twój minectaft był nienaruszony !

 

3. Problemy z połączeniem na servery hamachi.

 

Jeżeli nie możesz połączyć się na czyjś server hamachi, możesz mieć je źle skonfigurowane. Tę niemiłą sytuacje, może (ale nie musi) rozwiącać ustawienie priorytetu programu (win7), lub poprawne skonfigurowanie go.

 

Jak ustawić priorytet ?

 

~ Udaj się do tej ikonki : obrazeczek.png w prawym dolnym roku paska zadań

 

~ Naciśnij nań MOUSE2

 

~ Wybierz opcje: Otwórz Centrum Sieci i Udostępnienia - pierwsze od dołu

 

zmieustawienia.png

~ Wybierz opcje: Zmień ustawienia karty sieciowej - lewy górny róg 2 od góry

 

pasekn.png

~ Poszukaj opcji zaawansowane w górnym pasku, jeżeli nie ma naciśnij ALT

 

~ Wybierz: Ustawienia zaawansowane

 

grahamachi.png

~ W górnym okienku zaznacz hamachi i przesuń je na samą górę

 

4. Problemy z zablokowanymi portami

 

Jeżeli masz ruter i zablokowane porty to masz możliwość je odblokować !. Jest to dość skomplikowane więc zrób to dokłatnie i bez pośpiechu

otwieraniecmd.png

~ Otwórz cmd

 

~ Wpisz "ipconfig"

wcmd.png

 

~ Wpisz bramę domyślną w wyszukiwarkę

 

~ Zaloguj się do rutera

 

~ Wejdź na tą stronę

KLIK

 

~ Wybierz markę swojego rutera

 

~ Wybierz model swojego rutera

 

~ Wybierz grę dla jakiej chcesz odblokować porty

 

~ Podążaj za obrazkami w poradniku na strone

 

~ W polu (jeżeli takie masz) local ip wpisz swój adres ipv4

 

~ Zapisz zmiany

 

~ Wejdź na jakiś kanał hamachi

 

~ Poproś kogoś aby ten Cię spongował

 

~ Jeżeli działa masz odblokowany port 25565

mca.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...